15 maja 2011

Kamil

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Atak na miasto

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: bógpies

« Kobieta prowadzona przez psy Chory las i koń »
Miejsce: Coś a la Jerozolima czasów Chrystusa. Pustynia, ludzie w tradycyjnych strojach. Widzę miasto otoczone wysokim murem.

Sen przedstawia historię o tym, jak pewien mężczyzna projektuje miasto. Jest za nie odpowiedzialny, ale z jakiegoś powodu chce je spalić. Namawia ludzi, nawołuje ich i podżega do tego. Wszyscy zebrani ustawili się więc wokół murów miasta i zaczęli w nie walić pięściami z okrzykiem "Spalić! Spalić!". Projektant miasta stał obok i z satysfakcją to obserwował. Zrobił się przeraźliwy hałas, bo krzczeli wszyscy, łącznie z dziećmi. Wpadli w szał i stracili panowanie nad sobą. Czułem, że ma tu miejsce konflikt z bogiem (Bogiem?) i że to miasto było dla niego budowane.
Wtem wszyscy jednocześnie przestali bić w mur i nastąpiła kompletna cisza. Każdy miał zamknięte usta i nie mógł ich otworzyć. Słychać było tylko głośne "mmmmm". Wtedy rozległ się głos z nieba, ale jakby mi telepatycznie przekazany, bo nie było go słychać. Było to jedno zdanie, ale nie zapamiętałem go (dlaczego?!!). Potem jeden starzec odwrócił się od muru i uśmiechnął się bezgłośnie, ale otwierając usta.
Na koniec usłyszałem głos narratora mówiący coś w stylu: "O tym opowiada dziesiąty tom przypowieści (sutry, kazania?)".

21.01.2005

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Kobieta prowadzona przez psy Chory las i koń »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)