zdjęcie Autora

19 marca 2020

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Astrologia pandemii 2020. Zmienia się paradygmat
Także nagranie webinarium z 18 marca br. pod tym samym tytułem

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astro-historiaastrologiacykl Saturnacykle planetepidemia

« Czego, jak do tej pory, epidemia koronawirusa uczy astrologów? Pandemia: cień epoki wyszedł na jaw »

18 marca 2020 (czyli wczoraj, gdy to piszę) prowadziłem webinarium pt „Astrologia pandemii 2020”, gdzie przedstawiłem rozbiór obecnego układu planet – koniunkcji Saturna i Plutona i kumulacji planet w trzeciej dekadzie Koziorożca na tle punktów harmonicznych tego znaku. Przedstawiłem tezę, że charakter zaczynającej się teraz, od tej koniunkcji i od 2020 roku, nowej epoki w cyklu Saturn-Pluton, która trwać będzie do 2053 r., wyznaczony będzie nie przez cały znak Koziorożca, tylko przez punkt harmoniczny, w zasięgu którego ta koniunkcja miała miejsce, czyli wodny siedmiokrotny punkt 25°43' Koziorożca. Punkt ten koduje nie tylko pracę, porządek i obowiązek, jak cały Koziorożec, a właściwie jego kardynalny punkt 0° Kozio., ale ponadto troskę, trwogę, miłość, poświęcenie i biologię. Przejawy tych jakości już się wyraźnie ujawniły poprzez dotychczasowe wydarzenia.

Webinarium jest nagrane i dostępne na serwerze AstroAkademii:

Astrologia pandemii, 18-03-2020, AstroAkademia

...i w chmurze OneDrive:

Astrologia pandemii, 18-03-2020, OneDrive

Platforma ClickMeeting (przez którą transmitowałem) niestety nie była całkiem sprawna: nie można było zaimportować nowych plików z grafikami-prezentacjami. Dlatego zaleciłem uczestnikom i teraz zalecam przesłuchującym nagranie, odpowiednie grafiki wyświetlić samemu. Są na stronie AstroAkademii pod adresem: 11787. Zrobimy wariant rezerwowy -- ilustracje TU – więc podczas słuchania przewijaj podgląd odpowiednich ilustracji.

*

Wracając do treści. Niedawne wydarzenia pokazują, że zmienia się, lub już się zmienił, paradygmat politycznych przemian synchronicznych z koniunkcjami Saturn Pluton i równoczesnymi otwarciami nowych saturnowo-plutonowych epok (trwających od 32 do 37 lat, z grubsza 3 na sto lat). Mówiąc prosto: te przemiany lub otwarcia dzieją się inaczej niż dotychczas. Zmienił się mechanizm, który nimi rządzi.

Oczekiwaliśmy, że na czerwonej linii dzielącej dwie epoki (na ich rubikonie) wystąpią decyzje polityków-decydentów, które będą konsekwencją i przedłużeniem polityki właśnie. I w tych decyzjach owi „mężowe stanu” będą motywowani polityką, rozumianą jako stan stosunków międzynarodowych, ambicji poszczególnych państw, ich zamierzonych celów, obrony stanu posiadania lub planami ekspansji, w tle zaś będzie ekonomia i ekonomiczny rozwój i takaż ekspansja, pieniądz, biznes, wojsko, technika militarna, i jeszcze głębiej w tle technologia bazująca na nauce.

Takie decyzje mogły prowadzić do wojny, ale niekoniecznie. Na rubikonach epok działy się decyzje wojenne, jak latem 1914, ale bywały też „plany strategiczne”, jak ten Reagana z 1983 r. okrzyczany „Gwiezdnymi wojnami” lub decyzje ekonomiczne, jak początek niemieckiego cudu gospodarczego przez Erharda na rubikonie 1947.

Tak zrazu się zapowiadało i taki charakter miały utarczki między USA a Iranem w czerwcu 2019 podczas pierwszego zaciskania się koniunkcji Saturn Pluton, które wróciły w ostrzejszym wydaniu w pierwszych dniach stycznia 2020 podczas prawie-ścisłości tej koniunkcji.

Jednak zdarzyło się coś jak na dobrym filmie grozy. Szła burza, niebo zaciągała ciemna chmura pt. konflikt USA-Iran, kiedy oto nagle pojawiła się inna, jeszcze mroczniejsza i potężniejsza chmura, która jakby zniecierpliwioną dłonią odsunęła tamtą pierwszą. Ta druga chmura miała już inny nowy motor: napędzana była (i jest) nie (jak dotąd) napięciami w świecie czysto-ludzkim, w świecie rozpychających się państw, tylko konfliktem między Człowiekiem czyli antroposferą a naruszonym przez niego Systemem Ziemia. Zaczęła się chaotyczna retorsja Systemu Ziemia na Człowieku. Zaczęła się „wojna” na poziomie elementarnej biologii, DNA ludzkiego z RNA wirusowym. To przebicie z poziomu elementarnej biologii doskonale zgadza się z sensem punktu 25°43' Koziorożca i to jest ta nauka (nauczka?) którą astrologia dostaje od bieżących wydarzeń.

Grafika z webinarium:

paradygmaty.png

Wyliczone wydarzenia podczas obecnej koniunkcji Saturn-Pluton mają podobne początki: ich „pierwszymi przyczynami” są naruszenia Systemu Ziemia: koronowirus przyszedł z wyniszczanych (i dosłownie pożeranych przez ludzi) populacji dzikich zwierząt, pożary w Australii są bezpośrednim skutkiem globalnego przegrzania, nalot szarańczy w Rogu Afryki jest przeciwnym końcem (niby kija) tamtych pożarów, ponieważ spowodowany jest zwiększonymi deszczami na zachodnim brzegu Oceanu Indyjskiego, co niby super, ale na zazielenionych pustyniach namnażają się szarańcze. Polski „skromny” pogrom bogu ducha winnych dzików należy do tej samej kategorii.

Paradygmat zmienił się też o tyle, że politycy w swoich decyzjach przestali był autonomiczny: przestali, ponieważ cała sfera polityki przestała być autonomiczna, przestała być czysto-ludzka lub samo-ludzka. Politycy stracili samodzielność i stali się reaktywni: odtąd już nie „się rządzą”, ale zaledwie reagują, odpowiadają na ruchy krnąbrnego („Defiant Earth”) Systemu Ziemia – patrz książka Clive'a Hamiltona i jej proroczy tytuł. Politycy przestali być Yang – stali się Yin: jak wszelcy zależni, młodsi, podwładni i kobiety w patriarchalnej rodzinie. – Mówię o politykach państw poważnych – nasi do nich nie należą już od Pokoju Ryskiego 1921.

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Czego, jak do tej pory, epidemia koronawirusa uczy astrologów? Pandemia: cień epoki wyszedł na jaw »

komentarze

[foto]

1. Dwa nie-astrologiczne teksty o zmieniających się paradygmatach • autor: Wojciech Jóźwiak2020-03-19 20:42:49

Ich autorzy widzą to samo, co w astro-teorii cykli planetarnych: że oto skończyła się dotychczasowa epoka i powrotu do quo ante może już nie być:
Marek Budzisz: Kreml, koronawirus, kryzys. Mieszanka która może wybuchnąć
Bartłomiej Radziejewski: Koronawirus – agresor w Pałacu
--- Tym bardziej my, astrologowie, stoimy teraz przed wyzwaniem: żeby tak jak to możliwe jasno widzieć obecne procesy, żeby sięgać wyobraźnią dalej w przyszłość od politologów. Dla astrologa koniunkcja Saturn-Pluton 2020 i jej skutki to już przeszłość. My widzimy formującą się kwadraturę Saturn-Uran i koniunkcję Saturn-Neptun w Zero Barana w r. 2026.
[foto]

2. Bardzo ciekawe to jest • autor: Arkadiusz2020-03-22 15:16:18

W książce Recall healing. Uzdrawianie przez świadomość Gilberta Renaud hasło "Płuca - infekcja wirusowa" opisane jest jako "fundamentalny konflikt utarczki słownej, kłótni, dyskusji w obrębie terytorium". Jak wiadomo z totalnej biologii choroba ciała jest rozwiązaniem konfliktu w umyśle. I faktycznie ostatnie lata to był czas polityzacji wszystkiego w obrębie społeczeństw, traktowania niemal wszystkich działań i zachowań jako polityczne. Politycy kłócili się o wszystko, zarażali społeczeństwa swoimi obsesjami ideologicznymi, religijnymi, politycznymi. I nagle przyszła epidemia, która dosłownie zabiła politykę. Politycy doświadczą tego, jak mało mogą, jak wielkiemu ulegli wcześniej złudzeniu, że wszystko od nich zależy. Zrozumieją, że są zaledwie częścią jednego z wielu poziomów istnienia, że może i potrafią namieszać w noosferze, ale wystarczy duże poruszenie w biosferze i ich wielkie budowle padają jak domki z kart. Jeśli totalna biologia ma rację to będzie to trwałe zjawisko i rację ma też Wojciech, że czeka nas zmiana paradygmatu.
[foto]

3. 2026? • autor: Arkadiusz2020-03-22 15:26:54

Trochę za dużo jest mnie tu w komentarzach, więc tylko zapytam czego mamy się spodziewać po wspomnianych układach w 2026 roku. Można prosić o kilka słów zapowiedzi :-)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)