zdjęcie Autora

19 kwietnia 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Akademia Astrologii na najbliższą przyszłość

Kategoria: Astrologia

« Duchowy wymiar astrologii - co to jest? Kolory kresek aspektów »

Na przyszłość (bliską) mam takie plany w AstroAkademii, żeby zmienić w ogóle formułę pracy.

Podstawą będzie „jednostka kursowa tematyczna”. („JKT”. Może znajdę na to lepszą nazwę.) JKT będzie to pewien temat lub fragment materiału, którego można nauczyć się i przećwiczyć w ciągu około miesiąca.

Każda JKT będzie mieć określony temat, np. „Małe aspekty”. Albo: „Mars w różnych znakach i miejscach kosmogramu”. Jedne z tych JKT będą proste i pomyślane dla początkujących, np. „Znaki zodiaku, ich jakości, żywioły i inne podobieństwa”. Inne będą wyrafinowane, dla zaawansowanych i wymagające twórczej pracy, np. „Przypadki planetarnych awatarów na przykładzie moich znajomych”.

Lista JKT, które jestem gotów przerabiać z uczestnikami AstroAkademii, będzie podana i do publicznego wglądu. Każdy uczestnik AstroAkademii będzie mógł wybrać sobie swój zestaw i przerabiać go w takim tempie, jak mu wygodnie.

Pewne JKT będą dotyczyły spraw osobistych i będą wprowadzały do własnej „pracy nad sobą” z horoskopem w ręku.

W jednym czasie możesz przerabiać jedną wybraną JKT, albo kilka ich naraz. Wybór należy tylko do Ciebie. (Tzn. do uczestnika AstroAkademii.)

Płacić się będzie za JKT – ile ich przerabiasz, za tyle płacisz.

Przy tym będziesz mieć możliwość dowolnego kontaktowania się i wymiany z innymi uczestnikami AstroAkademii – wszystkie te możliwości, jakie daje forum. Informacja kto przerabia aktualnie i przerobił w przeszłości którą JKT będzie dostępna w obrębie AstroAkademii (dla jej uczestników, zalogowanych) i w ten sposób każdy będzie wiedział, kto ma jakie zainteresowania i kto jest twoim „starszym” lub „młodszym” kolegą w danym temacie.


Widać, jakie ten system będzie mieć zalety. Jednocześnie w AstroAkademii będą mogły pracować-studiować osoby na bardzo różnym etapie astrologicznego zaawansowania i o rożnych zainteresowaniach. Jednocześnie będzie można budować sieć poziomych kontaktów pomiędzy uczestnikami Nie będzie zadań na gwizdek - kiedy wszyscy nagle naraz powinni się zainteresować jedną rzeczą.

Ten system będzie kolejnym coraz dalszym odejściem od modelu szkoły i klasy szkolnej, lub „roku” na studiach. Zbliżymy się do ideału własnej indywidualnej pracy pod okiem nauczyciela-(astro)-coacha.

Ten system będę stopniowo wprowadzać od lipca br. (2012).

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Duchowy wymiar astrologii - co to jest? Kolory kresek aspektów »

komentarze

1. Pytanie o retrogradacje planet • autor: Weider2012-04-19 20:38:06

Panie Wojciechu chciałem się zapytać o jedną rzecz bo nie znalazłem odpowiedzi w książce ,,Astrologia samopoznania''
Czy badając tranzyty bierzemy pod uwagę tę odbywające się w ruchu wstecznym. Bo np. u mnie przed nowym rokiem Saturn przeszedł przez urodzeniową Wenus (Bolało) przeszedł dalej mijając zakres działania tranzytów (2-3st.) i się cofnął. Parę dni temu przeszedł po Wenus idąc retro - nic się nie dzieje ale nie wiem czy to jest reguła i czy zadziała znowu kiedy przestanie iść retro i po raz trzeci w jednym obiegu minie Wenus już w swoim właściwym ruchu.
[foto]

2. Niekonieczne tranzyty - odpowiedź Weiderowi • autor: Wojciech Jóźwiak2012-04-20 08:36:55

Drogi Weiderze,
tranzyty działają i w ruchu prostym, i wstecznym. Tylko co to znaczy, że działają? Tzn. że pewien proces w Twoim życiu jest zsynchronizowany z "historią" pewnego układu planet, w opisywanym przypadku z tym, co dzieje się między Saturnem a Wenus. Synchronizacja to nie powodowanie ani wymuszanie. Pozycje planet niczego nie wymuszają w życiowym procesie. Oba procesy idą równolegle. Jeśli życiowy proces akurat "nie ma nic do zrobienia", po podczas tranzytu nic nie zrobi. Dlatego niekoniecznie podczas tranzytów (zarówno wstecznych jak i prostych) coś się dzieje. A ściślej: niekoniecznie dzieje się to, czego oczekujemy.

3. Bardzo dziękuje... • autor: Weider2012-04-20 18:13:18

Bardzo dziękuje.
To chyba dobrze, że ten proces ,,dziania się'' nie jest wymuszany i determinowany. Szczególnie biorąc pod uwagę najgorsze układy planet. Raczej nikt nie chciał by być świadkiem faktycznych scen na przykład z kultowej serii filmów ,,Oszukać przeznaczenie'' Było by wtedy kolorowo:)

4. JKT • autor: Nierozpoznany#33372012-05-16 13:42:58

cyt."Płacić się będzie za JKT – ile ich przerabiasz, za tyle płacisz." Mam pytanie: Czy już wiadomo ile za jeden JKT ? Czy opłata dotyczyć będzie 1 miesiąca? tzn. czy wniesiona opłata dotyczy jednego NKT w ramach jednego miesiąca czy będzie można zgłębiać ten temat (jeden)w nieskończoność za jedną opłatą wniesioną na początku, czy/jeśli będę chciała zajmować się tym samym tematem (przykładowo) w następnym miesiącu to muszę wnieść kolejną opłatę? Rozumiem, że zgłoszenie chęci uczestniczenia w innym wątku pociąga za sobą kolejna opłatę za następne JKT. Czy to oznacza nieograniczony czas w jego uczestnictwie? Pomysł wydaje mi się atrakcyjny, a możliwość rozszyfrowania aspektów i zgłębiania swojego horoskopu (oraz przejawiania awatarów w horoskopach-znajomych) dodatkowym atutem. Bardziej to ciekawe mi się wydaje i motywujące. Jestem zatem ciekawa ceny tej motywacji :) Pozdrawiam serdecznie.
[foto]

5. Już objaśnienia są na stronie AstroAkademii • autor: Wojciech Jóźwiak2012-05-16 14:46:30

Kalino, na stronach AstroAkademii już wszystko jest wyjaśnione ze szczegółami. Polecam:
Akademia Astrologii. Co możesz tu robić?
Cena, sposób płacenia
Kurs Podstaw Astrologii
Początek kursu staje się coraz aktualniejszy, tematy dla początkujących zamieszczę dosłownie dziś-jutro.

Co do czasu trwania Kursu i jego Tematów. Podczas pracy Uczestnika z wybranym Tematem będę z nim/nią (uczestnikiem/uczestniczką) w kontakcie. Kiedy uznam, że temat został "przyswojony", zaliczam temat i kasuję JTK. Wtedy żeby uczestnik/czka mógł/mogła pójść dalej (czyli zająć się następnym tematem) powinna/nien wykupić następną JTK.
To się zawile opowiada, ale naprawdę jest proste i naturalne.
~Wojciech Jóźwiak

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)