24 października 2010

Eryk Swarorzecki

z cyklu: Dygresje (odcinków: 4)

Będzie zjazd!


« Ewolucja nie jest tylko grą ślepych przypadków Mroki Wiary i manowce ROZUMU! »
Dooobrze! Wystąpię pod swoim właściwym NAZWISKIEM i będzie ZJAZD!
Tylko może to trochę potrwać – może rok lub dwa :) Jak już napisałem kiedyś przy innej okazji – nie mam zamiaru powtórzyć błędu pewnego Faceta sprzed dwóch tysięcy lat. (Przypominam: tamtym razem w decydującej chwili stchórzyli dosłownie WSZYSCY i przy owym Gościu została tylko Mama i pewna ekskluzywna kurtyzana. Ja w skromniejszym wymiarze doświadczyłem podobnej sytuacji DWA RAZY i trzeci raz nie wystąpię jako „kamikadze”.) Oczywiście – nie będzie mowy o żadnym „Hyde Parku” – będzie się liczyło nie to, co ktoś kwieciście i górnolotnie gada, tylko to – co POTRAFI w sposób do udokumentowania. (Może to być nawet replika „Eksperymentu Filadelfijskiego” albo „Wirujące Słońce” w stylu fatimskim – byle się „Bogowidz” nie zakałapućkał i nie narobił jakiegoś paskudztwa!) Tak może być – Szefie Wojciechu?! Więcej razy nie będę niczego proponował, ani się nigdzie wpraszał – poradzę sobie sam. Hej!


« Ewolucja nie jest tylko grą ślepych przypadków Mroki Wiary i manowce ROZUMU! »

komentarze

[foto]

1. ...warto wyłowić takich ludzi • autor: Wojciech Jóźwiak2010-10-26 18:00:00

Cieszę się! Myślę, że takich ludzi jest więcej, warto byłoby ich wyłowić, skłonić do ujawnienia się. Czy jako pomysłodawca mogę liczyć na zaproszenie, chociaż anim prorok ani (odpukać) mesjasz?

2. Ależ oczywiście! • autor: Nierozpoznany#28612010-10-26 18:26:04

Ja także nie jestem „prorokiem” :))) Co innego coś WIDZIEĆ I CZUĆ – coś WIEDZIEĆ I BYĆ TEGO PEWNYM – co innego uzurpować sobie jakąś uprzywilejowaną rolę „nadludzką”! (Chyba napisałem w jakimś liście do Ciebie, że „fałszywego proroka poznać po tym, iż mówi: JAM PROROK!?”) Porządny JASNOWIDZ do końca powinien być czujnym sceptykiem (!). Legendarny Edgar Cayce trafiał bezbłędnie tak długo – póki go nie poniosło komercyjne powodzenie :). Można mnożyć podobne przykłady...

3. I jeszcze jedna uwaga dla Wydawcy:) • autor: Nierozpoznany#28612010-10-26 19:08:07

Już wcześniej przy innej okazji rzekłem – nikt nie zna dnia i godziny, gdy z żartobliwej prowokacji może wyjść coś przerastającego pierwotne intencje :) – jako że i mnie się coś takiego zdarzyło. Jeśli zatem chcesz żeby TWÓJ POMYSŁ wypadł poważnie – powinieneś jednak zmienić „kabaretowy” tytuł niniejszego blogu na jakiś bardziej merytoryczny :) (Dla informacji: miałem możność poznać paru bardzo interesujących gości – ale przed kilku laty zaczęto ich tak bezlitośnie niszczyć – że na pewno nie zgłoszą się, gdy już z samego tytułu wynika – że ktoś chce z nich zrobić sobie z góry założone „jaja”... Bowiem nie każdy z nich jest „twardzielem” zdolnym zmierzyć się z ekipą wytrawnych szyderców. Wręcz przeciwnie – na ogól są to ludzie wrażliwi i delikatni – a czasem dzieci!) Nadmieniam, ze jakieś pół roku przed zamachem na WTC - widziałem w Telewizji (!) reportaż bodajże z Syrii: Starsza kobieta płakała krwawymi łzami i mówiła, że "niedobre rzeczy czekają muzułmańskich braci"...

4. Najwyższym Sędzią jest tu WIECZNOŚĆ • autor: Nierozpoznany#28612010-10-28 04:49:39

Dlaczego w tym wszystkim jakiś zdolny student-stypendysta lub zwykły szarak (takich przypadków jest coraz więcej – szczególnie na sytym, uczonym, hedonistycznym i pełnym dóbr Zachodzie!) – pewnego dnia bierze pistolet lub nóż, zabija na ślepo kogo się da i sam popełnia samobójstwo? Zabija bo ma za mało pieniędzy, rozrywek i seksu? Nieprawda! Zabija, bo mu odebrano SYSTEM, który jego egzystencję osadza w Czasie, Przestrzeni, Przemijaniu i Wieczności. Ten System nazywa się RELIGIĄ. Dlaczego niejeden islamski student kończy Harward lub Sorbonę, często próbuje nawet pić, ćpać i chędożyć koleżanki – a potem zostaje talibem-fanatykiem-szahidem? Kto wie, że Człowiek na dłuższą metę nie nadaje się do roli „hedonistycznego kawałka mięsa z podręcznym bio-komputerkiem” – odpowiedź znajdzie bez trudu... A od siebie mogę dodać co następuje: ***Ze złą, okrutną i mroczną religią dany naród czy populacja przetrwa tysiące lat. Bez religii sczeźnie najpóźniej w trzecim pokoleniu. Im bardziej spójna i integrująca jest religia – tym silniejszy i dynamiczniejszy jest dany naród czy kultura. Lepsza i silniejsza jest zawsze religia POSTĘPOWA i UNIWERSALNA od tej archaicznej i surowej. Nowej religii nie da się „filozoficznie i teoretycznie wymyślić” – trzeba ją POCZUĆ całym swoim perspektywicznie wyczulonym JESTESTWEM***

5. * * * • autor: Nierozpoznany#10542010-10-29 13:34:05

Bardzo dobry pomysł.
Ja chcę jechać na taki zjazd jako Bozia Seksu

6. Boziu Maryjo Borkowska – uprzedzam zawczasu!:) • autor: Nierozpoznany#28612010-10-29 14:30:34

Słuchacze będą mieli swobodny wstęp – to oczywiste. Ale aktywni uczestnicy będą musieli zdać egzamin z bardzo merytorycznej znajomości dziedziny, w której zechcą wystąpić! :) Jako Kobietę, zapewniam Cię – że co prawda nie będziesz musiała zdawać praktycznego egzaminu na przykład z „Kamasutry” – ale jeśli chodzi o OKOLICZNOSCI TOWARZYSZĄCE SEKSOWI... mhmm... to radzę Ci dobrze się zastanowić nad kwestią ewentualnego występu! :)) Kwestionariusz z tematem egzaminacyjnym mogę Ci już wysłać teraz. Pozdrawiam :) PS: Sorki za poufałą formę, w jakiej się co Ciebie zwracam. Ale wszystkich traktującyh temat poważnie - uważam za Przyjaciół :)

7. Test • autor: Nierozpoznany#10542010-10-29 21:52:04

Ho ho, ja się tam testów nie boję. Jestem wybitnym specjalistą w dziedzinie bycia bozią seksu. W moim boskim CV znajdują się cuda związane z przywróceniem potencji, cudowne uleczenia anorgazmii, a nawet materializacja sprośnych obrazów na grzankach i niemytych patelniach.

8. Z przykrością informuję że... • autor: Nierozpoznany#28612010-10-30 10:49:20

Sorrry – Marysiu! (Pani Marysiu – niepotrzebne skreślić) Temat nie przeszedł. Przywracanie potencji to dziś nic trudnego i nie trzeba cudów. Dotyczy to też likwidacji anorgazmii. Wystarczy nafaszerować się viagrą albo wszczepić sobie elektroniczny stymulator. Sceny erotyczne na patelni zdecydowanie ustępują pod względem technicznym pornografii z Internetu. Serdecznie pozdrawiam w imieniu (jednoosobowego na razie) Komitetu Organizacyjnego i życzę miłego dnia :)

9. :) - Marcinie - wyłóz to prościej! • autor: Nierozpoznany#28612010-11-01 12:27:00

Mam troje Wnukow świeżo po I Komunii i jedną Wnuczkę tuż przed Komunią! Mnie interesują proste koncepcje, które są jednakowo czytelne dla Profesora Uniwersytetu i ucznia z Podstawówki! (Czyli muszą być proste i zdrowe jak danie z ekologicznej kuchni.) A tu jak na złośc - dziś pewien "Prorok" usiłował przyłożyć z przysłowiowego "buta" nie tylko mnie, ale też dzieciakom. Oto co mu odpowiedziałem: *******Gdybym pozwolił, abyś mi zniszczył NARZĘDZIE PRACY zwane „katolicyzmem” – to jako partner do dyskusji z jakimkolwiek CHRZEŚCIJANINEM byłbym tyle wart, co bolszewicki „politruk” albo marksistowsko-leninowski absolwent komunistycznej Szkoły Partyjnej w Moskwie z czasów ZSRR! Skądkolwiek jakakolwiek religia pochodzi i bez względu na jakich MITACH opiera – jej się nie niszczy, tylko REFORMUJE. Niszcz co chcesz, mozesz nawet zacząć od zburzenia kościółka w swojej wiosce - jeśli Cię miejscowi nie zlinczują, ale nasz dialog jest zakończony*******

10. Marciiiiin -to nie do Ciebie! • autor: Nierozpoznany#28612010-11-02 16:01:22

Ja takie riposty adresuję tylko do takich gośći, co mi próbują udowodnić wszelkimi sposobami, że "Jam tu prowdziwy prorok! Tamci wszyscy to paranoicy, mitomani i oszołomi! Nie będzesz miał cudzych proroków przede MNĄ!" Tacy goście są najlepszą ilustracją znanego powiedzenia Maurice'a Maetterlicka (Wybitnego pisarza, badacza zjawisk duchowych i laureata Nagrody Nobla); *****Jest coś zastanawiającego w fakcie,że indywidualne doświadczenie mistyczne człowieka wzbogaca, czyni go światlejszym, silniejszym i szlachetniejszym, natomiast ujęte w dogmat, doktrynę i system, staje się podłożem wszelakich nadużyć, zwyrodnień i najgorszej patologii***** A tak dla ilustracji: interesuje mnie nie to, co ludzie wyczytali w teologicznych, ezoterycznych, filozoficznych, ogólnie teoretycznych ksiegach - tylko to, co POCZULI, ZOBACZYLI, DOŚWIADCZYLI - co jest do przekazania w prostej i spójnej relacji :)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)