Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

UWAGA: to ogłoszenie jest archiwalne i nieaktualne.

zdjęcie Performera

Otwarta medytacja ze Stephanem Bielfeldtem
29 czerwca – 6 lipca 2019 w Kazimierzu Dolnym w pensjonacie Winnica

Grupa medytacyjna Toni Packer
zaprasza w dniach 29 czerwca – 6 lipca 2019
na 14-tą doroczną otwartą medytację
ze Stephanem Bielfeldtem
w Kazimierzu Dolnym w pensjonacie Winnica

Jeśli interesuje Cię medytacja bez premedytacji, imitacji i wszelkich rytuałów, proponujemy troskliwą uwagę i samodzielne medytacyjne zapytywanie w serdecznej i kameralnej atmosferze podczas 7-dniowej otwartej medytacji dla 20-tu osób w pensjonacie Winnica w Kazimierzu nad Wisłą, ul. Góry II 3D. Uczestnictwo – minimum trzy dni. Nie obiecujemy nirwany, a tylko słuchanie śpiewu ptaków w sympatycznym towarzystwie. Miejsce wspaniałe. Dwa drewniane, stylowe domy z tarasami, znakomita ośmiokątna sala medytacyjna na 20 osób, a wokół pofalowane wzgórza, pola i zagajniki poprzecinane jarami. Pokoje 3-osobowe z pościelą, prysznicami i WC. Nie trzeba brać śpiworów. To są tzw. Góry II, za Zamkiem i za przekaźnikiem TV, 2.5 km od Rynku. Obejrzyj: pensjonat Winnica - zdjecia.

Bilet na bus z Warszawy kosztuje 27 zł. Busy jadą do Kazimierza 2 godz. 45 min.
Halo Bus – rozkład jazdy»
Transbus Express - odjazdy Dw. Centralny»
Jak ktoś nie chce iść 2.5 km drogą, początkowo pod górę k. Zamku, to na Rynku są taksówki.

Organizujemy takie spotkania od 30 lat. Od 1987 do 1996 prowadziła je co roku u nas Toni Packer. Gdy stan jej zdrowia uniemożliwił podróże, medytowaliśmy z Dagmar Apel, a od 2004 r. ze Stephanem Bielfeldtem.

Toni założyła Ośrodek Medytacyjnego Poszukiwania i Odosobnień Medytacyjnych w Springwater w stanie Nowy Jork w USA w 1981 r., kiedy zrezygnowała z bycia nauczycielem zen. Impulsem do samodzielności było zetknięcie się z naukami J. Krishnamurtiego. Prowadziła go do śmierci w 2013 r. Nie reprezentowała żadnej tradycji czy ideologii, nie zalecała żadnych praktyk, ani specjalnych metod, a jedynie otwartą uważność i przytomność oraz samodzielne medytacyjne zapytywanie, czyli badanie siebie bez naśladowania jakiegokolwiek wzorca.

„To, że miłość, zrozumienie i inteligencja pojawiają się i rozkwitają nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek tradycją bez względu na jej starożytność czy imponującą formę. Nie ma też nic wspólnego z czasem. To dzieje się samo, gdy człowiek, nie grzęznąc w strachu, przyjemności czy bólu – pyta, dziwi się, szuka, słucha i patrzy w ciszy. Gdy cichnie „ja” – niebo i ziemia stają otworem. Tajemnica, istota wszelkiego życia, nie jest odrębna od cichej otwartości zwykłego słuchania.” (Toni Packer).
Polecam wspomnienie o Toni na stronie FB: Grupa Medytacyjna Toni Packer.

Stephan Bielfeldt również oferuje medytacyjne zapytywanie w ciszy oraz w partnerskim dialogu z nim i z uczestnikami. Obserwacja tego co się pojawia, bez wielkich słów czy ambitnych celów, pozwala odkrywać swobodę stawiania własnych pytań o to, jacy jesteśmy i czym jesteśmy. W nauce, sztuce i literaturze mamy wolność stawiania pytań, czemu nie w medytacji? Każdy może medytować we własnym rytmie. Nic nie jest obowiązkowe poza zachowywaniem ciszy, nie przeszkadzaniem innym i godziną pracy po śniadaniu.

Osobom, które nie zetknęły się z takim nieautorytarnym i niedoktrynalnym podejściem, mogą pomóc książki Toni Packer „Wolność od autorytetu” (wyd. SIC! 1994), oraz „Światło odkrywania” (Wydawnictwo Czarna Owca, dawniej J. Santorski, 2007, ze wstępem S. Bielfeldta), jak i poświęcony jej jeden z rozdziałów książki Anne Bancroft „Prządki mądrości” (wyd. J. Santorski & Co, 2003).

Stephan jest z zawodu naukowcem-dermatologiem i medytował z Toni od 1982. Przez kilka lat pomagał jej w prowadzeniu medytacji w Niemczech, a od 2003 r. prowadzi je samodzielnie w Europie i w Springwater Center. Jego żona Sabine jest psychologiem i pomaga mu organizować regularne spotkania medytacyjne pod Hamburgiem.

Rundy medytacji siedzącej trwają 25 min. (w dowolnej postawie, można na krześle), po czym następuje 5 min. medytacji chodzonej. Raz dziennie Stephan daje mowę po angielsku, która tłumaczona jest na polski. Przed mową i po niej chodzenie trwa 10 min. Codziennie są indywidualne i grupowe spotkania ze Stephanem. Można wybrać sobie tłumacza na spotkanie indywidualne. W ciągu dnia w sali medytacyjnej można przez godzinę ćwiczyć hatha jogę czy gimnastykę.

Opłaty wynoszą:
Pobyt 7-dniowy: 1100 zł (nocleg + wyżywienie + medytacja)
Jeden dzień: 165 zł ( nocleg + wyżywienie + medytacja)
.
Ostatni dzień: (6 lipca do godz. 15.00): 60 zł (wyżywienie + medytacja).

Jedzenie wegańskie. Smaczne! Gotować dla nas będzie jeden z filarów „Wege Kuchni” Marcin Piniak: https://wegekuchnia.com/. Jeśli ktoś przestrzega specjalnej diety proszony jest o wcześniejsze powiadomienie. To samo dotyczy osób mających poważne problemy zdrowotne lub biorących silne leki. Na całym terenie nie palimy tytoniu, nie pijemy alkoholu i nie leżymy na trawie.

Ważne! Nie jesteśmy grupą terapetyczną. Medytacja nie pomaga osobom silnie niezrównoważonym emocjonalnie czy leczącym się psychiatrycznie.

Osoby, które chcą medytować od początku, prosimy o przyjazd 29 czerwca ok. godziny 17 w celu wybrania pokoju. Zaczynamy o 19-tej.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie udziału i opłacenie zadatku w wysokości 25% sumy do 15 maja. Do 12 czerwca trzeba zapłacić pozostałe 75%. W przypadku wycofania się po 12 czerwca traci się 25% zadatek, chyba że znajdzie się kogoś na swoje miejsce.

Konto:
Jacek Dobrowolski 09 1240 1040 1111 0010 2440 1039
(z dopiskiem MEDYTACJA – dni...) Prosimy o zachowanie dowodu wpłaty. Zgłoszenia na medytację przyjmuje: Jacek Dobrowolski: jdobro@wp.pl

Strona Ośrodka Toni Packer www.springwatercenter.org
oraz http://www.meditationblog.com/2005/03/07/toni-packer
i strona Stephana Bielfeldta www.springwater-meditation.de po niemiecku.

JESZCZE RAZ WINNICA…

Do miłego!
Jacek Dobrowolski

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)