zdjęcie Autora

12 czerwca 2016

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Braindust
Klątwa demona

Kategoria: Nowy szamanizm

« Aletheiometr Ley lines miasta »

Nie da się sięgnąć do złotego kompasu, żeby nie zadać sobie pytania “czym jest pył?” Zgryźliwie można odpowiedzieć, iż biały, złoty, gwiezdny kosmiczny i tęczowy wróżkowy napęd wznoszący to różnego rodzaju i jakości stymulanty przyjmowane przez tych, co odbierają sens otaczającej rzeczywistości. Tak. Tych, co go deprecjonują i tych, co go chcą spostrzegać. Ludzie przyjmowali w tym celu wiele środków i to chyba wszystkimi możliwymi otworami.

Wyładować się w ten sposób na ludzkiej głupocie nietrudno i czasami całkiem miło jest zasiadać w loży szyderców. Tej bajkopiszącej i wierszoklecącej, narcystyczne sycenie się  mądrością jest takie upajające... Tymczasem pył jak najbardziej trafną metaforą naszej wewnętrznej rzeczywistości - coś małego, znikomego, “w magiczny sposób” tworzące wielkie zjawiska świadomości - Atomiczność u podstawy rzeczy wielkich to dość wytarta idea.

A jednak. Emergentność świadomości i grup neuronów podlanych neuroprzeźnikami nie przestaje zadziwiać. Trans jest wszędzie, podpowiada oko hipnotyzera, a zdolność do generalizacji, zniekształcania i usuwania informacji nieograniczona, tfu, racjonalnością. tfu. Możemy wybrać dowolne sensoryczne doświadczenie, zabarwić je emocjonalnie w tylko nam znany biochemicznie sposób, i przypisać zewnętrznemu zjawisku udramatyzowaną fabułę przyczynowo-skutkową niemającą odzwierciedlenia nigdzie indziej w czasie i przestrzeni.

Fascynujące.Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!

Korekta przez: Radek Ziemic (2016-06-12)« Aletheiometr Ley lines miasta »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)