Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

UWAGA: to ogłoszenie jest archiwalne i nieaktualne.

zdjęcie Performera

Matka-Córka: uzdrowienie relacji. Warsztat prowadzi Alicja Bednarska
16-17 marca 2019 w Warszawie


Matka-Córka

uzdrowienie relacji

16-17 marca 2019


Relacja matki i córki jest fundamentalną, ale też najtrudniejszą relacją w naszym życiu. Często słyszę: „Kocham mamę i jednocześnie jej nienawidzę, za nic na świecie nie będę taka jak ona”. Tak bardzo nie chcemy być do niej podobne, a jednak przychodzi moment, gdy uświadamiamy sobie, że do swoich dzieci odzywamy się tak, jak ona mówiła do nas.

Matka będąc w wieku córki żyła w innych okolicznościach, innych realiach niż świat jej córki. Przekazuje jej swoje własne doświadczenia z okresu dzieciństwa i dojrzewania. Córka przejmuje od niej wzór funkcjonowania kobiety w świecie oraz sposób traktowania samej siebie. Często jest to wzór utrudzonej kobiety, zdominowanej przez obowiązki domowe oraz pracę. Wiele kobiet ma za sobą nieudane małżeństwo i rozwód. Zmaga się ze sprzecznymi uczuciami. Z niepokojem obserwuje pierwsze objawy starzenia się.

Dorosłe dzieci podają w wątpliwość poglądy matek. Zachowują się w sposób, który wystawia na próbę wyrozumiałość i cierpliwość matek. Wszyscy mają wobec niej duże oczekiwania. Powinna być atrakcyjna, twórcza, samodzielna. Powinna zarabiać pieniądze i dbać o dom, a już na pewno zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Tymczasem pod surowością lub łagodnością i rezygnacją kryje się nastolatka ze swoimi marzeniami, lękami i nadziejami, być może kobieta, której życie miało wyglądać zupełnie inaczej. Żadna kobieta nie jest mamusią. To młoda dziewczyna, która każdego ranka przebiera się za mamę.

Córka potrzebuje, aby matka ją zauważyła, pochwaliła, akceptowała taką jaka jest, wspierała, była z niej dumna i ją doceniała. Nie może przerzucać na matkę winy za własne niepowodzenia. I bez względu na to, czy miała matkę troskliwą czy nie, musi wziąć odpowiedzialność za własne życie.


Na tym warsztacie będziesz miała szansę wyjścia z pokoleniowego, błędnego koła powielania uprzedzeń i stereotypów.Alicja Bednarska – doradcczyni rozwoju osobistego, absolwentka IŚŻ, praktyk integracji i transformacji oddechem, NLP, uczyła się w u Nemi Nath w Breathconnection w Australii, u Mariny Sisson w IAP w Nowej Zelandii, u Berta Hellingera oraz Daana van Kampenhouta w Berlinie. Brała czynny udział w Zgromadzeniu Rdzennych mieszkańców obu Ameryk w Cantona Meksyk. Uczyła się także u nauczycieli z USA, Hawajów, Niemiec, Wenezueli, Holandii, Szwajcarii i Anglii. Od ponad siedemnastu lat tworzy kręgi kobiece. W Warszawie prowadzi ośrodek rozwoju duchowego Berckana. Jest współzałożycielką wydawnictwa Yemaya, w którym wydane zostały takie książki jak „Nakarmić swoje demony”, „W rytmie księżyca, kiedy dziewczynka staje się kobietą”, „Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości”, „Boginie w każdej kobiecie” i wydawany jest „Kalendarz Spirala” tworzony przez kobiety dla kobiet z tekstami i obrazami ponad 50 autorek sięgającymi do korzeni naszej duchowości.


Zapisy mailem: miejsce rezerwuje zadatek 50 zł wpłacony na konto:
Berckana Alicja Bednarska-Ćwiek,
05-410 Józefów-Michalin ul. Dobra 4A
86 1240 5976 1111 0000 4745 6105

gdzie: Warszawa ul. Kozia 4 m. 8,
kiedy: 16 – 17 marca 2019
w godzinach: 10:00 – 18:00

inwestycja: 350,- osoby powtarzające warsztat: 250,-


alicja.bednarska8@wp.pl www.berckana.pl

tel. 606 133 121


x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)