zdjęcie Autora

26 lipca 2011

Jan Krabat

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Białe muchomory w czerwone cętki

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: grzybobraz

« Labirynt Dusze lecą do Jerozolimy, ale to nieprawda »
Ten sen śnił się mojemu sześcioletniemu synkowi, był nim bardzo podekscytowany i narysował do niego ilustrację.

"Szedłem z tobą przez park i zobaczyłem białe grzyby z czerwonymi cętkami. Te cętki świeciły i mrugały jak lampki choinkowe. Grzyby były pokryte białym futerkiem, a na nóżkach miały niebieskie kołnierze. Były taaakie duże (tu gest pokazujący mniej więcej 1 metr). Spytałem, co to, a ty powiedziałeś: "muchomory". Kopnąłem jednego, a on schował się pod ziemię; wystawał tylko kapelusz. Zacząłem je kopać, wtedy jedne się chowały, a inne wyskakiwały".

Tego dnia synek skarżył się na bóle brzucha, wymiotował, potem spał przez trzy godziny bardzo się pocąc. Bo obudzeniu był zdrów i pełen energii.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: ()« Labirynt Dusze lecą do Jerozolimy, ale to nieprawda »

komentarze

[foto]

1. Zdalny kontakt z energią Amanita muscaria • autor: Wojciech Jóźwiak2011-07-27 11:09:21

>>> Tego dnia synek skarżył się na bóle brzucha, wymiotował, potem spał przez trzy godziny bardzo się pocąc. Bo obudzeniu był zdrów i pełen energii.

Najwyraźniej Twój Syn wszedł w zdalny kontakt z energią Ammanita Muscaria. Najpierw wizje animowanych Grzybów, potem ból brzucha, wymioty i poty, w końcu powrót do zdrowia w stanie euforii.
[foto]

2. C.d. wyjaśnienia • autor: Wojciech Jóźwiak2011-07-27 13:36:46

Wygląda na to, że twój syn nieświadomie nawiązał kontakt z energią szamańskich grzybów, muchomorów Amanita muscaria. To, że mają czerwone cętki na białym tle, a nie, jak w rzeczywistości, odwrotnie, oznacza, ze grzyby, a raczej ich MOCE pokazały swoją odwrotną, tajemną stronę. W wizjach pod wpływem tych grzybów faktycznie widzi się ożywione grzyby lub podobne do nich ludziki – stąd wzięły się legendy o krasnoludkach. Bóle brzucha i wymioty przypominają objawy realnego zatrucia grzybami. Powrót do zdrowia z entuzjazmem i przypływem energii – to także przypomina ich działanie. Można się domyślać, że Twój syn ma naturalny talent do wchodzenia w rezonans z „dziwnymi rzeczami”. U dzieci jest to częste, potem zapominają, ale nie wszystkie. Ten sen może zapowiadać przyszły rozwój wyobraźni, natchnienia, czyli uzdolnień, które przydają się w życiu nie tylko poetom.

3. pytanie do Krabata • autor: Nierozpoznany#35272012-02-25 18:41:01

cześć Krabat, chciałam cię o coś spytać...Co oznacza twój pseudonim? Pytam bo ostatnio przyśnił mi się mężczyzna o imieniu Michał Krabat, zadał mi jedno pytanie, a ja nie znam żadnego takiego, to chyba jakiś symbol ta nazwa.Sprawdzałam co oznacza nazwa Krabat i znalazłam w wikipedii, ze jest to powieść fantastyczna o urokach zła, miłości i przyjaźni. Całość jest przetłumaczona na język polski, więc jest to tak jak "Kali jeść, Kali pić". Dlatego pytam, bo może nazwa Krabat ma jeszcze inny sens? Możesz przybliżyć temat? Byłabym wdzięczna :)

4. Odpowiedź Viki • autor: Krabat2012-06-21 15:52:33

Krabat to imię bohatera łużyckiej baśni o uczniu czarnoksiężnika. Zapamiętałem, bo przed laty oglądałem w kinie wspaniałą animację
http://www.youtube.com/watch?v=vI7iT7tWGvg

5. cd Krabata • autor: Nierozpoznany#35272012-06-21 23:11:40

dzięki za info o Krabacie, ja też poszperałam w necie i znalazłam 2 filmy - pierwszy w niemieckiej wersji "Krabat uczeń czarnoksiężnika" i 2 z Nicolasem Cagem "Uczeń Czarnoksiężnika". Obejrzałam oba filmy ale ta niemiecka wersja zrobiła na mnie większe wrażenie. Hm...chyba stąd ten Krabat w moim śnie :)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)