zdjęcie Autora

06 listopada 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

A bóg musi tańczyć, bogini musi działać- boskie aktywności i zaklęcia - szamanizm, joga, tantra

Kategoria: Techniki rozwoju

« A słowo stało się bogiem - szamanizm, joga, tantra ruch, dźwięk, światło - szamanizm, joga, tantra »
Kolejną sprawą jest oczywista magiczność tantr, tj istnienie magii w tantrze. Czy, żeby nie mieszać pojęć: zaklinania rzeczywistości. Kolejne dziedzictwo szamanizmu, z jednej strony badającego sprawy duchowe, z drugiej zainteresowaną przyziemnymi sprawami typu; gdzie upolować jelenia? kiedy posadzić jęczmień ? gdzie znaleźć miód? jak zrobić piwo i spożyć je z kanapką z wędzonym jeleniem.
Siłą rzeczy jest to problematyczne dziedzictwo, ale mające wartość haczyka zwabiającego magów i gnostyków. Bogowie muszą być przydatni, trzeba tańczyć z boginią -energią życiem. Z dwóch połówek Ja i Nie-Ja, Reszta Świata, Gromada Bogów i Bogiń, Ja i osobista mandala, Ja i orszak bóstw, obydwie strony muszą współpracować.
To oczywiście prowadzi do formuły istnienia zaklęć czyli formuł(:)), czy boskich aktywności. W spuściźnie po wedach tantra dorobiła się setek, a może i tysięcy tego typu zaklęć - mantr. Zgromadzonych w kilku kategoriach(z mantra i mantra):

SHANTIKARAN - Te mantry stosuje się do leczenia chorób i odwracania złego wpływu planet.

 VASHIKARAN : Przez te mantry można kontrolować dowolną, kobietę, mężczyznę, urzędnika, ministra, bóstwo i można spełnić życzenia,

 STAMBHAN :  Te mantry są używane by powstrzymać wszystkie osoby, dusze, bogów od szkodzenia tobie.

VIDESHAN :  Te manty są używane dla stworzenia różnic pomiędzy dwoma lub wieloma indywidualnościami

UCHATAN :  Te mantry skutkują zaburzeniem umysłu wrogów, dzięki czemu pozostają oddzieleni od swojego kraju, miejsca urodzenia, domu, pracy i członków rodziny. Są też używane, jeśli sadhaka chce aby osoba pozostawała na wojnie z otoczeniem.

 MARAN : To są indukujące śmierć mantry dzięki którym możesz zabić kogokolwiek, z dowolnej odległości, bez ujawniania swojej tożsamości.

Imponujący arsenał broni masowego rażenia i wszechmocy. Prowadzący do całkiem ciekawych wyzwań dla rozumu(jak racjonalista tantrycznego guru pozwał - niestety bez tłumaczenia, ale nadal zabawne), i oczywiście do magiczno-gnostycznych ześlizgnięć w rozumieniu tantry. Nie od dzisiaj słyszy się, co się chce słyszeć, a w cenie jest wszechmoc i wszechwładza ;) Tantra buddyjska poszła spokojniejszą drogą zadowalając się czterema głównymi aktywnościami: uspokajającą, pomnażającą, kontrolującą, gniewną. (Piątą, by pozostawać w zgodzie z 5tką, żywiołami jest aktywność wszechspełniająca, czy magiczna/ochronna  - obejmuje jednocześnie cztery aktywności)
Tymczasem owo zaklinanie rzeczywistości (by robiła to co robi!) jest naturalną konsekwencją celów tantry: niedualności z bóstwem czy mandalą bóstw.  Czy w przypadku tantry buddyjskiej rozpoznania natury umysłu.
Dowód przez działanie w odróżnieniu od pompowania żaby tj. dowodu przez powstrzymywanie się od działania. Przy czym: nie ma znaczenia czy magia działa, czy nie działa..co zasadniczo różnicuje postawę tantryka i maga.
Dowód przez działanie: jeśli uprawiasz właśnie aktywność bóstwa, boga czy bogini to jesteście tożsami; jesteś bóstwem, bogiem czy boginią.


C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« A słowo stało się bogiem - szamanizm, joga, tantra ruch, dźwięk, światło - szamanizm, joga, tantra »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)