zdjęcie Autora

05 lutego 2018

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Astro-tło kryzysu wokół ustawy o IPN
Ostatnie ukąszenie wygasłej kwadratury Urana do Plutona

Kategoria: Astrologia

« W Jagiellońskim24: Polska-Niemcy jak Austro-Węgry? Xi Jinping bierze władzę bez czasowych ograniczeń »


(Kadr z YouTube)

Przemawiając 27 stycznia (2018) podczas uroczyści 73 rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz, ambasador Izraela Anna Azari ogłosiła veto wobec poprawek w ustawie o IPN. Po (znane) szczegóły odsyłam do właściwej prasy i e-prasy. Nas astrologów interesuje układ planet w czasie tego wydarzenia. Nie udało mi się dotąd ustalić godziny i minuty wygłoszenia tamtych słów. Do narysowania kosmogramu przyjąłem godzinę 18:20. (Jeśli znasz faktyczny czas, napisz do mnie: red@taraka.pl.) Kosmogram ze wszystkimi aspektami zobaczysz na stronie AstroAkademii pod linkiem: Anna Azari na 73 rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz: Rząd Izraela odrzuca tę nowelizację... Tu pozostawiam tylko kwadratury:

Kwadratura między Księżycem a Neptunem to „chwilówka”, chociaż zapewne dorzuciła swoje do klimatu wzajemnego niezrozumienia. Pierwszorzędnie ważne było to, co działo się między Plutonem, Uranem i Merkurym. Oto Uran znów – po raz nie wiadomo który – zbliżył się do kwadratury z Plutonem, tym razem na odległość 5 stopni od ścisłości tego aspektu. Taka kwadratura jest już słaba i zapewne nie dałaby dostrzegalnych przejawów, gdyby nie Merkury. Merkury dwa dni wcześniej, 25 stycznia 2018, idąc przez znak Koziorożca, minął na niebie Plutona, po czym dziarsko zbliżał się do punktu, w którym tworzy kwadraturę do Urana. Tak to wyglądało w czwartej harmonicznej:

Można na ten obraz patrzeć tak, że szybki Merkury przenosił oddziaływanie z Plutona do Urana – podobnie jak gluon przenosi oddziaływanie z kwarku na kwark.

Merkury zadziałał jako czynnik ożywiający, „reanimujący” – chciałoby się powiedzieć – gasnącą, albo już wygasłą, kwadraturę Urana do Plutona. Pisałem o tym w AstroAkademii:

27 stycznia odnowiła się (jak pół-wygojona rana) kwadratura Urana do Plutona. A już wydawało się, że tamto upiorne (tak, upiorne!) astro-zjawisko przestało nas męczyć. Jak to się stało? Obie planety znów zbliżyły się do kwadratury na odległość 5 stopni. Ale Merkury! Szedł przez Koziorożca i pozostając w koniunkcyjnym kontakcie z Plutonem, schwycił 2-stopniową kwadraturę z Uranem. Merkury zapośredniczył związek między Plutonem a Uranem i odnowił ich kwadraturę. I poleciało.

Przypomnę, że kwadratura Uran-Pluton, która trwała w latach 2013-2017, przyniosła serię – śmiało możemy tak dzisiaj podsumować – nieszczęść dla świata. „Arabska wiosna” przepoczwarzyła się w koszmar samozwańczego kalifatu DAESH. Syrię ogarnął morderczy amok wszystkich babrzących tam sił. Uchodźcy i załapujące na ich status setki tysięcy socjalowych migrantów ruszyły do Europy. Islamiści zabijali w Paryżu, Nicei, Brukseli, Berlinie. Erdogan zradykalizował Turcję. Ukraina miała rewolucyjny zryw Majdanu, po którym przyszedł zabór Krymu przez Rosję i wojna z rebelią w Donbasie. Brytyjczycy zażądali wyjścia z Unii. Prezydentem USA został kontrowersyjny oligarcha. Kim Dzong Um uzbroił się w transkontynentalną broń jądrową. Na tym tle objęcie władzy – w samym środku tego plutono-uranicznego okresu – przez konserwatywnych rewolucjonistów partii PiS wydaje się jeszcze „ciepłym kakałkiem”; powiedzmy sobie: mogło być gorzej.

Ten ostatni okres potwierdził i uwydatnił główną cechę przełomowych faz cyklu Uran-Pluton (czyli okresów koniunkcji, opozycji i kwadratur tych planet): są to w świecie okresy odwrócenia wartości. Odwróceń, które niejednokrotnie nazwać można perwersyjnymi. W trakcie rewolucji we Francji od 1789 r., podczas opozycji Urana do Plutona, dotychczasowy święty król został uznany za przeżytek przesądów godny gilotyny. (Ludwika XVI ścięto przy dokładniej opozycji!) Podczas Wiosny Ludów 1848-9, koniunkcja Urana i Plutona w znaku Barana, młodzi mężczyźni przez całą Europę ruszyli zbrojnie obalać „tyranów”. Podczas kolejnej opozycji na przełomie XIX i XX wieku, żeby wymienić jedno z drobniejszych wydarzeń, Litwini odrzucili związki z Polską i tradycję wspólnej Rzeczypospolitej uznali za polską opresję. Lata 1960-te, koniunkcja Urana i Plutona w Pannie, przyniosły pokoleniowy bunt: z nowa muzyką, nową modą, włosami, spódniczkami, nowymi obyczajami co do seksu – wszystko na przekór przyzwyczajeniom mieszczańskich rodziców.

To charakterystyczne odwrócenie wartości widać też było w utarczkach na słowa, które zaczęły się od veta Anny Azari: co białe dla jednych, czarne dla drugich.

Tak to prawie już wygasła kwadratura Urana do Plutona, na odchodnym i niemal jak zza grobu, ukąsiła Polskę. Dlaczego Polskę? – Bo Saturn wszedł w 5° Koziorożca, czyli na czuły punkt w hipotetycznym odniesieniowym horoskopie Polski. Tam, gdzie ten horoskop na swoje imum coeli. Przypomnę: jeden cykl Saturna wcześniej, przy tym samym położeniu tej planety, zaczynały się ruchy mające za cel zwolnienie się Polski najpierw od socjalizmu w gospodarce, a następnie od radziecko-rosyjskiej kurateli – jeden cykl Saturna temu był rok 1989.

Kilkulecie kwadratury Urana i Plutona kończy się, właściwie skończyło. Nadchodzi koniunkcja Saturna i Plutona w Koziorożcu. Na razie obie planety dzieli prawie 15 stopni, ale w najbliższych dwóch latach będą zbliżać się. To już inna historia, o której i pisałem, i będę pisać.


Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« W Jagiellońskim24: Polska-Niemcy jak Austro-Węgry? Xi Jinping bierze władzę bez czasowych ograniczeń »

komentarze

[foto]

1. korekta • autor: Helka2018-02-05 16:45:01

Data Wiosny Ludów wymaga korekty.
Pozdrawiam
[foto]

2. Skorygowane • autor: Wojciech Jóźwiak2018-02-05 16:50:30

1848.

3. (...)Na tym tle... • autor: JSC2018-02-05 21:55:07

(...)Na tym tle objęcie władzy – w samym środku tego plutono-uranicznego okresu – przez konserwatywnych rewolucjonistów partii PiS wydaje się jeszcze „ciepłym kakałkiem”; powiedzmy sobie: mogło być gorzej.(...)
Tylko (...)kontrowersyjny oligarcha(...) sprzedał Rosji... Wg. mnie to co się nam przedstawia nam jako (...)wzajemnego niezrozumienia(...) jest tylko pretekstem do realizacji czegos w stylu pakt Ribbentro-Mołotow.
[foto]

4. Nawiązując do koniunkcji... • autor: Bogdan Zawadzki2018-02-07 12:40:37

Nawiązując do koniunkcji Saturna i Plutona o której Wojtek pisał już w temacie poświęconym ewentualnej unii Międzymorza z Niemcami, pierwszą jaskółką mogą być zapisy nowej umowy koalicyjnej w Niemczech traktujące o partnerstwie z Polską, a także ostrożne poparcie Warszawy w konflikcie z Izraelem wypowiedziane ustami szefa niemieckiego MSZ.

5. Ponoć rozmowy zostały zerwane • autor: JSC2018-02-07 13:28:37

Tak się składa, że w RFN nie tak łatwo skrucić kadencji Parlamentu... I to jest przyczyną tego korowodu "Jamajek" wszelakich, bo trzeba jakoś ukryć fakt tego, że ta kadencja idzie na straty.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)