zdjęcie Autora

10 kwietnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

I biorę ciebie i twoje ciało bólu za...


« Bycie i Robienie Życie jest równaniem »
żonę. A ja biorę ciebie i twoje ciało bólu za męża. Amen. Ciekaw jestem ilu ludzi zawarłoby małżeństwo gdyby zdawało sobie sprawę, że oprócz promiennego Janka czy łagodnej Kasi wchodzi też w związek z ciałem bólu swojego partnera?

Co to za zwierz, to ciało bólu? Zwierz to dobre określenie dla tego psychicznego insekta, który potrafi zawładnąć naszą psychiką, logiką, zachowaniem i myśleniem. Czasami po dziwnych akcjach i reakcjach ludzie mówią: wysoki sądzie nie wiem, co mi się stało, nagle poczułem przemożne pragnienie ugodzenia denata…, nie mogłem się powstrzymać…, więcej nie pamiętam.

Te „niepamiętanie” jest potwierdzone przez Neurokogniwistykę. Kiedy ciało migdałowate, ośrodek „pamiętania” emocji w mózgu, szaleje (jest maksymalnie aktywne), hipokamp (odpowiedzialny za pamięć kontekstową) wyłącza się. Pewnie by się „przepalił” gdyby pozostał włączony! Inaczej mówiąc możemy pamiętać, że byliśmy wściekli, ale nie pamiętać na kogo.

I tu jest słoń, albo 2000 kilogramowy goryl pogrzebany! Jeśli przyjmiesz za pewnik stwierdzenie: „nigdy nie jestem zły, smutny lub pełen niepokoju z powodu, z którego myślę, że jestem zły, etc.”, wtedy będziesz blisko jakiejś tam prawdy.

Pierwsze prawo Murpchy-ego: Złość, smutek i inne emocje są w tobie, zewnętrzne bodźce, środowisko, sytuacje, to „wyzwalacze” tych emocji. Te emocje zgromadzone są w polu energetycznym, które nazywam ciałem bólu (za E. Tolle). Ciało bólu jest też „wyzwalane” a raczej spuszczane ze smyczy przez kompulsywne myśli Ego, czyli umysłu niepoddanego obserwacji. Winienie innych to po prostu wybieg obronny Ego, mający na celu podtrzymanie mitu własnej wartości.

Rozwiązanie:
Poddać Ego i ciało bólu czujnej obserwacji. Oberwuj swoje roszczenia, krzywdy, poniżenia. Jest ciebie teraz mniej czy więcej? Czy twoja prawdziwa wartość uległa zmniejszeniu czy zwiększeniu, dlatego że wybrałeś obserwację a nie konfrontację?

 C.B (Ciało bólu) jest jak bezwzględny zwierz, musi jeść, aby przeżyć, więc stara się sprowokować konflikt i konfrontację, ponieważ negatywne emocje to jedzenie, którego potrzebuje. Potrafi się też wycofać na pewien czas, potrzebny np. na podpisanie kontraktu małżeńskiego. Kilka dni lub tygodni po tym jak powiedziałeś „tak” możesz mieć problemy z rozpoznaniem swojego partnera. Jego głos tak miły przedtem, teraz jest szorstki, ostry i jękliwy. Pytasz: ”co ci jest?” „Nic”, odpowiada on czy ona. Ale czujesz, że „nic” nie jest w porządku.

Faktem jest, że kompatybilne ciała bólu wchodzą ze sobą w związek, bo siebie nawzajem potrzebują. Role kata i ofiary zostały przydzielone na długo przed poznaniem. Ciągły konflikt między małżonkami, albo strefa ciszy, która jest równie zabójcza jak głośna awantura, pozostawi ich ciała osłabione, podatne na chorobę, umysły spustoszone i pełne lęku.

Jednak związek naszych "gęstych" C.B. może być niezmiernie korzystny dla naszej podróży w świadomości. Piekło konfliktu może zwrócić naszą uwagę na posiadanie tych psychicznych insektów i wtedy możemy podjąć kroki aby je "zagłodzić".

Kiedy poddamy te dwie części naszej psychiki bacznej obserwacji z pozycji obecności  głębi ,wtedy z czasem nastąpi alchemiczny proces transmutacji, tzn.  zamiany C.B i Ego (czyli ołowiu) w źródło (złoto) tego czym naprawdę jesteśmy. Powodzenia!

www.silvaultramind.pl

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Bycie i Robienie Życie jest równaniem »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)