27 maja 2011

Nadia

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Błogosławieństwo Matki Boskiej

Kategoria: Sny i wizje

« Oko drapieżnika i pisklę Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra... »
Chodziłam po cmentarzu, w mglisty, wilgotny dzień. Cmentarz był stary, pełen wielkich drzew i kamiennych rzeźb na nagrobkach. Spokojne, majestatyczne anioły, małe aniołki na grobach dzieci - cisza i nostalgia.
Czytałam napisy na nagrobkach, przyglądałam się rzeźbom i czułam, że coraz bardziej się niepokoję, robię się dziwnie rozdrażniona. Mijałam właśnie rzeźbę Matki Boskiej i byłam wściekła. Dotarł do mnie ten kontrast - ona spokojna, pełna dobroci, skupiona, a ja miotam się i niepokoję.
Wtedy Matka Boska zeszła z pomnika i stanęła na drodze naprzeciw mnie. Ciągle była kamienną rzeźbą, ale mogła się poruszać. Przez ramię miała przewieszone wiadro. Sięgała do wiadra drugą ręką, a ja przestraszyłam się, że ma tam kamienie i chce rzucać we mnie kamieniami. Schyliłam się więc, by podnieść kamień z ziemi i rzucić w nią. Matka Boska jednak była szybsza - wzięła z wiadra garść kamyków i rzuciła w moją stronę, a one w czasie lotu zamieniały się w krople srebrzysto-złotego deszczu. Ten deszcz spadał na mnie i obmywał mnie. Usuwał niepokój, napełniał mnie radością i wdzięcznością. To trwało trochę, Matka Boska zanurzała dłoń we wiadrze, rzucała w moją stronę kamieniami, które stawały się deszczem, a ja tańczyłam w tym deszczu, coraz bardziej szczęśliwa i spokojna.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Oko drapieżnika i pisklę Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra... »

komentarze

[foto]

1. Dziwne Matki Boskie • autor: Wojciech Jóźwiak2011-05-30 21:57:02

Dziwne bywają Matki Boskie. Kiedyś dostałem sen w którym była Matka Boska Konna - powożąca konnym zaprzegiem całkiem jak w karcie VII-Rydwan w tarocie.
Tu jest Matka Boska Rzucająca Kamieniami! A jeszcze dziwniejsze jest, że zaskoczona przez nią Wyznawczyni pierwsza rzuca (usiłuje rzucić) w nią garscią kamiemi. Pojednek z Matką Boską na kamienie! Coraz bardziej niesamowite. (Gdyby powstał polski pogańsko-szamański kult maryjny, to by takie obrazy wisiały w jego kościołach.)
Oczywiście rzecz się wyjaśnia, kiedy zobaczymy w tym sen inicjacyjny z rodzaju tych o polewaniu wodą przez inicjującego mistrza/mistrzynię.

2. Dziwne Matki Boskie • autor: Nierozpoznany#82422011-05-31 00:03:42

Ten sen śnił mi się dość dawno. Prawdopodobnie zajmowałam się wtedy buddyjską praktyką. Błogosławieństwo Matki Boskiej zdziwiło mnie, ale przyjęłam je z wdzięcznością:) Mój kolega, który nadal jest praktykującym buddystą, a zarazem wielkim "fanem" Matki Boskiej odkrył, że na wielu przedstawieniach trzyma ona dłonie w identycznych gestach-mudrach, jak Biała Tara.
A z czasów licealnych pamiętam sen opowiedziany przez koleżankę. Śniła, że Matka Boska wskoczyła jej na plecy i kazała jej biegać z takim obciążeniem wkoło kościoła.

3. Potwierdzam, Matki Boskie bywają naprawde dziwne • autor: frezja2011-06-02 21:01:55

O najdziwniejszej jednak opowiedział mi mój mąż.Pewnej nocy przysniła mu sie Matka Boska ...Bezłechtaczkowa. Była zamurowana w wieży i na dodatek miała córkę.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)