UWAGA: to ogłoszenie jest archiwalne i nieaktualne.

zdjęcie Performera

Krąg Kobiet: tworzę listę kobiet do nowego kręgu - Alicja Bednarska
Zaczniemy spotkania na jesieni 2019 w Warszawie.

Krąg Kobiet


Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
Bo tego nie wiesz nawet sama Ty

Jej portret - Bogusław Mec


Żyjemy w świecie mężczyzn i uznałyśmy ten świat za swój własny. Wiele z nas potrzeby partnerów uznała za swoje. Nie zastanawiamy się, czego tak naprawdę potrzebujemy, by być szczęśliwe. Rzadko kiedy jesteśmy pewne siebie i w pełni czujemy swoją wartość. Zanim nastąpił czas patriarchatu Kobieta miała równe z mężczyzną prawa. Z jej zdaniem liczyli się wszyscy, także mężczyźni.

Kobiety potrzebowały siebie, by bezpiecznie wychować potomstwo. Dziewczynki i młode kobiety uczyły się od starszych kobiet jak przyrządzać zioła, by leczyć rodzinę, jak wychowywać dzieci, jak przyjmować narodziny. Dbały o rytuały.

W dzisiejszych czasach pełnych agresji, walki my kobiety potrzebujemy odzyskać swoją moc. Potrzebujemy siebie nawzajem, by przywrócić szacunek do siebie samej, do Matki Ziemi. Potrzebujemy siebie, by odkryć i poddać się swojej kobiecej naturze, wzajemnie się wspierać, uczyć od siebie mądrości, słuchać naszej intuicji, głosu naszego serca, by zmieniając i rozwijając siebie, inspirować zmiany we własnej Rodzinie, by zaszczepiać miłość i pragnienie pokoju w sercach naszych dzieci.

W ostatnim czasie nasilił się ruch kobiet, tworzących Kręgi. W 2004 roku powstała Rada Starszyzny Kobiet. Spotkało się 13 Babć z pięciu kontynentów, by dzielić się nauką rdzennych plemion, po to by przywrócić świetność naszej Matce Ziemi. Na wezwanie Jean Shinody Bolen powstają tysiące kręgów kobiecych. Sama uczestniczę w Kręgu Starszyzny Kobiet w Warszawie. Pragniemy przywrócić stare ceremonie, rytuały i inicjacje, po to byśmy odnalazły wzajemne powiązania i odzyskały kontakt ze swoją mocą płynącą od naszych przodkiń, pamiętając też o tym, co pozostawimy siedmiu pokoleniom po nas.

Od 18 lat prowadzę Krąg Kobiet. Powstał z potrzeby przebywania z mądrymi kobietami, które rozumieją, że stworzone jesteśmy do życia pięknego, fascynującego, szczęśliwego, kobietami, które odkrywają swoją moc i dzięki niej wprowadzają zmiany w swoim życiu. Koncentrujemy się na naszej odwadze, chęci poznania świata, miłości, zdolności obdarowywania ciepłem i komfortem psychicznym i uczymy się w pełni wykorzystywać i polegać na naszej intuicji.


Obecnie tworzę listę kobiet zgłaszających się do nowego kręgu. Zaczniemy spotkania prawdopodobnie na jesieni tego roku.


Alicja Bednarska – doradca rozwoju potencjału osobistego, praktyk integracji i transformacji oddechem, NLP, uczyła się w u Nemi Nath w Breathconnection w Australii, u Mariny Sisson w IAP w Nowej Zelandii, u Daana van Kampenhouta w Berlinie ostatnio brała czynny udział w Zgromadzeniu Rdzennych mieszkańców obu Ameryk w Cantona Meksyk. Uczyła się także u nauczycieli z USA, Hawajów, Niemiec, Wenezueli, Holandii, Szwajcarii i Anglii. Od ponad trzynastu lat tworzy kręgi kobiece. Zasiada w Kręgu Starszyzny Kobiet. W Warszawie prowadzi ośrodek rozwoju duchowego Berckana. Jest właścicielką wydawnictwa Berckana i współzałożycielką wydawnictwa Yemaya, w którym wydane zostały takie książki jak „Nakarmić swoje demony”, „W rytmie księżyca, kiedy dziewczynka staje się kobietą”, „ Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości”, „Boginie w każdej kobiecie” i wydawany jest „kalendarz Spirala” tworzony przez kobiety dla kobiet z tekstami i obrazami ponad 50 autorek sięgającymi do korzeni naszej duchowości.


Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w godzinach 18.00 – 21.30.00
gdzie: Warszawa, Kozia 4 m. 8,
inwestycja: 60 PLN

00-070 Warszawa, ul. Kozia 4/8; tel. 606 133 121, alicja.bednarska8@wp.pl

www.berckana.pl

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)