Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

09 marca 2010

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 200)

Cykl Saturna a rektyfikacja

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: cykl Saturnakosmogram

« Serwer energii czyli prezent Marsa dla Ziemi Co oznacza retrogradacja? »

Z rektyfikacją horoskopu wyłącznie na podstawie tranzytowego ruchu Saturna trzeba być jednak bardzo ostrożnym, bo znam przypadki, kiedy data zawarcia związku małżeńskiego nie ma absolutnie nic wspólnego ze zbliżaniem się Saturna do acendentu. Analizowałem ostatnio kosmogram człowieka, którego tranzytujący Saturn w chwili zawarcia małżeństwa znajdował się w drugiej ćwiartce (po przejściu Immum Coeli) w połowie drogi pomiędzy punktem karo i IC. Ponadto w związek małżeński wchodzą zawsze dwie osoby. Wynikałoby stąd, że w obu przypadkach musiałaby zachodzić znacząca korelacja w położeniach osi horoskopów indywidualnych obydwojga partnerów, co jest całkowicie niezgodne z praktyką. Wiele przeanalizowanych przeze mnie horoskopów porównawczych nie wykazuje takiej korelacji. Jednakże koncepcja cykli Saturna przedstawiona przez Pana na stronach "Taraki" jest bardzo ciekawa i dobrze zgadza się ze zmiennymi okresami w ludzkim życiu. Bardzo dobrze tłumaczy też fakt, dlaczego u różnych osób naprzemienne okresy "niskiej" i "wysokiej" koniunktury mają bardzo zróżnicowaną długość; wszak kątowe rozmiary poszczególnych ćwiartek są bardzo różne.

Neptun54
2010-03-09 07:42:25

Drogi Neptunie54 - Całkowicie zgadzam się z Twoją opinią! Cykl Saturna przy rektyfikacji jest znaczącym współ-czynnikiem, ale nie można tylko do niego się ograniczać.
Pamiętajmy też o tym, że cykl Saturna nie jest jedyny. Artykuł o cyklu Saturna pisałem - zauważ datę w nagłówku - w 1990 roku, 20 lat temu i spisywałem wtedy wnioski jeszcze dawniejsze. Później przebadałem "bratni" cykl Jowisza, który bywa równie albo i bardziej wyrazisty niż Saturnowy. Oraz na cykl Saturna też trochę od tamtego czasu zmieniłem poglądy. Jestem jednak nadal przekonany, że oba te cykle pracują.
Dzięki za wpis - Wojciech Jóźwiak

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Serwer energii czyli prezent Marsa dla Ziemi Co oznacza retrogradacja? »

komentarze

1. Cykle działają! • autor: Nierozpoznany#17942010-03-10 07:25:43

Szanowny Panie Wojciechu, o tym, że cykle Saturna działają przekonuję się od bardzo dawna na własnej skórze. Pańska koncepcja znakomicie sprawdza się w rzeczywistości i przykłady można by mnożyć. Nie mam również wątpliwości, że działać będą również podobnie określone cykle innych świateł. Jestem bardzo ciekaw jowiszowych cykli w Pańskiej interpretacji i mam nadzieję, że w bliskiej przyszłości będzie można ją poznać na stronach Taraki. Sądzę, że warto również pokusić się o analizę wpływu innych "cięzkich" planet w zależności od ich położenia w stosunku do osi kosmogramu. Chociaż nie ma szans na przestrzeni ludzkiego życia doświadczyć wszystkich cykli Urana, Neptuna czy Plutona, to jednak nie mam wątpliwości, że ich położenie w konkretnej ćwiartce i w odniesieniu do punktów "wrażliwych" ( trefl, karo, itp.) nadaje jakis specyficzny koloryt życiu, zarówno jednostek, jak i pokoleń. To chyba również ciekawy problem i może warto pójść taką drogą. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)