zdjęcie Autora

11 listopada 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 3 (odcinków: 142)

Baza Ludzi Pomocnych

Kategoria: Projekt Taraka

« Zaczarowanie, nie religia. (Dalej o Tarabuku) Niereligia »

O pomyśle stworzenia takiej bazy pisałem jeszcze w październiku, patrz: „50. Kto mi pomógł”. Myślałem wtedy tak: no dobrze, ja robię „horoskopy”, czyli piszę astrologiczne portrety i prognozy, ale co ma dalej robić mój klient, kiedy już się dowie, jakie ma potencjały rozwojowe i w której fazie swoich życiowych cykli się znajduje? Powinienem go skierować do odpowiedniego fachowca, który pomoże mu się zmienić, ulepszyć, a często także, wyleczyć. I który pokaże mu, jak to się robi.

Odpowiednia aplikacja jest już gotowa. Wchodzisz do niej przez link „Pomocni” w górnym menu. Wyświetla się lista osób polecanych, podzielona na następujące specjalności:

Akupunktura, Astrolog, Coach, Dieta, Feng-shui, Hellinger, Huna, Jasnowidz, Joga, Kapłan, Lekarz, Masaż, Medycyna altern., Medytacje, NLP, POP, Psychiatra, Psychoterapia, Szaman/ka, Tantra, Tarot, Uzdrowiciel, Weterynarz, Wróżka/wróżbita, Ziołolecznictwo

(Na razie są na tej liście tylko 2 osoby – na zachętę – ale spodziewam się, że lista szybko się powiększy.)

Klikanie na link ze specjalnością, np. „Masaż” wyświetla tylko osoby z tą specjalnością.

Osoby są ustawione w kolejności alfabetycznej nazwisk, ale w planie mam też inne opcje kolejności.

Na końcu listy jest przycisk „Dodaj doradcę”. Klikasz tu – otwiera się edytor, w którym wpisujesz dane osoby, którą chcesz polecić. Po wyedytowaniu w każdej chwili możesz te dane poprawić lub zmienić. W ten sposób stajesz się jakby opiekunem lub promotorem tej osoby. Inni czytelnicy Taraki mogą ci sugerować jakieś zmiany lub dalsze informacje w komentarzach, a ty możesz ich sugestie wykorzystać i dopisać. (Możesz też usunąć cały wpis.)

Gdy wstawiasz nową osobę, od razu jest wysyłane powiadomienie o tej nowości – dostajesz je ty sam/a, administrator (czyli ja) oraz osoba zapisana (jeśli podałeś/aś jej adres e-mail).

Wpisy czyli informacje o osobach („Ludziach Pomocnych”) można komentować. Komentarze są widoczne i mogą być wpisywane, gdy wyświetla się tylko jedna wybrana osoba. Link do tego wariantu jest na dole pod każdym „Pomocnym”: „Wyświetl osobno + komentarze”.

Kiedy napiszesz komentarz, także zostaną wysłane powiadomienia e-mailem: do ciebie i do wszystkich autorów wcześniejszych komentarzy.

Obsługa tej aplikacji jest prosta i intuicyjna. Wkrótce dodam do niej jeszcze instrukcję obsługi, wtedy będzie zupełnie łatwa.

Ważne: dopisywać/edytować i komentować mogą wszyscy zarejestrowani Czytelnicy Taraki – po zalogowaniu.

A gdy nasza – tarakowa – Baza Ludzi Pomocnych powiększy się, będziemy się zastanawiać, jakie następne gadżety do niej dodać.

Wszelkie uwagi, pomysły, opinie od Was - bardzo mile widziane!

Auto-promo Taraki 3: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach Auto-promo 2 i Auto-promo.« Zaczarowanie, nie religia. (Dalej o Tarabuku) Niereligia »

komentarze

1. Bardzo • autor: Nierozpoznany#76122013-11-12 18:48:58

podoba mi się nazwa 'Pomocni' - prosta, jasna, bez udziwnień. Dobry wybór.


 

2. bogatyumysl.pl • autor: Nierozpoznany#66612013-11-13 16:11:51

właśnie dostałam zaproszenie do skorzystania z usług tego portalu:http://bogatyumysl.pl/  . Może Cię zainteresuje, Wojtku, w kontekście Bazy Ludzi Pomocnych.
[foto]

3. Porównanie BLP Taraki z BogatymUmysłem.pl • autor: Wojciech Jóźwiak2013-11-13 18:22:09

Widzę, że baza Taraki ma naśladowców.
"Bogaty umysł" różni się od Taraki tym, że jest anonimowy. Robi go ktoś-i-nikt: zobacz ich "O nas" - tego serwisu nikt personalnie nie firmuje. Wstydzą się?

Z drugiej strony Taraka może kogoś razić własnie tym, że jest aż tak bardzo spersonalizowana. Ktoś może pomyśleć: "co ja będę Jóźwiakowi i jego przyjaciołom wchodzić w paradę..."

Też ciekawe, że "Baza" Taraki powstała w 2 tyg. bez żadnych instytucji i dofinansowań, a w "Bogatym Umyśle czytamy w stopce: "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego". To są te różnice...
[foto]

4. Osoby wpisywane do Bazy Ludzi Pomocnych... • autor: Wojciech Jóźwiak2013-11-24 22:05:57

Jeśli wpisujący poda (wpisze) adres email osoby zgłaszanej, to ta osoba dostaje na ten adres powiadomienie, że została wpisana do BLP i jeśli jej się to nie podoba, może zażądać od zapisującego lub od Taraki - usunięcia.

Prócz tego, tak mi się wydaje, elementarne dobre wychowanie nakazuje zapisującemu, żeby najpierw zapytał osobę zgłaszaną o zgodę.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)