zdjęcie Autora

02 grudnia 2016

Radek Ziemic

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Co zrobić, by pamiętać sny?

Kategoria: Sny i wizje

« Wieża, pędząca winda i spotkanie z czarną rodziną Płyty tektoniczne, wiertła i dylematy sprintera »
Zazwyczaj wiem, że śniłem. Czasem pamiętam jakiś sen. Ale nierzadko są to "ułomki" snów, które mam gdzieś na końcu języka (snu), ale których nie udaje mi się wypowiedzieć. Na przykład, śnił mi się mój przyjaciel, może tylko kolega, a zarazem przełożony, z którym relacja nie jest do końca jasna, na pewno się z pewnych względów pogorszyła, choć nie jest też zła. Co interesujące - był ubrany w garnitur z takiego dziwnego materiału, chyba wełnianego, dość grubego, biało-szarego z "takimi" punkcikami-supełkami w innych kolorach: ciemno-niebieskim (czy można pamiętać materiał sprzed 40 lat?), czarnym? żółtym? Co ważne - to jest materiał, z którego w dzieciństwie miałem zrobione spodnie i którego (których) CHYBA nie lubiłem. Na dodatek jestem w takim dziwnym okresie, w którym przypominam sobie różne rzeczy z dzieciństwa: wnękę szafy w kuchni, w której stała stała waza i na brzegu której moja babka kładła portmonetkę (pod wnęką były szuflady), zieloną tarkę do jabłek, starą, też (wyblakłą) zieloną mydelniczkę. Ostatnio próbuję nawet zaprojektować sen, ale nic z tego. Poza tym, nawet gdy śnię i tak jestem zamknięty w jawie (tu, oczywiście mogę się mylić).


Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: ()« Wieża, pędząca winda i spotkanie z czarną rodziną Płyty tektoniczne, wiertła i dylematy sprintera »

komentarze

[foto]

1. Najlepiej śnić na... • autor: Jarosław Bzoma2016-12-03 12:18:55

Najlepiej śnić na zadany temat wtedy łatwiej coś sobie przypomnieć.Dobrym chwytem jest zadanie pytania dlaczego nie pamiętamy tego snu i poproszenie o powtórkę.Czasem przypomina się rano, w łazience, kiedy puścimy wodę z kranu.Jeszcze zanim się obudzimy,  na granicy obudzenia najlepiej obiegać sen świadomością aż do chwili pełnego przebudzenia.
[foto]

2. Znam • autor: Radek Ziemic2016-12-03 12:42:49

takie przypomnienia snu, bardzo je zresztą lubię, nie wiem wtedy, czy jakiś fragment rzeczywistości wydobył sen do świadomości, czy też sen kazał mi zwrócić uwagę na ten szczegół i dopiero potem ten szczegół przypomniał o śnie. Ale zdarza mi się to niezmiernie rzadko. Świadomego snu próbuję, ale na razie z marnym skutkiem. Zapadam w sen i na pewno śpię, ale czy śnię?
[foto]

3. Sprawdziłem na sobie • autor: Arkadiusz2016-12-03 14:00:42

Potwierdzam. Śnienie na temat mocno poprawia zapamiętywanie snów. Gorzej z ich zrozumieniem, niestety. Najlepiej byłoby sklonować Jarka ;)
[foto]

4. W śnieniu progresywnym... • autor: Jarosław Bzoma2016-12-03 14:08:47

:) W śnieniu progresywnym OBE I LD pojawiają się spontanicznie, przy  "hamowaniu" kiedy wracamy  na jawę z poziomu  snu realnego albo ze snów powyżej granicy 5/6.     LD i OBE to tylko sny karmiczne z poziomu 4 i 3, podobnie jak sen realny z poziomu kauzalnego 5. Nie ma zatem wiekszego sensu zawracać sobie głowy tymi treningami.Jeżeli już tak bardzo chce się mieć te sny świadome wystarczy przechorować zapalenie opon mózgowych, dobrym nabytkiem jest również migrena.Dysocjacja tzw.eksterioryzacja gwarantowana. Nie bez powodu Duch ospy był w szamanizmie zwiastunem powołania.
[foto]

5. Dzisiaj zapytałem • autor: Radek Ziemic2016-12-04 09:33:39

przed snem, dlaczego nie mogę we śnie spotkać pewnej bliskiej mi, ale dawno nieżyjącej osoby. Niestety, nie udało mi się uzyskać odpowiedzi / zapamiętać snu.
[foto]

6. Osoba z którą... • autor: Jarosław Bzoma2016-12-04 13:24:21

Osoba z którą chciałeś się spotkać nie będzie wyglądała tak jak ją pamiętasz.To oczekiwanie tłumi pamięć snu. Jeżeli spotykamy we śnie osobę która wygląda jak ta którą znamy z jawy nigdy nie jest nią, w najlepszym razie jest astralną kopią jej wyobrażeń o sobie.W przypadku osoby której poszukujemy rozpoznajemy ją we śnie po wzorcu karmicznym i wtedy wiemy, że postać z którą się spotkaliśmy we śnie jest tą o którą chodziło. Zwyczajnie, wiemy o tym nawet we śnie.
[foto]

7. Ja nie chciałem się z nią spotkać • autor: Radek Ziemic2016-12-04 14:15:04

ale dowiedzieć, dlaczego nie mogę się z nią spotkać. Odpowiedź mogłaby również brzmieć tak, jak Twoja, Jarku, ale nie było / nie pamiętam żadnej. Wszystko wskazuje na to, że są osoby, które pamiętają sny, i są takie które ich nie pamiętają lub pamiętają rzadko. Tak samo jak i są takie, które mają sny symboliczne, jak i takie, które mają sny realistyczne. Albo może mam jeszcze przed sobą zapamiętywanie snów.
A co do spotykania w snach osób, które znamy z jawy: niedawno śniła mi się moja żona i mój syn, co więcej, w tym śnie chciałem się kochać z moją żoną (poszedłem na górę, bo stamtąd dochodziła spokojna, kojąca muzyka, która w tym śnie miała jakiś erotyczny charakter, jakby była znakiem, że miłość będzie możliwa, albo zachętą do niej; nie pamiętam przy tym, że idę po schodach, ale pamiętam przestrzeń między dołem i górą i to, że muzyka dociera); poszedłem więc na górę z pewną nadzieją, ale w pokoju, w którym była żona, siedział nasz syn, odwrócony do nas plecami. Przytuliłem się więc jedynie do mojej żony, on się nie odwracał. Był w tym wszystkim jakiś spokój. Zastanawiam się nad tym, kim w tym śnie był mój syn i kim była moja żona, skoro osoby z jawy nie są we śnie sobą? 
[foto]

8. ćwiczenie czyni mistrza... • autor: Jarosław Bzoma2016-12-04 14:49:29

Ćwiczenie czyni mistrz,a a co do postaci z którymi uprawia się we śnie wymianę energetyczną czy emocjonalną, jakąkolwiek miałaby ona postać to najczęściaj są nimi byty szukające dostawcy energi do swojego dalszego egzystowania na poziomie enrgetycznym lub astralnym. 

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)