zdjęcie Autora

20 września 2016

Alicja Baba

Apel do Kobiet: wszystko jest z Wami OK!

Kategoria: Antropologia

Drogie Kobiety,

Nie dajmy się zwariować !

Może jesteśmy już bardziej wyczulone na punkcie kolorowych magazynów i kolorowych rad co do:
... odpowiedniego golenia się
... ubierania
... strzyżenia
... rodzenia dzieci wtedy, kiedy nam powiedzą
... kupowania szamponów, by mieć tak piękne włosy jak pani z reklamy
... trenowania nóg i pośladków, no bo cellulit i siła grawitacji
... ujędrniania, powiększania lub zmniejszania biustu
... malowania się, farbowania włosów i zdobienia paznokci
... używania ładnych i elokwentnych słów (jak na kobietę przystało)
... przeklinania i (nie)wyrażania swojego zdania
... oraz wiele, wiele innych....
ale uwaga! Świat duchowego rozwoju, powolutku i po cichu, gdy najmniej się tego spodziewasz, potrafi robić to samo. A co? Otóż dzielić kobiety na lepsze i gorsze, ładniejsze i brzydsze, bardziej rozwinięte od tych mniej i bardziej wiedźmy od nie-wiedźm.

Są to bardzo subtelne informacje i zazwyczaj w pogoni za byciem „bardziej duchową“, kupujemy te bajki, wierzymy w nie i co najgorsze, sprzedajemy innym. Kobietom.

Tyle mówimy o kobiecej solidarności, miłości, akceptacji, wiedzy i mądrości, a potem tak łatwo wpadamy w szpony starej, kobiecej rywalizacji, skupiania się na pięknie fizycznym (dygresja: a co to jest piękno?) i dostosowywania do panujących kanonów mody oraz wizerunku duchowej, przebudzającej się kobiety.

Czym jest kobiecość? Co to znaczy kobieca siła?

Może kojarzy ci się to z ...
... rozwianymi włosami
... długą spódnicą
... uśmiechem, delikatnymi dłońmi
... odpowiedzialnością
... wolnością
... pewnością siebie
... wrażliwością
... wiankiem na głowie?

Mnie Kobieta kojarzy się z:

... wszystkimi włosami, krótkimi, długimi, ogoloną głową
... ze spódnicą, spodniami, spodenkami, nagością
... bez uśmiechu, z uśmiechem, wesołością i smutkiem, byciem miłą i nieznośną
... zaradnością i dziecinnością
... wolnością
... pewnością siebie, brakiem pewności siebie
... wrażliwością i brakiem wrażliwości
... ALE PRZEDE WSZYSTKIM z byciem sobą. Dokładnie taką, jaką jest, jestem i jesteś.


Przeczytałam pewien artykuł dotyczący noszenia długich włosów przez kobiety i nie ukrywam, że mnie poruszył. Takich artykułów jest sporo, a w duchowym światku można nieźle się sprzedać i zaprezentować opierając się na takich akcesoriach jak długie włosy, kolorowe ciuchy, niejedzenie mięsa, chodzenie na boso i wiele innych, kiedy tak naprawdę to wcale nie musi iść w parze z prawdziwą mądrością i dojrzałością danego człowieka.

Duchowość duchowością, Słowianie Słowianami, ale jeśli dobrze się przyjrzeć to widać, że gdzieś w tych wszystkich teoriach i filozofiach... zatraciliśmy siebie.

Fragment 1:

„Kobiety zachęcane są do noszenia długich włosów, gdyż wtedy działają lepiej na poziomie energetycznym: są zdrowsze, uzdrawiają i ochraniają siebie i mężczyznę, w ich włosach drzemie ich wewnętrzna siła, a włosy są antenkami na otrzymywane informacje oraz siłę.“

Moje zdanie:

Tak, długie włosy są piękne. Ale co z tymi kobietami, które:
mają cienkie włosy, które w długiej formie nie wyglądają ani dobrze ani zdrowo ?
Co z kobietami, które lubią eksperymentować i bawić się swoim ciałem i włosami? Czy to oznacza, że przez całe życie powinny nosić długie włosy, bo tak przystało/jest zdrowiej/energetycznie mocniej? Czy to oznacza, że nie mogą się zmieniać?
Co z kobietami, które straciły włosy po chorobie lub porodzie – czy to oznacza, że nie są silne i nigdy nie będą?
Co z kobietami, które na starość tracą włosy lub wręcz łysieją? Czy to oznacza, że nie dane im będzie być starą, mądrą wiedźmą dlatego, że wcześniej wypadły im włosy?
W Indiach kobiety nie ścinają ani nie farbują włosów, bo tak mówi ich tradycja. Wszystkie kobiety mają długie, czarne, piękne, ale jednakowe włosy. Poznałam niedawno Hinduskę, która wyłamała się z ustalonej tradycji, chce wyjechać z kraju i po tym jak ścięła włosy, czyli zrobiła coś dla siebie, czuje, że w końcu może być sobą. Tak samo urodzi dzieci wtedy, kiedy będzie chciała i wyjdzie za mąż za tego pana, którego sama wybierze.
Wkładając kobiecą siłę w (jedynie) włosy kobiety (lub również ewentualnie spódnice) doprowadzamy do ogromnego dualistycznego podziału na: silne kobiety z długimi włosami i te... no właśnie, jakie? Gorsze? Bo mają krótkie włosy? Głupsze? Niemądre? Nieduchowe? Popełniające błąd? My, ludzie z duchowego świata, gdzie wierzymy w braci i siostry i jedność Źródła, popełniamy ten sam błąd co wiele innych ludzi i religii: dzielimy na MY i WY. Zatracamy rzeczywistość, bo w rzeczywistości, kobieta to kobieta. A jej mądrość stwierdza się po jej słowach, czynach i decyzjach. Nie po długości włosów!

Tradycje są fajne i piękne i warto wyciągać z nich pomocne informacje, które na dzisiaj mogą urozmaicić nam życie zarówno mądrością jak i różnorodnością. Ale zawsze warto nawet najpiękniejsze baśnie przepuścić przez pewne sitko samoświadomości oraz zwykłego ludzkiego rozsądku.

Czy jeśli kiedyś Słowianie nosili długie włosy, oznacza to, że dzisiaj my też musimy? Świat ewoluuje, wszystko przyspiesza, zanieczyszczenia i ludzka świadomość również. Może są inne sposoby na „ochranianie siebie i męża“? Może pojawiają się inne teorie, na które warto zwrócić uwagę, które mówią, że np. kanał energetyczny znajduje się na czubku głowy człowieka i włosy nie odgrywają przy tym większej roli? Jak wyjaśnić, że istoty z pozaziemskich cywilizacji (zakładając, że istnieją i wyglądają tak, jak są nam przedstawiane) potrafią być długie, wysokie i bez owłosienia, ale za to są dużo bardziej zaawansowane i rozwinięte niż my, Ziemianie?

Bierzemy od Słowian długie włosy, ale dlaczego tylko to?

Dlaczego nie zaczniemy płodzić dzieci jedno za drugim, tak jak robili to wieśniacy u początków rozwoju polskich wsi? Przeciętne gospodarstwo miało grupę pociech zaczynającą się od numeru 5, a kończąc na 11. Dlaczego nie weźmiemy od nich tego naturalnego sposobu życia?


Fragment 2:

„Dlaczego dziewczynki rozwijają się szybciej? Dlatego, że zwykle się ich nie strzyże.“

Moje zdanie: Autor popełnia ogromny błąd oceniania! Innymi słowy: ten argument jest po prostu głupi.


Fragment 3:

„Współczesna kobieta przestała na poziomie podświadomym widzieć przed sobą mężczyznę – widzi ogoloną głowę, bez wąsów i brody, często z papierosem w ustach i kolczykiem w uchu. Taki nienaturalny wygląd drażni kobietę na poziomie podświadomym, powoduje brak szacunku i niechęć do takiego mężczyzny.“

Moje zdanie:

Znam mądrych, łysych mężczyzn, którzy stracili włosy we wczesnym wieku, bo cały dom był na ich głowie. Są kobiety, które uwielbiają łysych mężczyzn i to jest typ urody, który im najbardziej pasuje. Nie ma w tym nic złego.

A dodatkowy komentarz na temat kolczyka w uchu czy papierosa w ustach jest całkowicie zbędny i niemający do czynienia absolutnie nic z długością włosów. Autor stwarza wizerunek łysego i może uzależnionego mężczyzny, kiedy nie o tym rozmawiamy.

Łysi mężczyźni? A co z mnichami, którzy wręcz sami golą sobie głowy? Co z Dalajlamą? On również nie grzeszy bujną czupryną.


Fragment 4:

“ Włosów w żadnym wypadku nie wolno farbować.“

Moje zdanie:

Czyli przez następne 50 lat mojego życia mam nie zmieniać nic na głowie? Jaka nuda!


Fragment 5:

„Wyobraźcie sobie dziewczynę, która całe dzieciństwo chodzi krótko ostrzyżona – a wszyscy się potem dziwią, że gdy podrasta staje się rozpustna“.

Moje zdanie:

Uwaga!!! Schodzimy na bardzo kruchy teren osądzania kobiety i jej czystości na podstawie ilości kochanków, jakich miała. TO, Z KIM SYPIASZ I DLACZEGO JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOIM WYBOREM I NIE MUSISZ SIĘ NIKOMU Z TEGO TŁUMACZYĆ.

Nie będę w ogóle komentować jaki wpływ może mieć długość włosów na temperament seksualny, gdyż jest to tak krzywdząca i nieprawdziwa generalizacja, że może jedynie wskazywać na kierowanie się stereotypami przez autora artykułu.


Fragment 6:

„Przykrywanie głowy przez kobiety w miejscach siły czy świątyniach jest niezbędne, aby osłabić wrażliwość na informację od wszechświata. Kobieta przykrywając włosy staje się słabsza niż z odsłoniętą głową“

Moje zdanie:

To po co nakrywać? Niech czerpie tyle wiedzy ile tylko jest się w stanie w niej zmieścić!


Podsumowując:

1. Noś takie włosy, jakie ci się najbardziej podobają i w jakich dobrze się czujesz
2. Jeśli komuś się nie podoba, że twoje włosy są krótkie lub długie to jego problem

3. Nie martw się, jeśli ktoś zarzuci ci, że jesteś „niekobieca“ bo masz krótkie włosy i spodnie. Znam mnóstwo kobiet, które mają krótkie włosy, noszą obcisłe albo nieobcisłe spodnie i mają małe biusty, a są piękne i mądre i
3... mają mądrego, dojrzałego partnera. Nie daj się zwieść stereotypom, że twoja kobiecość leży w biuście, włosach i ubraniach, a potwierdzeniem tego jest podobanie się mężczyznom. Są różni mężczyźni i różne gusta. Dojrzali faceci nie tracą czasu na odpowiadanie na ankiety pt. „jak powinna wyglądać kobieta“.
4. Dojrzały mężczyzna zainteresuje się twoim umysłem, poglądami, wnętrzem i tym, co masz do powiedzenia.
5. Bądź sobą i skup się na kochaniu siebie i uczuciu pewności niż zapuszczaniu długich włosów, bo moda słowiańska jak przyszła tak i pójdzie. Kobiecość przejawia się w pewności siebie, mądrości i dojrzałości, a nie w pewnym upięciu włosów czy założeniu odpowiedniego ubrania.

Jeśli wierzysz w energetykę długich włosów, służy ci to i rzeczywiście dla ciebie działa – to super! Noś długie włosy! Ale nie narzucaj swojego widzenia innym kobietom, szczególnie takim, które nie są w stanie nawet eksperymentować z długim warkoczem do kolan.


Jak dla mnie wszystkie kobiety są piękne, każda na swój sposób i z różnymi włosami. Podziwiam odwagę tych, które podgalają sobie boki głowy albo robią wysokie koki. Albo ścinają się na jeżyka.

Tak trzymajcie! Nie dajcie sobie wmówić, że nie jesteście na topie albo coś jest z wami nie tak, jeśli nie macie długich włosów :)


Pani Ciszy przychodzi po zmroku
gdy na dworze biało od Świąt
lub ciemno od snu
Puka do Twoich drzwi
Gdy jesteś gotowa
otwarta na swe pomyłki
i potrafiąca sobie wybaczyć
Zabiera Cię wtedy w daleką podróż
tak blisko siebie

A czy Ty wiesz jak wykreować Ciszę?Źródło artykułu do dyskusji:
https://indianchinook.wordpress.com/2016/01/02/slowianska-wiedza-o-wlosach/Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)