zdjęcie Autora

03 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Bardo - joga w transmigracji

Kategoria: Techniki rozwoju

« Milam - świadome śnienie Phowa - wyjście z ciała »
To jest kolejna z doktryn  Naropy. I tu ciekawy wniosek od razu można wysnuć. Ten sam lub podobny  proces się dzieje podczas:
Medytacji tummo,
Seksu
Urzeczywistnianiu natury umysłu
Zasypianiu
Umieraniu
W każdym razie można poprzez praktykę ukierunkować  te doświadczenia by wspierały się wzajemnie. A bardo to taka joga ostatniej szansy ;) W każdym razie "wnikaniu energii do kanału centralnego" towarzyszą  symptomy:
mirażu, kłębów dymu, migocących ogników, płomienia lampki, białych przejawień, czerwonych przejawień, czarnych przejawień i "przejrzystego światła".  Przy czym jogin stara się w obrębie różnych jóg uczynić je znajomymi, zaznajomić "nawykowo", oswoić się z nimi, tak żeby zareagować odpowiednio w momencie śmierci.
Okiem hipnotyzera patrząc na to podejście to sednem tutaj wydaje się moc nawyków i pamięci. Może przetrwać zapadanie w sen, może przetrwać i śmierć. Przynajmniej na takim założeniu bazuje ta joga.  Do opisu zapadania w trans się nie odniosę..
Szukając twardego podejścia do energetycznej mowy i związków mowy z energią.Tu wręcz narzuca znana ludom małopiśmiennym praktyka opowieści. Tj. Zapamiętywanie i recytacja długich i  coraz dłuższych tekstów.

C.D.N - phowa

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Milam - świadome śnienie Phowa - wyjście z ciała »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)