zdjęcie Autora

Abonament Taraki
Na czym polega abonament? Dlaczego Taraka jest płatna? Zasady korzystania z witryny

Kategoria: Projekt Taraka

aktualizacja 20 lipca 2012

Na czym polega abonament?
Dlaczego Taraka jest płatna?
Zasady korzystania z witryny
Opłać abonament »


Na czym polega abonament?

Abonament polega na tym, że dostęp do niektórych zasobów Taraki jest płatny. Cennik patrz obok. Płatne są archiwalne zasoby Taraki, w tym wirtualne książki-poradniki: tarotowe i astrologiczne, oraz rozszerzona wersja tarotowej Wyroczni. Dlaczego, i co uzasadnia takie urządzenie Taraki, o tym przeczytasz niżej.

Płacić można w trzy sposoby:

  1. przez system Dotpay: w sposób zwany "on-line", czyli z karty płatniczej lub przez szybki transfer z twojego konta w banku. Dostęp do "Taraki" dostajesz wtedy praktycznie natychmiast, czyli w ciągu paru minut, które zajmie ci klikanie i wypełnianie (prostego) formularza
  2. przez PayPal - jeśli masz konto w PayPalu
  3. zwykłym przelewem.

Płacąc każdym z powyższych kanałów możesz kupupić czas dostępu: od 7 dni do 1 roku.

Jak to zrobić praktycznie?

Jak widać, płacenie za dostęp do Taraki jest takie samo jak w sklepach internetowych.

Więcej na stronie płacenia »


Zanim dojdzie do płacenia, musimy mieć minimum danych o Tobie, Czytelniku/Czytelniczko, żeby cię odróżnić od innych. Do tego służy rejestracja czyli założenie konta w Tarace. Ta czynność jest typowa, stosuje ją mnóstwo internetowych serwisów, zwłaszcza społecznościowych i sklepowych, więc pewnie jesteś z nią oswojony/a. Rejestrację uprościliśmy do zupełnego minimum, bardziej już chyba się nie da. Oto jako login służy twój adres e-mail, a do niego wymyślasz swoje hasło. I to wszystko! Nie pobieramy ani pseudonimu, ani imienia-nazwiska, ani adresu, wieku lub imienia ulubionego kota. Tylko adres e-mail i hasło. Te dwie dane wprowadzasz do naszej bazy danych przy rejestracji. Od tego momentu możesz się logować, możesz też opłacić abonament.


Jak zachowują się artykuły objęte abonamentem? Dla czytelników niezalogowanych (czyli tych z e-ulicy) lub nieopłaconych są ucinane po paru początkowych akapitach. Można więc wtedy z grubsza zorientować się, o czym jest dany tekst, ale doczytać całego nie można. W przypadku wirtualnych książek w wolnym dostępie jest tylko pierwszy rozdział (wstęp, spis treści), a następne są ucinane.

Czytelnik zalogowany i mający ważny abonament (czyli z aktualnie opłaconym dostępem) w ogóle żadnych przeszkód i ucięć nie widzi - jakby ich nie było.

Spisy treści i ogłoszenia są (z zasady) dostępne wolno, dla każdego.


W miarę jak Taraka będzie się rozwijała, kolejnych atrakcji będzie przybywać.


Dlaczego płatna?
- dlaczego dostęp do części artykułów Taraki jest płatny?

Taraka działa na zasadzie "freemium" (zob. w angielskiej Wikipedii: Freemium) - co znaczy, że podstawowa część serwisu jest darmowa, a za pewne specjalne dodatki trzeba płacić.

U nas płaci się za dostęp do niektórych tekstów - są to przede wszystkim wirtualne książki, zawierające poradniki astrologiczne, tarotowe i inne.


Jakie są powody, żeby płacić za czytanie?

* Kupując Tarakę, czyli opłacając jej abonament:
- otrzymujesz dostęp do tekstów i informacji, których nie znajdziesz poza tym w Internecie - chociaż niektóre z tych dzieł kupisz jako książki na papierze (drożej!)
- możesz pisać i publikować komentarze do tekstów
- niektóre czynności obsługi stron wykonuje się wtedy łatwiej.

* Kupując Tarakę, zasilasz nasz projekt finansowo. Stajesz się sponsorem Taraki. - A przecież zależy ci, żeby wychodziła jeszcze następnych 12 lat, jeśli nie dłużej. Nie muszę przypominać, że jak każde przedsięwzięcie, tworzenie naszego serwisu kosztuje, pieniądze i czas, co zresztą jest tym samym.

* Pozwalasz nam nie obciążać stron reklamami. Oczywiście ogłoszenia w Tarace były i będą, ale są dobrane tematycznie i informują o sprawach, które interesują czytelników Taraki.

* Przede wszystkim zaś zasilając Tarakę finansowo pozwalasz nam planować nasz rozwój. Myśleć rozwojowo i perspektywicznie o przyszłości. Budować i działać profesjonalnie.Zasady korzystania z witryny Taraka

1) Użytkownik, który założył konto w witrynie (serwisie) "Taraka" i opłacił abonament, dostaje dostęp do artykułów i funkcjonalności podlegających abonamentowi.

2) Przy rejestracji od użytkownika jest pobierany adres e-mail i jest to (prócz tajnego hasła) jedyna dana, która go identyfikuje.

3) Użytkownik jest informowany (na stronie "Moje konto"), do kiedy ma opłacony abonament.

4) (Ochrona danych osobowych) "Taraka" nie wykorzystuje adresów e-mail użytkowników do innych celów niż w automatycznej procedurze logowania. Jeśli użytkownik chce otrzymywać z "Taraki" biuletyny e-mailem, musi osobno zdecydować się na to. Osoby obsługujące "Tarakę" nie udostępniają adresów e-mail użytkowników nikomu trzeciemu.

5) "Taraka" jest tak zrobiona, że użytkownicy korzystając z jej normalnie dostępnych urządzeń nie mogą ani sobie nawzajem, ani nikomu innemu wyrządzić strat ani krzywd.

6) (Prawo autorskie) Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać zasad prawa autorskiego; zobacz: Copyright, czyli prawa do tekstów publikowanych w "Tarace".

7) (Zasady komentowania arykułów - czytaj na osobnej stronie.)

Wojciech Jóźwiak, wydawca

16.08.2009, 10.11.2009, 20.07.2012, w MilanówkuKomentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)