zdjęcie Autora

04 marca 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Ciemna strona szamańskiego języka, czyli jak szukać bogów

Kategoria: Techniki rozwoju

« Dlaczego preferuję szamańskie opisy: duchy, bogów i boginie? Kobiety - Boginie! »
Szamański język: język bogów, symboli, energii, snów, metafor, duchów, bogów i bogiń  ma swoją wadę.  Można ująć to tak. Jest zaszyfrowany przez archetypowe bóstwa i energie humoru, mocy i miłości:


Za mało humoru daje przerost JA i traktowanie świata wewnętrznego lub zewnętrznego ZBYT POWAŻNIE i jednocześnie ZBYT MAŁO POWAŻNIE do drugiego. Rezultatem braku humoru jest traktowanie byle intruzji  jako boskiego objawienia, oczarowywanie się dowolną treścią, zbyt mało poważne
traktowanie świata wewnętrznego lub zewnętrznego.

Za mało mocy powoduje zanik JA i sprawia, że bogowie stają się widmami lepszego świata. Do bogów i bogiń gada się jakby błagało się o litość lub jakby byli popychadłami.


Za mało miłości powoduje przerost nie JA i rezultatem jest ugrzęźnięcie w dziwnych światach, zamazanie granic tychże światów wewnętrznego i zewnętrznego. W takich warunkach ludzie stają się marionetkami...

Gdy humoru, mocy i miłości jest pod dostatkiem i są w równowadze - duchy, bogowie i boginie się objawiają.

Gdy ich brakuje do głosu dochodzi zwykła głupota...

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Dlaczego preferuję szamańskie opisy: duchy, bogów i boginie? Kobiety - Boginie! »

komentarze

[foto]

1. Jak te TRZY mają się do enneagramu? • autor: Wojciech Jóźwiak2012-03-05 07:44:13

Humor, Moc, Miłość - ciekaw jestem jak te TRZY mają się do trzech głównych negatywnych emocji enneagramu? - Lęk, Gniew, Wstyd?

I czy by można zbudować enneagram (ten sam lub inny) w oparciu o te Trzy Pozytywne Dyspozycje: Humor, Moc, Miłość?
[foto]

2. Myślę! • autor: Piotr Jaczewski2012-03-05 08:29:33

Naturalny podział skojarzeniowy kazałby raczej w enneagramie połączyć 8-9-1 mocą i szukaniem mocy(gniew odnosić do mocy), 2-3-4 miłością i szukaniem miłości(wstyd odnosić do miłości), 5-6-7 humorem i szukaniem humoru(lęk odnosić do humoru).I myślę jak to odnieść do innego podziału Wojownicy, Osadnicy i Nomadzi. Teraz mi przyszło po twoim pytaniu, że prawdopodobnie tak samo: Wojownicy szukający mocy, Osadnicy kierujący się miłością i Nomadzi kierujący się humorem.
I chyba daje się na tym całą enneagramową dziewiątkę obsadzić.

Będę próbował w każdym razie, bo ta bestia ma swój spryt i nie daje się wszystkiego "na oczywiste skojarzenia" wcisnąć.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)