zdjęcie Autora

14 listopada 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Czakra tożsamości i przebudzenie kundalini

Kategoria: Techniki rozwoju

« Ale przecież czuję czakrę ...czakroodczucia i czakroczytanie Kundalini vs Tummo - Rozwój vs. Przekształcenie - szamanizm, joga, tantra »
Tak, żeby pozytywnie zakończyć cykl wnikania pod iluzję czakr. Ten stateczny obraz 7 punktów, z odczuciami nadaje się świetnie do teningu i budowy długotrwałego transu. Tj. Budowania takiego postrzegania świata i takiej struktury tego wewnętrznego świata, jaką chce się mieć.Dokładniej, jaką chce się mieć blisko osobowości, blisko JA, na podorędziu zasobów świadomości.
Inżynierii osobistej.
Wystarczy wybrać 7 cech, które chce się wzmocnić, stworzyć 7 "mandal" symbolicznie i mniej symbolicznie reprezentujących te cechy i ułatwiających nam dostęp do stanu "spontanicznego wyrażania danej cechy" ot np. (z chwili szukania) coś takiego:
Insert Link
czy: takiej "mapy marzeń"
 

W każdym razie obrazy własnym językiem mówiące nam "jak postrzegać, co robić, w jakim stanie przebywać".
Można też zacząć od planu siedmioletniego, i zrobić po jednej mandali na rok od idealnej przyszłości (czyli idąc wstecz) do stanu obecnego.

Oczywiście połączyć wizualizację  z punktami odczuć, z wizualizacją owych siedmiu "mandal". Każdą przywoływać w swoim własnym miejscu.

I delikatnie prowadzone daje świetne efekty: 7 różnych mandal, 7 punktów pomiędzy którymi wędruje uwaga - w każdym inna wizualizacja. To wystarczająco wiele, żeby pieczołowicie wizualizowane, głęboko i w naturalnych odruchach. osadzić skojarzenia.

I tak naprawdę nie ma w tym żadnych zagrożeń! Ups! przepraszam, jak w każdym procesie rozwojowym można się natknąć na konflikt idei lub zbyt mocne napięcie ciała. (Jak kto woli konflikt idei - zbyt mocne napięcie psyche). A ciało potrafi sobie z tym poradzić: Przebudzenie kundalini. O to ciało u osób napakowanych ezoterycznymi ideami w większości przypadków będącymi w konflikcie z ideami z innych kontekstów odreagowuje napięcie.
Zresztą niekoniecznie uezoterycznymi ideami. W ten sposób ciało i umysł, radzi sobie ze zbytnim napięciem pomiędzy JA - i nie-Ja. Łatwiejsze będzie pewnie stwierdzenie: Odreagowuje tłumienie myśli, emocji, napięć mięśniowych, wszelkich reakcji "niepasujących" do obrazu własnego.

Tu wielki ukłon w stronę, wed, jogi i tantry hinduskiej za system 7 czakr. Ktoś naprawdę obserwował ludzkie zachowania i własne odczucia. Dla mnie oka hipnotyzera to idealna mapa ludzkiego funkcjonowania tj. mamy 5-7 głównych "ośrodków"(żeby nie powiedzieć kompleksów) zbiorów reakcji-skojarzeń pomiędzy którymi "przeskakujemy" stanowiących linię centralną naszego Ja- ciała, a granice pomiędzy nimi  rozmywają   na naszych obrzeżach z dala od linii centralnej jak świadomość ciała; jak to, co się dzieje w tle, "aurze" poza centralnym transem, kołem powtarzalnych procesów "Ja".
Podobnie trafne wydaje się spostrzeżenie, że korzystamy z tych "ośrodków" niejako liniowo, zmieniając style myślenia, na chwile oraz wraz z wiekiem; "coś rozwija się przez te ośrodki". Życie. Wyobraźnia.
Piękny zestaw metafor, bardzo użyteczna sprawa. Trafne spostrzeżenia. Szkoda, że często wykorzystywane jak bejsbol. Procedura dowodowa dla czyjegoś ja.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Ale przecież czuję czakrę ...czakroodczucia i czakroczytanie Kundalini vs Tummo - Rozwój vs. Przekształcenie - szamanizm, joga, tantra »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)