zdjęcie Autora

29 lutego 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Aristoi, A.O. Spare alfabet żądzy i magia chaosu

Kategoria: Techniki rozwoju

« MUUCZ - psychodynamiczna multiikonografia Boskie uwiedzenie »
Pisząc wpis o multiikonografii spontanicznej, jako przyczynie rozwoju zdolności poznawczych skojarzyły mi się od razu dwie pokrewne sprawy:

1. Aristoi Waltera Jona Wiliamsa - gdzie za pośrednictwem podobnej ikonografii  ćwiczona jest zarówno władza nad innymi, jak i wyłaniane i ujarzmiane są daimony: podosobowości. Moim zdaniem jeden z najlepszych opisów do czego prowadzi ten paradygmat kontroli przeniesiony do świata wewnętrznego. Chorobą takiego kontrolowanego świata jest załamanie się: ostateczny rozpad paradygmatu kontroli.


2. Idee Stephena Mace a w ogólności A.O Sparea i "magii chaosu" pt "alfabet żądzy" - tworzonego zestawu bazowego sigili,  "RUN" opisujących wszechświat maga, będące podstawą dalszych działań magicznych.

No i się zadumałem nad głupotą świata zachodniego. Głupota ta w dużej mierze bazuje na "paradygmacie kontroli" budującym hierarchiczną, biurokratyczną wizję świata.  Nawet w najlepszych przypadkach jest to taki model fantazji enneagramowej dziewiątki: Pan i Władca(Kosmiczny Obserwator, Prawdziwa Wola, Boskie Ja, pień i całość świata Ja w inflacji, ogarniającego wszystko)  otoczony jest stadem popleczników i popleczniczek, lizusów i popychadeł(podosobowości, hierarchii anielskich, sfer drzewa życia, energii, ujarzmionych demonów czy żądz). W wersji nie przyznajemy się do takiej fantazji, jest to rozbudowane do  mam zarządzającego wszystkim HGA i dzięki pomocy owego zarządcy zyskuję stado popleczników.

Co za kicz! Bezmyślność i fanfaronada tego modelu mnie przeraża!!!!


Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« MUUCZ - psychodynamiczna multiikonografia Boskie uwiedzenie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)