zdjęcie Autora

26 maja 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

4 tabletki z cukru dziennie usuwa wrzody żołądka szybciej niż 2 tabletki cukru dziennie.


« Tajemniczy Efekt Placebo Another day, another zloty »

HYPERLINK "http://www.youtube.com/watch?v=wsFTgirKXHk&feature=reHYPERLINK "http://www.youtube.com/watcCD. Rezultaty były dramatyczne, rak do połowy  zniknął. Mr Wright czuł się doskonale i 10 dni później bez żadnych objaw raka został wypisany ze szpitala. Przez dwa miesiące wszystko układało się doskonale w życiu pana Wrighta. Jednak wkrótce zaczęły ukazywać się artykuły dotyczące cudownego leku Kreobiozenu sugerujące, że ten lek nie ma wpływu na raka węzłów chłonnych. Pan Wright, będąc typem logiczno-analitycznym doszedł do wniosku że ten lek nie mógł mu pomóc. Rak natychmiast powrócił i pan Wright został z powrotem przyjęty do szpitala dr. Klopfera.

Tym razem dr. Klopfer postanowił eksperymentować, wiedząc, że nastawienie i sposób myślenia Wright-a będzie krytycznym czynnikiem w jego wyzdrowieniu. Otóż powiedział swojemu pacjentowi, że Kreobiozen jest znakomitym, efektywnym lekiem, ale pierwsza dostawa miała fabryczną wadę. Teraz szpital ma już nową dostawę, która działa fenomenalnie. Po czym wstrzyknął Wright-owi destylowaną wodę!

Następnego dnia rak wycofał się do połowy, a po kilku dniach zniknął zupełnie. Wright został znowu wypisany i oceniony przez Klopfera jako wolny od raka.

 Niestety parę tygodni później  Amerykańskie Towarzystwo Medyczne opublikowało raport, oparty na przeprowadzonych badaniach, który kategorycznie stwierdzał że Kreobiozen jest zupełnie bezwartościowym środkiem przy leczeniu raka. Wright-a wiara w ten lek została kompletnie zniszczona, jego rak „rozkwitł” i on sam umarł dwa dni później.

Tragiczna historia zawierająca niezwykle ważne przesłanie:  Jeśli znajdziemy w sobie siłę aby wyminąć nasze negatywne zaprogramowanie, naszą niewiarę w niemożliwe, i połączyć się z super-lekarzem który mieszka w nas wtedy możemy wyleczyć się z raka w dwa dni.

4 tabletki z cukru dziennie usuwa wrzody żołądka szybciej niż 2 tabletki cukru dziennie.

http://www.youtube.com/watch?v=wsFTgirKXHkHYPERLINK "http://www.youtube.com/watch?v=wsFTgirKXHk&feature=related"&HYPERLINK "http://www.youtube.com/watch?v=wsFTgirKXHk&feature=related"feature=related (zobacz video)

W tym video dr. Ben Goldacre przedstawia działanie efektu placebo nazywając je: sham treatment, czyli „oszukańczy sposób”, nie podważając efektywności tego sposobu, i wspomina też o “prawdziwych” sposobach, czyli takich tabletkach które zawierają jakieś aktywne składniki.

Ben porusza bardzo istotne zagadnienie. Nie podważam faktu że, różne składniki tych tabletek mogą wibrować na częstotliwości "zdrowia” i zmieniać w ten sposób działanie chorego organu.

Zastanówmy się czy Efekt Placebo nie jest współ-odpowiedzialny też, jeśli chodzi o działanie „aktywnych” tabletek. Jaką rolę wiara w eksperta przepisującego tabletkę i wiara w efektywność leku odgrywa w procesie wyleczenia? Czy jest możliwe że „oszukańczy sposób” jest częścią, być może najważniejszą, „prawdziwego sposobu”?


www.silvaultramind.pl

 

 

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Tajemniczy Efekt Placebo Another day, another zloty »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)