zdjęcie Autora

21 marca 2015

Jarosław Bzoma

z cyklu: Badanie snów (odcinków: 37)

Ajahuaska

Kategoria: Sny i wizje

« W stronę Metatrona cz.2 Kilka irytujących refleksji »

                                              Ajahuaska


                     Znalezione obrazy dla zapytania ayahuasca


Zdaję sobie sprawę z tego, jak irytujące jest dla niektórych z Państwa to moje besserwisserstwo, ale od dzieciństwa byłem skrycie przemądrzały, co niektórzy określali nieśmiałością, i taki chyba już zostanę aż do końca. Postanowiłem dodać i do tego tematu swoje trzy grosze. Zapytałem swojej sennej przewodniczki, jaką ma wiedzę na temat Ajahuaski. Pomogło mi w tym dwóch podróżujących nocą.


Proszę o podróż do ducha Ajahuaski

Zbliżam się do domu (ciało mentalne). Na ulicy jest jakieś zamieszanie. Zdaje się, że ogrodzenie jest niepełne. Kiedy Podchodzę do drzwi i widzę na podeście wielką bryłę lodu. Jest wielkości pralki. Drzwi są otwarte, bo bryła nie pozwala się im zamknąć. To szwagier ją tu postawił. Teraz - kiedy stoję w świetle otworu drzwiowego - widzę, że przed domem stoi biały transit (!!!). To chyba szwagra. Wkurza mnie ta bryła lodu, bo jest zimno i wieje do wnętrza domu, więc skądś chwytam spory topór i walę w bryłę - tak mniej więcej w jednej trzeciej jej szerokości, patrząc od lewej strony. Nie zaniechałem swojego działania nawet wtedy, kiedy zorientowałem się, że w bryle lodu jest zamrożone ubranie szwagra. Uderzałem tak długo, aż cały lud się rozleciał i zniknął. Wtedy zamknąłem drzwi do domu.

Wejście do naszego domu położone jest nisko - tak na poziomie sutereny, a moje mieszkanie (ciało mentalne) jest tak jakby na pierwszym piętrze, zatem poziom sutereny jest czymś niższym od ciała mentalnego, czymś w rodzaju nieświadomości ciała mentalnego.

Wojtek

Proszę o podróż do ducha Ajahuaski

Sen pierwszy. Akcja rozgrywała się w jakimś ciepłym kraju skolonizowanym przez Hiszpanów. Piękna, młoda dziewczyna miała mieć występ w jakimś nocnym klubie. Ja byłem takim jej protektorem i wiedziałem, że jeden ważniak, starszy gość, smalił do niej cholewki, ale generalnie mówił, że po prostu jest zachwycony jej talentem. Facet chciał się z nią spotkać w tym klubie, a ja miałem co do niego jakieś złe przeczucia. W drodze do klubu, który był chyba nad brzegiem morza, zboczyliśmy z drogi i skręciliśmy w stronę rzeki. Szliśmy jej brzegiem po rozgrzanym za dnia piasku. Wieczór był bardzo ciepły. Wszedłem do rzeki. Była jakby martwa, albo raczej nie miała nurtu - po prostu stała. Woda w niej była mętna i pełna szlamu, ale takiego od glonów. Ze względu na to, że woda stała - była też bardzo ciepła. Zastanawiałem się, dlaczego rzeka jest tak zaniedbana i nikogo nie obchodzi jej los. Myślałem też, nad tą rzeką, nad losem rdzennej ludności wypieranej przez Hiszpanów oraz dominacji języka hiszpańskiego i coraz większej degradacji języka ludności tubylczej.

W końcu dotarliśmy do tego klubu, ale było już chyba po występie. Do piosenkarki przypałętał się ten gość i jakoś źle mu z oczu patrzyło; widać było, że jest napalony na piosenkarkę. Przyszedł też chłopak mojej podopiecznej i gdy to zobaczył - zaczął się ostro rzucać do gościa. Zaczęły się przepychanki, a nawet bójka; wkroczyłem, bo myślałem, że tamten gość go zniszczy, a może nawet zabije tego młodego, ale w sumie do tego nie doszło i stary zboczeniec odpuścił. Odjechaliśmy stamtąd samochodem. Najdziwniejsze jest to, że to nie miało się tak skończyć, bo chłopak miał zginąć (skądś to wiedziałem), ale jednak nie zginął. Później to wyglądało tak, jakbym oglądał jakiś film, którego tytuł był tak bezsensowny, że go nie zapamiętałem. To był totalny bełkot. 


(Ciekawe, że ja również odniosłem wrażenie oglądania filmu. Widać narracja, jaką tworzy duch Ajahuaski, jest naszą projekcją, a nie jego własną narracją. Interesująca jest stojąca woda - J.B.)

Sen drugi. Tu wiele nie pamiętam, ale chodziło o to, że byłem w okolicach jakiejś knajpy, która co prawda już była zamknięta, ale wiedziałem, że na podwórku (za tą knajpą) jest toaleta, z której chciałem skorzystać. Wszedłem więc przez bramę na podwórko i zacząłem szukać do niej drzwi,  ale ku mojemu zdziwieniu drzwi nie były oznaczone, a ja nie byłem pewny, które to. Otworzyłem w końcu jedne z nich i okazało się, że wybrałem złe, wlazłem bowiem komuś do mieszkania. Przeprosiłem i powiedziałem, że szukam toalety. Trochę pewnie dziwnie to wyglądało, bo już było bardzo późno, ale ludzie pokazali mi w końcu te właściwe drzwi. Kiedy wszedłem do środka, okazało się, że jest to jakaś dziwna toaleta. Pomyślałem, że pewnie jest dla niepełnosprawnych, bo zautomatyzowana, tyle że w jakiś niesamowicie straszny sposób: kibel podjechał do mnie na wysięgniku, maszyna chwyciła mnie i usadziła na tym kiblu. Przy okazji chwyciła mnie za głowę i usztywniła. Próbowałem się wyrwać z uścisku tej maszyny... Było to bardzo przerażające doświadczenie!

(To podkreślenie faktu, że będąc we władzy Ajahuaski, nie możemy wyjść spod jej wpływu wtedy, kiedy chcemy. To, niestety, wada wszystkich enteogenów - J.B.).


Sen trzeci. Sen był w Katowicach, w moim dawnym mieszkaniu. Wchodzę na klatkę i widzę, że jest remontowana. Inne zresztą też, bo wszystkie wezmą udział w konkursie na najładniejszą. Większość z nich była już pomalowana. Idę po schodach i w pewnym momencie zauważam, że kolejny ich ciąg został całkowicie rozebrany. Byłem bardzo zdziwiony. "Kto się tego dopuścił i dlaczego?!" - pomyślałem.

Musiałem wejść do mieszkania sąsiadów i przez nie jakoś przejść na górę do mojego mieszkania. Gdy wlazłem - sąsiedzi zaczęli ze mną gadać; okazało się, że mają do mnie pretensje o to, że przez to, iż moje mieszkanie jest tak duże, to ich jest mniejsze. Powiedziałem im, że ich pretensje są niedorzeczne, bo przecież to nie ode mnie zależy, tylko od tego, kto kiedyś to mieszkanie wybudował; tym kimś jest spółdzielnia, która tak to rozplanowała, więc dlaczego mają pretensję do mnie? Niech mają do spółdzielni!


Tyle na dziś. Napisz, co o tym myślisz i jak dalej pytamy. Szczerze spodziewałem się czegoś innego - może ciekawszego. Może nie jakiejś jazdy, ale może jakieś fraktale albo cuś, a tu takie śmieszne fabularne sny...

Ja

Otóż jest w tym pewna myśl. Mianowicie nasza kreatywność pod wpływem „medycyny”, jak mawiają curanderos. Co ciekawe, ten ostatni sen opowiada o tym, że co prawda poziom, jaki osiągnęliśmy po remoncie (ajahuaskowym), jest rozległym doświadczeniem, to kiedy próbujemy wrócić do niego na jawie, nie możemy odnależć schodów i musimy odwoływać się do niego przez oboczności, czyli wspomnienia, nasze wewnętrzne poziomy, które - jak widać - są zazdrosne o samo doświadczenie ajahuaskowej rozległości.


Czy ajahuaska obdarza nas jakąś własną mocą, czy jest tylko katalizatorem naszych ukrytych możliwości?


Elementy są w ruchu. W chmurze. Kiedy rozpoznajemy konkretną formę, wybieramy, którym z elementów otworzymy obraz zawarty w formie.


Kolejnej nocy powtarzam pytanie

Po każdym zetknięciu się z Ajahuaską pozostaje w systemie (umyśle?) ślad.

Mówię do kogoś:

- To w takim razie nic prostszego, jak znaleźć różnicę i w ten sposób obchodzić/usuwać jej wpływy.

Ten ktoś odpowiada, że to nie takie proste, ponieważ po każdym kontakcie ślad się zmienia.


Pytam kolejnej nocy, po raz trzeci

Nie przetłumaczyłem pewnego zdania (zaklęcia?), nie pomyślałem do końca myśli, nie przełożyłem jej z języka, który jest używany w tym świecie (tym po lewej, a nie naszym).

Pomyślałem, że przetłumaczę owo zdanie w drodze powrotnej do świata fizycznego po prawej.

Okazało się, że to może być wykryte i naganne!?! (czyżby Ajachuaska nie miała ochoty zdradzić swojej tajemnicy?)


Jestem na podwórku przed domem, w którym urodziła się moja matka (z 10 p.), co samo w sobie jest interesujące, bo ja na tym podwórku już kilka lat temu byłem i śniłem rzeczy wstrząsające. Co ciekawe - w tym dzisiejszym śnie dziwnością owo podwórko nie odbiega od tamtego dawnego snu. W tamtym dawnym śnie odcinałem (jednym zręcznym ruchem specjalnego narzędzia) biegającym po podwórku świniom kręgosłupy wraz z mózgiem. Świnie w ogóle nie były tego świadome i nie czuły tego. Pokazywałem swojemu koledze, jakim ewenementem na tej planecie jest układ nerwowy. Namawiałem go na to, aby się wcielić na poziomie istot neuronalnych, ale on nie był do tego pomysłu przekonany!!!

W dzisiejszym śnie byłem również z kolegą. Ostrzegano nas, aby uważać na biegającego po podwórku szczupaka (!!!), ale jakoś tak zlekceważyliśmy to i zajęliśmy się zaganianiem ogromnych (!) kur w kierunku stodoły, która stała po lewej stronie ekranu. Kury były wielkości strusia. Były białe, upierzone. Wtem zorientowałem się, że za kolegą, który szedł w pewnej odległości ode mnie (po prawej stronie), biegnie, mimo że nie ma nóg (!!!), szczupak wielkości krokodyla i zanim zdążyłem ostrzec kolegę o nadciągającym niebezpieczeństwie - szczupak, mający kolec z przodu dolnej szczęki, skoczył koledze na plecy i wbił ten kolec w jego kark.


Obudziłem się i pytam co się stało?

Widzę, że samochód, który mam przed sobą, ma rozerwany na dwie połowy tylny zderzak.

(Widać z tego, że moje najwyższe, bo jeszcze nieludzkie struktury Świadomości, traktują Ajahuaskę jako byt agresywny, wbijający swój kolec z tyłu. Chodzi bowiem o to, abyśmy się nie zorientowali w jej napaści na nas. Robi to wtedy, gdy pragniemy wykonać swoją duchową pracę.)


Potem śniłem o tym, że położyłem sobie na włosach szampon wyciśnięty z tuby i zamiast na głowie rozetrzeć jego smugi, zostawiłem go na dłuższą chwilę, a ten w tej formie zasechł.

Próbowałem go jakoś rozetrzeć, ale okazało się to już niemożliwe. Kiedy zajrzałem do lustra (!!!!) - zobaczyłem na swoim czole czerwoną, podrażnioną skórę z paskudnymi wypryskami.

Jakaś reakcja alergiczna??? Niezgodność pomiędzy mną/nami a duchem Ajahuaski?


Wojtek

No, to jest bardzo ciekawe, powiem, ale już wiem, że nie chciałbym chyba tego przeżyć naprawdę. Dlaczego? Gdyż mój umysł jest... Porównałbym go do narowistego konia, ale który nie ma tak naprawdę jakiegoś celu, ale za to naprawdę sam uwielbia się wkręcać w malignę i psychozy. Już sobie wyobrażam takiego tripa - byłby to póżniej przez wiele lat mój kolejny koszmar i ciężkie wspomnienie; na pewno dostałbym też mega ataku paniki.

Szkoda nawet za bardzo o tym dywagować, bo w tym ciele raczej nie będę posiadał już możliwości naprawienia mojego defektu, chyba że rzeczywiście spotkam kogoś, kto będzie potrafił to skorygować - może jakiś szaman albo nie wiem... Pamiętam, jak pisałeś, że jako szaman sam muszę sobie z tym jakoś poradzić i w sumie - muszę przyznać - ostatnio znów mam spokój.


A tu nowy materiał. Chcę śnić o tym samym co Jarek. Nie wiedziałem jeszcze, o czym śniłeś, ale sen był... i serio - jakiś taki, że trudno to nawet opisać. Oto sen:

Jakieś zwłoki i dobytek nieboszczyka leżą w śmietniku. Jest tego dużo i nie będzie ciężko się tego pozbyć. Są to zwłoki kogoś bogatego i ważnego. Pozbycie się tego oznacza, że dostanę sporo kasy (majątku), jak gdyby odziedziczę. Śmietnik lub chlewik znajduję nad jeziorem. Próbuję przemyśleć, jak to zrobić i mam parę pomysłów, jak się tego truchła pozbyć, ale czuję, że latami by to trwało (tak napisałem, ale chyba chodzi, że długo). Problem w tym, że trzeba się pozbyć zwłok i rzeczy bardzo dokładnie i spowodować wręcz zniknięcie. Przybywa jakiś mój znajomy,  były narkoman, zresztą ja też nim jestem (stąd się znamy); jest jeszcze  jedna osoba (niewyraźna). Moglibyśmy to chyba zrobić w trójkę, ale będzie problem, bo później trzeba byłoby to coś podzielić, a ja nie wiem, czy kolega chciałby się dzielić. On przywiózł jakiś dziwny środek do neutralizacji, który jest niby kwasem, ale neutralizuje tak gwałtownie, że to, co jest neutralizowane, aż wybucha. Robimy próbę z kawałkiem ciała ciała  i następuje wybuch, duży rozrzut. Wszystkie kawałki trupa wpadają do jeziora. W końcu dogadujemy się jakoś, co do podziału. Zapada decyzja, że dzielimy po 1/3. dla każdego i że mamy to razem zrobić - kolektywnie.  Póki co, to na mnie zwalają całą robotę. Znajdujemy jakieś dobre rzeczy i są to 2. super profesjonalne wędki o dużym rozmiarze - takie na marliny (te duże ryby). Powiedziałem im, że chciałbym jedną wędkę. Wziąłem ją i poszedłem nad jezioro, na pomost, aby wypróbować. Na pomoście byli  jacyś ludzie, a wśród nich jeden z moich dawnych kolegów. Zauważa mnie, ale jakoś nie zagadujemy do siebie. Nie jestem też zadowolony, że mnie widzi - to nie jest dobre dla sprawy. Idę do jakiegoś klubu nad jeziorem (podobnego do klubu z wczoraj, tego nad morzem, ale to może przypadek a nie podobne elementy). Tamci mi mówią, że nie powinienem tam iść, bo jestem narkomanem, a tam jest pełno narkotyków i co za tym idzie - pełno pokus. (Zapomniałem chyba dodać, że jestem narkomanem na odwyku do końca życia). Wchodzę jednak do łazienki, bo muszę iść do ubikacji. W kibelku znajduję kartkę, na której jest przepis na neutralizator nałogu. Świetna rzecz! Będę może się mógł tego pozbyć raz na zawsze. (Teraz, kiedy przeczytałem temat twojego snu, wiem, o co chodziło: ponoć Ajahuaska działa tak właśnie, że wyciąga z silnych nałogów). Wychodzę powoli z klubu, ale rzeczywiście doznaję dziwnego uczucia, jakbym przyćpał, choć tego nie zrobiłem. Wrażenie jest chwilowe i nie wiem, czy jest to wpływ tego, że tam się znalazłem, czy mojego uzależnienia? Wydaje mi się, że to jakby próbka tego, jak działa przepis (specyfik), ale nie jestem już tego pewien, bo to podobny haj. Jednak wiem, że mam przepis na ten płyn, więc głód narkotykowy i haj, który odczuwam, będę teraz mógł zneutralizować. Wiem też, że działa on bardzo szybko i za pierwszym razem. Wracam do gości i zwłok. Jest noc. Obserwujemy statki kosmicze, których pełno na niebie, jakby rodem z filmu "Gwiezdne wojny". Jest tego całe mrowie (podobnie jak statki z innych snów). Robi ogromne wrażenie, ale się tym nie przejmujemy. Wiemy, że  teraz są, a później znikną i nie ma się czego bać. Nic z tego po prostu nie wynika. Dyskutujemy na ich temat. Pierwszy raz wiem, że nie tylko ja je widzę, więc nie są wytworem mojej wyobrażni czy halucynacji. To powoduje, że są jeszcze bardziej realne, ale i obojętne,bo nic nie wnoszą - po prostu sobie są. Może ufo obserwuje nas, ale nie wchodzi z nami w kontakt. Dziwię się jednak, że tym razem jest tego aż tak dużo.


Czekam na Twój komentarz i jak zwykle nowy temat snu.

Ja

Co tu komentować. Ajahuaska uruchamia procesy samoleczenia. Można się pozbyć w ten sposób własnego trupa z szafy. Wizje we śnie miałeś pewnie takie trochę ajahuaskowe, metafizyczne. Ja bym zapytał, czy sama Ajahuaska ma tę moc, czy też jest tylko katalizatorem naszych wewnętrznych procesów?

Zadanie śnienia na ten temat podjął również kolega z forum Taraki.


Roman Kam – Ajahuaska, sen na zamówienie

Sen, który udało mi się zapamiętać w odpowiedzi na pytanie do snu kolektywnego (szczegóły w komentarzach do: "Kilka uwag o Zawijawie"), które brzmiało: czy duch Ayahuaski ma własną moc, czy tylko otwiera naszą świadomość?

Stoję przy stoisku jubilera. Jestem świadomy, że jeszcze przed chwilą uczestniczyłem w przygotowaniu tego stoiska. Jubilerem jest stosunkowo młody, ciemnowłosy mężczyzna z brodą, który wyciągnął z worka (skórzanego?) przyniesione przedmioty i porozkładał je na szklanych, ułożonych jedna nad drugą, półkach (po przebudzeniu skojarzył mi się z tarokowym magikiem).

Dwóch mężczyzn wyciągnęło czwartą od góry (było ich chyba pięć) półkę-szufladę i głośno narzekało, dziwiąc się, że nie ma tu złota. Jubiler krótko to skomentował: - PREFERUJĘ ŻELAZO.

Ja oglądałem przedmioty na pierwszej, najwyższej półce. Szukałem czegoś, co kiedyś już miałem, ale to straciłem - jednak nie mogłem tego tutaj odnaleźć, lub zobaczyć. Również miałem wrażenie, że wystawa jest skromna, minimalistyczna. Przedmioty, po kilka w tym samym typie, stały pośród symetrycznych brył z szarego szkła, umieszczonych tu dla ozdoby. Z prawej strony, przy brzegu zainteresowały mnie wyraźnie temperówki. Bardzo proste, w kształcie nieregularnej klepsydry. Podobała mi się ich oszczędna forma, odpowiadająca wyłącznie funkcji, bez żadnych ozdobników. Szukałem drugiego przedmiotu. Powinien mieć napis, który zobaczyłem lub usłyszałem, jednocześnie się budząc: POSIADA CECHY LUDZI, BEZ SKAZY.


Ja

Ja już śnię na ten temat pięć dni i wcale się mi to nie nudzi. Chciałbym zwrócić twoją uwagę na owe klepsyderki po prawej. Proszę porównać z moimi poprzednimi snami o Ajahuasce. To symbole otwierania się dróg na poziomie czwartym-mentalnym (czwarta szuflada). Złota nie ma w tej szufladzie, bo to nie jest poziom buddyczny, za to jest żelazo (mentalny to błękitno-szare szkło - więc takie żelazo czyściutkie). Żelazo stanie się rdzawe, kiedy się utleni, przejdzie na wyższy poziom. Owa czerwień to poziom kauzalny-czerwony. Na tym poziomie duch Ajahuaski, jak widać, nie ma mocy sprawczej. Dlatego twoja wewnętrzna odpowiedź brzmi: duch Ajhuaski otwiera drogi ciała mentalnego. Nie ma samodzielnej mocy, jest "otwieraczem". Co ciekawe, z moich snów wynika, że za każdym razem otwiera inną drogę, dlatego ich wielość w twoim śnie. Duch Ajahuaski posiada cechy ludzi bez skazy, bez agregorialnych blokad ciała czwartego. W moich snach jest sporo na ten temat, ale jak zbiorę do kupy, to napiszę mały artykulik. No i jak? Macie jakieś wątpliwości co do realnego działania śnienia progresywnego?


Śnimy, czy Ajahuaska może zaszkodzić naszej Świadomości?

(Oczywiście,  podając to pytanie, mam na myśli skaczącego nam na plecy szczupaka wielkości krokodyla.)

Wojtek

Jakieś dziwne ciągi mi się śniły i budowa, tworzenie czegoś na komputerze - chyba programu. Później byłem u kolegi, który robił coś w HTML-u, dla swojej firmy robił stronę. Patrzyłem na to, co robi, i widziałem, że to takie prymitywne narzędzie i strony wychodzą z tego takie proste i kiepskie. Mówiłem mu, aby przesiadł się na najnowszy HTML5 i pokazałem mu stronę, którą sam zrobiłem; przy niewielkim nakładzie pracy można zrobić coś bardziej zaawansowanego. Poleciłem mu edytor i mówiłem mu o zaletach i o możliwości tworzenia nawet gier, etc. Mówiliśmy o edytorach html i grach. Pokazałem mu, jak łatwo się tworzy grę na gotowym silniku, że nie trzeba pisać od podstaw, tylko się wykorzystuje silnik gotowy wraz z edytorem. On mi powiedział, że woli zostać jednak przy swoim edytorze, bo niebawem ma dostać upgrade do HTML5 i będzie też miał takie możliwości.


W zasadzie to tyle, ale nie wiem, na ile Ty to pokapujesz, bo to chyba nie Twoja bajka ;) Jak dla mnie - odpowiedź jest konkretna, ale też pojawił się ciekawy wątek, tylko nie wiem, czy dotyczy śnienia, czy normalnego życia. Edytor HTML-a rozumiem jako edytor świadomości i tu chyba porównywane jest Śnienie z Ajahuaską. Wydaje mi się, że Ajahuasca to bardziej rozbudowane i wyższe narzędzie, ale wynika z tego, że śnienie dostanie upgrade. Teraz nie jestem tylko pewny, czy śnienie, czy normalna świadomość dzienna, ale stawiam na Śnienie. Moim zdaniem wiadomość bardzo ciekawa :).


Ja

Ja to rozumiem odwrotnie. To ty reprezentujesz śnienie i masz wyższy, bo piąty HTML 5, czyli z ciała kauzalnego. Ajahuaskowicz za to ma starego HTML'a, czteroliterowego - poziom mentalny (4), jak ty to mówisz, jeszcze bez upgrada :)

Zapytałem osobę z Taraki, zza morza, która zażywała Ajahuaskę i w jej śnie podkreślona była prostota Ajahuaski. Skoro zapytałeś o zagrożenia dla świadomości ze strony Ajahuaski, to sen powinien dotyczyć Ajahuaski i świadomości, a nie śnienia. Czyli Ajahuaska jest wolna, ale jej obsługa ma w planie zacząć działać na piątym, czyli kauzalnym poziomie, na którym ty JUŻ działasz :) Potwierdza to jego sen, mówiący o tym, że Ajahuaska działa tylko na poziomie czwartym, czyli mentalnym a nie kauzalnym.


Pytam, czy Ajahuaska jest szkodliwa

Odpowiedź krótka, uzyskana od postaci stojącej pośrodku ekranu.

- Uzależnia.

Pewnie od swoich kolorów i ekstatyczności, bo fizjologicznie jest przykra.


Kolejnej nocy pytam, która z metod jest lepsza: Śnienie czy Ajahuaska?

Podobna postać (niejednorodny cylinder) prezentuje przekaz ze środka ekranu śnienia. Odpowiedź brzmi: 

- Naturalna.

Po obudzeniu wypada jedynie skomentować, że odpowiedzi otrzymałem iście rabiniczne :).

Wojtek

Czy Ajahuaska jest lepsza od śnienia? 

Kupiłem pizzę w pizzerii i jak się potem okazało, była związana z tym zakupem jakaś dziwna sztuczka z odroczoną płatnością.

Za pizzę można było zapłacić później, ale płatność była tylko odroczona na następny dzień, ale jak się spóźniłeś o ten jeden dzień, to płaciłeś  bardzo dużą karę, niewspółmierną do ceny pizzy. W sumie przez tę karę za zwykłą pizzę musiałbym zapłacić 100£, co jest dużą przesadą. Chodziło też o fakt zdecydowanej próby naciągania klienta przez piekarza. Poszedłem sobie go zobaczyć, wyglądał na osiłka o drwiącym uśmieszku na twarzy. Postanowiłem poszukać jakiegoś darmowego prawnika, aby  pomógł mi w sprawie. Ciężko było takiego znaleźć; szukałem bardzo długo, ale nie znalazłem.

Ja 

Pizza to symbol pełni,  jungowska mandala. Otrzymujemy doświadczenie pełni pod warunkiem, że stać nas na ten "luksus". Inaczej... szkoda gadać. Trzeba "nazajutrz" szukać ratunku i miłosiernej pomocy.

Wojtek

No tak, ale możesz to zrobić pod opieką odpowiedniego szamana - prawnika, którego jest bardzo trudno znaleźć lub jest to nawet niemożliwe.

Ja

Otóż to. Samo podanie Ajahuaski jest tylko pierwszą połową spektaklu, drugą zaś jest zapłacenie za owo doświadczenie.


                          Znalezione obrazy dla zapytania ayahuasca
« W stronę Metatrona cz.2 Kilka irytujących refleksji »

komentarze

1. sny a praktyka • autor: Nierozpoznany#84222015-03-23 14:43:54

Bardzo fajny artykul i ciekawy eksperyment aby zrozumiec czym jest aya bez jej zazywania. cos jak ze snieniem jaki smak ma owoc ktorego nigdy sie nie jadlo :)


od kilkunastu lat pracuje ze snami

jakie moga byc bledy takiego eksperymentu?
ze w snach pojawi sie to czym juz jest aya w systemie przekonan sniacego
a nie tym cyzm jest aya z poziomu powiedzmy absolutnego

+ to samo co wam sie pojawilo o aya w snach czyli cytuje
"Widać narracja, jaką tworzy duch Ajahuaski, jest naszą projekcją, a nie jego własną narracją."
wiec zadaje pytanie
"czym jest sen? osobista projekcja? narracja? jelsi tak to kogo?
a moze sen jest czyms innym? czym?"
 i
"jak powstaje sen?"
baa dodam jeszcze jedno
"jaka jest roznica miedzy snem a doswiadczeniem z ayahuaska?"

moze jeszcze jedno :)

"czy sen uzaleznia?"

specjalnie zadaje pytania o sen bo jelsi do badania czegos uzywa sie snu to warto miec jasnosc tego czym jest narzedzie ktorego sie uzywa.

Dzialanie etnogenow mozna zatrzymac lub w bardzo duzym stopniu zredukowac, tylko malo kto rozumie jak na poziomie fizycznym dzialaja etnogeny i jak mozna na ten poziom fizyczny wplynac. Podobne uwarunkowania fizyczne mozna odtworzyc bez etnogenu i miec efekt gdzie zmienia sie stan swiaodmosci i nie ma efektow ubocznych jakie daje dany etnogen.

Chyba w sierpniu 2014 pisalem w komentarzach przy wpisie o aya o moich badaniach i eksperymentach dotyczacych podnoszenia poziomu dmt w ciele bez roslin i tego jak i na co dziala dmt. jesli jestes zainteresowany takim szkoleniem online (bo mieszkam w ekwadorze) to pisz do mnie triambak@wp.pl. Takie szkolenie to jest level zaawansowany dla osob co stosuja rosliny lub nie, maja dyscypline praktyki, sa otwarte na testowanie tego czego chyba w zadnej ksiazce nikt nie opisal i ktore wiedza ze praktyki przynosza efekty z czasem, ktory jest blizej nieokreslony a same efekty tez nie sa do konca okreslone.

a o "magicznosci" ayahuaski polecam ten moj artykul - http://maxlove.eu/blog/ayahuaska-magiczna/

po aya nie kazdy wymiotuje i ma nieprzyjemnosci z poziomu fizycznego,
nawet w smaku aya moze byc dobra jak gorzka czekolada choc i tak nie wiem
jak sa osoby co moga ja pic kilka dni z rzedu.[foto]

2. Dzięki za link... • autor: Jarosław Bzoma2015-03-23 20:18:33

Dzięki za link do artykułu.Co do błędu badania czyli śnienia swoich przekonań to się nie zgodzę bo nigdy we śnie nie udaje mi się uzyskać potwierdzenia tego co sądzę o przedmiocie śnienia jeżeli moja wiedza na ten temat nie ma cech prawdy . O LSD do którego jestem nastawiony pozytywnie choć nigdy nie próbowałem również miałem dość przykre sny.Czy sen uzależnia ?Progresywne śnienie na pewno .Szczególnie osoby ciekawskie takie jak ja :) Ponadto dążenie do rozwoju zrozumienia rzeczywistości uzależnia od wieków każdego inteligentnego człowiek.Nigdy niema końca zadawanie pytań.Proponuję zrób taki eksperyment.Zapytaj swojego najwyższego ,dostępnego poziomu świadomości przed snem co sądzi o Ajahuasce i wpisz tu swój sen. Przeczytam z ogromnym zainteresowanie :) Tylko nie oszukuj bo cię sprawdzę .

3. :) • autor: Nierozpoznany#84222015-03-23 20:26:20

ok zrobie po swojemu bo u mnie od paru lat lepiej dziala gdy w snie zalapuje swiadomosc i wtedy zadaje pytanie, w ten sposob dostaje odpowiedz ktora zazwyczaj nie wymaga zadnej interpretacji.

i dzieki za zaufanie...

4. Sny vs Ajahuaska • autor: Nierozpoznany#89492015-03-23 21:33:30

Gdy w śnie "załapujesz" świadomość, czyli krótko mówiąc w śnie Twój umysł ulega przebudzeniu, wówczas właśnie otrzymujesz odpowiedzi zgodne z własnym systemem przekonań. W prawdziwym śnie umysł nie uczestniczy, a jedynie w fazie przebudzenia może niejako przechwycić to co się w śnie działo. Dla tego nie można wręcz otrzymać informacji z własnego systemu przekonań, chyba, że akurat to co się dowiedzieliśmy ze snu zgadza się z nim, ale to zupełnie inna sprawa. Właśnie w snach bardzo często otrzymywałem odpowiedzi, które bardzo mocno kolidowały z moimi przekonaniami. Świadome śnienie jest tak na prawdę zabawą z własną warstwą mentalną.Co do Ajahuaski to nie wiem bo nie miałem przyjemności, choć gdzieś tam zawsze chciałem, ale wydaje mi się, że podobnie jak w śnie świadomym umysł jest przebudzony, choć bez wątpienia w pewnej formie braku kontroli. 
Pozdrawiam

5. swiadomosc w snie • autor: Nierozpoznany#84222015-03-24 21:46:44

czyli mowisz ze jak zalapujesz swiadomosc we snie to twoj poziom swiadomosci jest taki sam jak w dzien? hmmm

czyli stan swiadomosci we snie i w dzien jest taki sam?

a czy w dzien zauwazasz momenty kiedy zmienia ci sie swiadomosc?
kiedy jestes obudzony a kiedy spisz choc masz otwarte oczy?

czy jak masz swiaodmy sen to potrafisz sobie rpzypomniec rzeczy majace miejsce np tydzien temu z twojego zycia?

czy kiedykolwiek zalapujac swiadomosc w snie zadales sobie jakies pytanie na ktore przyszlaby samoistnie odpowiedz? tylko nie banaly ale np cos konkretnego co ciebie interesuje np kiedys po fukushimie eksplorujac wiele o radioaktywnosci (kazdemu kto zajmuje sie swiadomoscia polecam ten temat zglebic) zadalem pytanie jak radioaktywnosc jest powiazana z rozwojem swiaodmosci. mi sie udaje tylko pamietac o pytanaich ktore w dzien sa u mnie obecne i wazne dla mnie bo o liczbach lotto do tej pory nie przypomnialem sobie.

swiadome sny od lat mnie nie bawia zeby latac, zmieniac scenariusze itp bo to jak brac rosliny dla pieknych wizualnych wizji ktore sa jedynie rozproszeniem.

w tym wpisie <--kliknij)  opisuje jak powstaje sen i na samym koncu jest o strumieniu swiadomosci ktorego de facto cala moc mozna uzyc do tego do czego chcesz - latania, skakania na ksiezyc, bzykania 20 mulatek i 3 azjatek, spotkania z obcymi albo do zrozumienia. bo latajac itp wizualnie cos dostaniesz, chcac zrozumiec cala wizja zamieni sie na animacje wyjasniajace ci to co chciales. stajesz sie jednym z tym o co pytasz tak jak stajesz sie jednym z 20-oma mulatkami.

to jest po prostu to co nazywaja akasha, mozesz dostac odpowiedz na cokolwiek zechcesz. a ze ktos akashe opisal literacko to potem ludzie mysla ze zobacza jakis budynek ksiegi staraznikow itd, no i zobacza jak w to uwierza i sobie to sami wymysla to strumien swiadomosci im to pokaze. bo on poakze wszytsko co zechcesz, tylko jelsi chcesz zobaczyc cos czego nie wiesz to dostajes info z poziomu ciebie ktory wie.

Gdy idziesz ulica i spada lisc to nie zastnawiasz sie czemu lisc spada bo wiesz (tzn wierzysz) ze jest grawitacja, lisc ma jakas mase wiec spada. to jest oczywiste nie zastanawiasz sie nad tym kompeltnie wrecz tego nie widzisz.

gdy cos snisz to tam dzieja sie rzeczy z innymi prawami fizyki to malo powiedziane bo tam jest wszystko kompletnie inaczej bo nawet jelsi bedziesz snic zycie insektu ktory ma tylko 2 zmysly a nie 7 to nic w tym co bedziesz snic nie bedzie cie dziwic b

6. Re: Świadomość we śnie • autor: Nierozpoznany#89492015-03-24 22:16:35

Zacznijmy od tego, że termin Świadomość trochę źle użyłeś. Świadomość jest bardzo kompleksowa i nawet jak popatrzysz z góry to najpierw jesteś częścią świadomości zbiorowej, później indywidualnej itd, poprzez astral aż po ciało mentalne czyli umysł z czym się dopiero normalnie utożsamiamy. Ciało mentalne w Astralu lub OOBE oraz w śnie świadomym jest obudzone choć nie działa idealnie tak samo jak za dnia. Jeżeli będąc w Astralu lub śnie świadomym zaczniesz podróż wyżej, to zwyczajnie usypiasz i kontynuacja podróży to zwyczajny sen.To, że bardzo dużo możesz się dowiedzieć w Astralu lub świadomym śnie, to ja tego nie zaprzeczam, ale wówczas to co widzisz jest od razu na bieżąco interpretowane czyli przechodzi przez pryzmat twoich wierzeń i tego w jaki sposób jest zaprogramowany twój umysł. W śnie głębokim, gdzie nic nie kontrolujesz (praktycznie) po przebudzeniu nie jest to pamięć lub relacja bezpośrednia ale obraz symboliczny, podobny bardziej do przekazu poetyckiego niż relacji umysłu, który sobie  często przeinterpretowuje na bieżąco, a nam ostatecznie wydaje się, że to co widzimy jest objawieniem ;) Jarek Bzoma wymyślił lub zauważył, że badania "tamtej strony" poprzez krzyżowe pytania i interpretacje obrazów sennych może nie daje nam relacji, jak z pięknej podróży Astralnej ale przekazuje nie przeinterpretowaną odpowiedź (czystą informację) na zadane pytanie - ot cała filozofia ale też fundamentalna różnica co do OOBE i świadomego śnienia. W świadomym śnie dowiadujemy się zazwyczaj tego czego chcemy się dowiedzieć ;)Zapewne się ze mną nie zgodzisz i nie zdziwię się, gdyż umysł nigdy nie daje sobie udowodnić, że to co widział i widzi to tylko jego interpretacja rzeczywistości a nie prawdziwa rzeczywistość i nie ma to znaczenia czy jest to w trybie dziennym, czy też w stanie snu świadomego. To, że w śnie widzisz inne prawa fizyki podróżujesz z prędkością myśli albo latasz dla świadomie śniącego nie stanowi żadnego zaskoczenia, gdyż śpiący zdaje sobie z tego sprawę, że to co widzi jest jedynie podróżą mentalną a limitem jest tylko wyobraźnia. 
[foto]

7. Wciąż nie dowiedzieliśmy... • autor: Jarosław Bzoma2015-03-24 23:51:36

Wciąż nie dowiedzieliśmy się jaką kolega uzyskał odpowiedź w śnie świadomym na temat Ajahuaski :)Skoro zeszliśmy na temat OBE i LD to pozwolę sobie odesłać kolegów do kolejnego odcinak mojego Tarakowego bloga czyli do "Kilku irytujących refleksji" . Tam własnie dałem wyraz swoim opiniom o OBE i LD :)

8. 2w1 • autor: Nierozpoznany#84222015-03-25 06:28:32

Jarku u mnei to sie dzieje samo wyrazam zyczenie i wtedy kiedy ma sie pojawic ot sie pojawi.

presja nie idzie w parze z bezwysilkowoscia
odhacz energie kontrolera - dziekuje <3 <3 <3


stan w dzien, obe, ld i wszelkie inne stany sa tym samym

dla mnie swiadomosc to sposob percepcji
niska swiadomosc = punktowe postrzeganie
srednia swiadomosc = linerane postrzeganie
wysoka swiaodmosc = kwantowe/fraktalne/wielostrumieniowe postrzeganie

jakiekolwiek okreslenie czegokolwiek slowami to taka mapa to nie teren

nie zaprzeczam metody Jarka, pisze ze uzywam inna ktora jest dla mnei bardziej skuteczna niz byla metoda mysle identyczna jaka Jarek uzywa, dla mnei jest to programowanie snow i ich pozniejsza interpretacja lub nie bo potem pojawiaja sie sny nie wymagajace interpretacji zadnej. sa kompletnie jasne. programowanymi snami wiedzialem jakie biznesy mam zakladac dowiadywalem sie co sie bedzie dzialo w danym roku i wiele wiele wiecej.

podaje wam metode kolejnego kroku do ktorego i tak dojdziecie jelsi zechcecie porzucic praktyke obecna ktora jest taka jaka jest bo pasuje do obecnego poziomu swiadomosci danej osoby. praktyki nalezy testowac rozne, robic przerwy, zmieniac na te co daja najwieksza efektywnosc.[foto]

9. Ja jestem za... • autor: Jarosław Bzoma2015-03-25 19:48:04

Ja jestem za stary lis aby się nabrać na takie teksty :)

10. whatever works :) • autor: Nierozpoznany#84222015-03-25 20:12:59

<3 <3 <3

11. Po korekcie tekstu... • autor: Nierozpoznany#70192015-04-10 23:59:17

Po korekcie tekstu nie pojawiła się informacja, że tekst był edytowany.
To nie pierwszy raz. Nie wiem, co się dzieje...
[foto]

12. Duch Ajahuaski ?... • autor: Jarosław Bzoma2015-04-11 19:43:34

Duch Ajahuaski ?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)