zdjęcie Autora

13 września 2010

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Drogi Enneagramu (odcinków: 31)

1EST - Pierwsze Ennagramowe Spotkanie Taraki - odbyte i udane!

Kategoria: Enneagram

« Enneagram jako kwadrat 3 na 3 Pozytywiści, lukranci i skłóceńcy »

1-sze Ennagramowe Spotkanie Taraki odbyło się zgodnie z zamierzeniami. Zebraliśmy się w Magicznym Dworze, pod troskliwą gościnnością przemiłych gospodarzy, Państwa Ani i Bogdana Toczydłowskich. Przez piątek wieczór, sobotę i niedzielne przedpołudnie (10-12 września 2010) trwały wykłady, dyskusje i obrady w kręgu (z mówieniem, indiańskim obyczajem, do patyka), i niezliczone spotkania kuluarowe.

Krzysztof Wirpsza opowiadał o swoich duchowych i wręcz mistycznych doświadczeniach z enneagramem, a także o innych prowadzonych przez siebie praktykach.

Dr Krzysztof Krupka przedstawił diagnostykę termoregulacyjną TRD - metodę kompleksowej diagnostyki medycznej, którą sam stosuje i rozwija, i przy pomocy której można określić czyjś typ enneagramu, skanując temperaturę jego ciała w różnych punktach.

I jeszcze niżej podpisany opowiedział o związkach enneagramu z astrologią (oraz ich braku...), jak również o tym, jak enneagram służy jako wygodna mapa kart tarota.

W obradach, także tych w kręgu, poruszyliśmy masę spraw, a jednym z punktów było przedstawianie najlepszych i najbardziej rozwojowych stron własnego typu enneagramowego. W trakcie Spotkania kilka osób rozpoznało swój enneagramowy typ. Zebrani zgodnie doszli do wniosku, że podobne spotkania czy zjazdy trzeba powtarzać, i powinny odbywać sie w dwóch formułach: (A) jako spotkania profesjonalistów pracujacych z- i nad enneagramem, oraz (B) warsztaty przybliżające enneagram i pozwalające w nim się odnaleźć. Moja propozycja, żeby ponownie spotkać się za rok została przyjęta chórem głosów: "Tak, spotkajmy się znowu, ale dlaczego dopiero za rok???"

Serdecznie dziękuję wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom, Gospodarzom, Prelegentom, oraz Monice, która nas sprawnie zorganizowała ---

Drogi Enneagramu: wstęp na końcu

Enneagramowe przemyślenia, przebłyski i nowości...


« Enneagram jako kwadrat 3 na 3 Pozytywiści, lukranci i skłóceńcy »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)