zdjęcie Autora

31 grudnia 2016

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Chroniczne relacje
Klątwa demona

Kategoria: Nowy szamanizm
Tematy/tagi: osobowość

« Bufonada celowości Mashup humoru »

Zanurzenie we wnętrze odkrywa senno-wizyją naturę postaci*, zarówno tych wyobrażonych, jak i realnych. 

To problem JA - społecznego konstruktu chronionego naszymi emocjonalnymi reakcjami np. jak żyć z jego mnogością definicji, dynamiką płynu psychicznofizjologicznego i realnym nieistnieniem.

 To problem TY - na ile cienie naszego ja stanowią dla nas niezależne byty tj. potrafimy zachować równowagę pomiędzy szczegółowością wyobrażeniem siebie i innego człowieka.  To problem JEGO/JEJ  tj. granicy pomiędzy owymi konstrukcjami, mniej wyraźnej strefy zdemilitaryzowanej, oraz obszaru integralności BYTU

To problem NAS i WAS czyli myślenia o JA i TY przymiotnikami i zbiorami. To problem ONYch - tego co się dzieje na granicy  Ludzkości, czyli świata przedmiotów, roślin, zwierząt, bogów i innych nie-ludzi.

Ten prototypowy poznawczy mikrokosmos utrzymuje w homeostazie nasze wizyjny i relacyjne relacje;sposób w jaki wchodzimy interakcje z otoczeniem, oraz sposób w jaki odbieramy interakcje owego otoczenia. To źródło naszych zasobów (języka, zdolności wnioskowania, subtelności odbioru świata itd) oraz chroniczności (zachowań (auto)destrukcyjnych i zbędnego cierpienia); korzenie naszych nawyków.

I jeśli w pracy wewnętrznej wyłania się bezsensowność i infantylność, sadyzm i masochizm dramy naszej narracji to tylko dlatego, że gdzieś sposoby zachowania (tego emocjonalnego i poznawczego) utkwiły dokładnie na tym etapie. My swoich relacji, dzieciństwa, rodziny, znajomych,  ale także historii, opowieści i mitów nie nosimy w pamięci. My nimi żyjemy. 

One żyją nami.

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Bufonada celowości Mashup humoru »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)