zdjęcie Autora

11 stycznia 2020

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Człowiek strzela, Girard kule nosi. Astro-kronika koniunkcji Saturn Pluton

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astro-historiacykle planetGirard

« Przewartościowanie Koniunkcja Saturna Plutona wprawdzie rozjeżdża się, ale nie słabnie »

Dlaczego Girard? Kiedyś czytałem książkę René Girarda „Kozioł ofiarny” i napisałem o niej: „Strukturalistyczny Zbawiciel”, i nadal ja polecam. To, co wydarzyło się niedawno (w pierwszych dniach stycznia 2020) każe przypominać sobie Girardowską wizję rozwiązywania, lub raczej rozbijania czy rozrywania zapętlonych konfliktów. Wymyślałem inne tytuły niniejszego tekstu, np. „Wojna losowa” albo z ang. random war. Ale chociaż przypadek, ów random, swoją rolę odegrał aż nadto, to jednak był on podporządkowany pewnej i to surowej logice. O czym dalej. Na razie przypomnijmy sobie, co się wydarzyło.

kosmogram, zabicie Sulejmaniego
Zob. więcej na stronie AstroAkademii: Kasem Sulejmani ginie w zamachu sił USA

3 stycznia 2020, godzina ok. 1:00 miejscowego czasu – koło lotniska w Bagdadzie zostaje zabity Kasem Sulejmani; jest to udany zamach dronem przez amerykańskie siły powietrzne. Sulejmani był (jak się pisze) człowiekiem nr 2 irańskiego reżimu i kierował akcjami wojskowymi i terrorystycznymi za granicą Iranu. Jego „likwidacja” była ze strony amerykańskiej retorsją za wcześniejsze, z przełomu grudnia i stycznia, zamieszki i ataki na ambasadę USA w Bagdadzie, animowane (jak sądzono) przez Iran. Razem z Sulejmanim zginęło jeszcze 9 mężczyzn, w tym Abu Mahdi al-Muhandis, szef proirańskich sił zbrojnych w Iraku. Komentatorzy zwrócili uwagę, że Sulejmani przyleciał do Iraku legalnie i na zaproszenie tamtejszego rządu, i na dokumentach dyplomatycznych, więc jego zabójstwo przez Amerykanów, podobno na rozkaz samego prez. Trumpa, ma cechy „państwowego terroryzmu”. W następnych godzinach i dniach obie skonfliktowane strony – Iran i USA – prześcigają się w groźbach, jaki to straszny będzie ich rewanż lub re-rewanż.

7 stycznia podczas pogrzebu Sulejmaniego w Teheranie 56 ludzi zostało stratowanych na śmierć i ponad 200 rannych.

8 stycznia po północy – między 1:45 a 2:15 – Iran zaatakował rakietami dwie bazy wojsk USA: w Ayn al-Asad i Irbilu (nazwa pisana też Erbil). Różne źródła podają różne liczby tych rakiet, od 15 do 22, co zresztą nieważne. Ważniejsze, co podkreślali komentatorzy, że irańscy decydenci, chociaż głosili płomienne „śmierć Ameryce”, najwyraźniej wybrali taki czas i sposób ataku, żeby możliwie mało komu stała się krzywda. I faktycznie, chociaż uszkodzony został sprzęt, jakieś helikoptery itd., to ludzie nie zginęli: ani Amerykanie, ani Irakijczycy, ani z innych oddziałów wspierających USA.

Podczas tej samej połowy nocy, przed świtem 8 stycznia, godz. 6:14, runął na ziemię pod Teheranem ukraiński pasażerski Boeing, lot 752, jak się wkrótce okazało, zestrzelony rakietą przez Irańczyków. Zginęli wszyscy na pokładzie: 176 osób.

Zestrzelenie ua. lotu 752
Zob. więcej na stronie AstroAkademii: Katastrofa ukraińskiego lotu 752 w Iranie

Dzisiejszy dzień (kiedy to piszę, 11 stycznia przed południem) zaczął się od doniesień, że rząd Iranu przyznał się do tego! – Że przypadkowo i nieumyślnie zestrzelili ten samolot. Komentatorka BBC odgadła, że jest to „akt deeskalacji”.

Co się stało, jako to podsumować, zagęścić te informacje w znaczącą pigułę?

Przede wszystkim pamiętamy o planetarnym tle, na którym te wydarzenia się rozgrywają. Zaciska się – jak dusząca i drażniąca obręcz lub chmura gazu – koniunkcja Saturna i Plutona, właściwie w tych dniach jest „astrologicznie ścisła”. Do tej koniunkcji dołączają, doganiają ją Słońce w koniunkcji z Merkurym. Wczoraj wieczorem Księżyc przechodzi przez opozycję do tamtej gorącej znaczeniowo plamy na niebie; dodajemy, że ta opozycja jest ścisła: jest zaćmienie Księżyca.

Amerykanie i osobiście przez. Trump postanawiają ukarać Iran za prowokowane zamieszki i stan zagrożenia dla siebie w Iraku i tę „karę” wymierzają: zabijają Sulejmaniego. Ale z ich ruchów i gestów wynika, że nie mają ochoty na dalszą eskalację i najchętniej na tym by poprzestali. Nie chcą pełnej wojny z Iranem, bo zapewne wiedzą to, co wiedzą wszyscy: że takiej wojny ani by nie wygrali, ani nie mieliby sposobu, że by ja skończyć. Co by to była za wojna? Amerykański najazd na Iran w celu wyzwolenia Irańczyków od ich rządu i religii? Absurd.

Irańczycy ze swojej strony też „karzą” przeciwnika rzucając rakiety na amerykańskie bazy, ale (jak pisałem wyżej) czynią to dziwnie delikatnie; nikogo nie zabijają, więc tym bardziej pozostawiają sobie ewentualne pokojowe furtki.

I tu kończy się to, co robione świadomie, celowo i w ramach wojenno-dyplomatycznej gry. Do gry wchodzi... nie, nie przypadek, nie random – do gry wchodzi logika. Lub karma, jak kto woli. Jeśli dopuścić istnienie i działanie pewnego pozaludzkiego „wyższego” czynnika, pewnego ducha sytuacji, obraz się rozjaśnia.

Irańczycy (irańscy polityczno-wojskowi decydenci) mogli chcieć przeprowadzić swoją operację chirurgicznie, w białych rękawiczkach. Logika wydarzeń nie pozwoliła im na to. Skumulowane napięcie – w ich kraju, w sąsiednim Iraku, w Ameryce i w świecie – skumulowane oczekiwanie, „żeby coś się stało”, a może nawet skumulowana żądza krwi, musiały znaleźć ujście. Musiały się wyobrazić. (W staropolskiej medycznej terminologii mówiono, że choroba „się wyobraża”, co znaczyło, że daje widoczne i namacalne symptomy, np. wykwita wrzód lub zestrupia się kołtun. Do czasu swojego „wyobrażenia” choroba jest rozmazana i niewidoczna.) Wyobraziły się jako masowa śmierć, rzeź. Najpierw widzów pogrzebu Sulejmaniego, a następnie tych dosłownie bogu ducha winnych pasażerów i załogę ukraińskiego samolotu. Pośrednią przyczyną był zapewne amok, w jakim przebywali ludzie z obsługi irańskich rakiet. Tej nocy mieli przecież stan najwyższego alarmu i pogotowia, a ich koledzy już byli wystrzelili swoje pociski. Dla nich ostra wojna już trwała. Nietrudno wyobrazić sobie stan, w którym rejsowy samolot podnoszący się z cywilnego lotniska wzięli za nalot wroga. Zwłaszcza, że żołnierzy z reguły trzyma się w stanie niewiedzy o tym, co dzieje się poza ich odcinkiem. Mają trzymać się swojego czołgu, bunkra lub wyrzutni i za wiele nie myśleć.

Bardzo to przypomina schemat „kozła ofiarnego”, który opisał René Girard: narasta napięcie, „coś jest nie tak”, pojawiają się znaki świadczące o tym, że świat zagrażająco się zmienia – wybucha agresja skierowana na kogoś, kto zostaje uznany za „winnego” – ów winny czyli kozioł ofiarny zostaje zamordowany (lub wygnany lub inaczej symbolicznie unicestwiony), po czym „po jego trupie” powstaje nowy i upragniony ład i szczęście.

Przy tym opisie trzeba uważać, żeby nie przypisywać działającym celów ani intencji. Schemat kozła ofiarnego ma to do siebie, że często dzieje się siłą samej logiki, ponad ludźmi, którzy wprawdzie coś sobie myślą, ale to nie treść ich myśli popycha wydarzenia.

Obecna seria tragedii na Bliskim Wschodzie rozegrała się poza celami i poza sterowaniem ludzkich graczy. Czegoś innego chcieli, co innego wyszło. Na rzecz tego, że realizował się schemat Girarda, świadczy to, że samolot był własnością Ukrainy (ukraińskiego przedsiębiorstwa), czyli uderzenie poszło w „najsłabszego” – w kraj, w uczestnika międzynarodowych gier, który najchętniej trzymałby się najgłębiej z boku, najchętniej udawałby, że nie ma.

Ciąg wydarzeń od Sulejmaniego do Lotu 752 przypomina inne wydarzenie: tak, Katastrofę Smoleńską. Patrząc z Girardowskiego punktu, była ona aktem wojny i jakościowym przełomem w tamtej wojnie. Jakiej wojny? Polskiej wojny domowej między PO a PiS. Masa zła, jakie gromadziło się pomiędzy tamtymi partiami, wyobraziła się (jak wrzód lub kołtun) w wydarzeniu, w którym Coś (lub „wielkie nic”, random) zabiło stu działaczy po równo z obu walczących stron. Tamta wojna trwała oczywiście dalej, pięć lat po Smoleńsku wygrał ją PiS i osobiście prezes Kaczyński z orężem trupem brata w ręku, i trwa wciąż, chociaż PO faktycznie upadło, a PiS szuka zastępczych wrogów.

Z kolejnej strony patrząc, to nie jest tak źle, że sploty przyczyn i napięć, które w dawniejszych czasach doprowadzały do wojen, teraz odpalają zaledwie symboliczne wojny, te Girardowskie, więc łagodne przecież ekwiwalenty wojen.

Ale, żebyśmy się nie cieszyli za bardzo, przykład Smoleńska uczy, że na trupach kozłów wcale nie musi rozkwitnąć pokój i szczęście.

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Przewartościowanie Koniunkcja Saturna Plutona wprawdzie rozjeżdża się, ale nie słabnie »

komentarze

[foto]

1. Czytałem różne prognozy... • autor: Mirosław Piróg2020-01-03 19:49:55

Czytałem różne prognozy na Tarace, czasem bardzo ostrożne, ale widzę że koniunkcja zaczyna z wysokiego C.
[foto]

2. Wiedzieliśmy o tej... • autor: Wojciech Suchomski2020-01-03 23:10:05

Wiedzieliśmy o tej koniunkcji, ale jesteśmy zszokowani jak bezwzględnie ona manifestuje się na świecie.
Dzisiaj czytałem dużo prognoz Krzysztofa Wojczala. Prognozy takie, jakie lubię: konkret, fakty, daty, uzasadnienie. Na przykład:

"Do 2022 roku Rosja wywoła wojnę w Europie lub na Bliskim Wschodzie"

https://www.krzysztofwojczal.pl/geopolityka/europa-wschodnia/rosja-europa-wschodnia/do-2022-roku-rosja-wywola-wojne-w-europie-lub-na-bliskim-wschodzie/

Przy czym Wojczal zauważa, że kluczowe dla Rosji jest podporządkowanie Białorusi. Dzięki temu Rosja zyskuje doskonałą platformę kontroli Bałtów, Polski i Ukrainy.
[foto]

3. Od co najmniej dwóch lat... • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-04 10:19:21

Od co najmniej dwóch lat w świecie się tliło, od tej koniunkcji, w miarę jak "budziły" ja inne przechodzące planety. Tym razem mamy, prócz zabicia Kasema Sulejmaniego, mega-pożar Australii.
Z roju komentarzy polecam Andrzeja Koraszewskiego (który na Bliskim Wschodzie się zna): http://www.listyznaszegosadu.pl/notatki/a-niebezpiczna-i-glupia-eskalacja.
[foto]

4. Zupełnie inny wymiar • autor: Tomasz Ehecatl23 Sagara2020-01-06 08:17:26

Tym razem Polska - pożar w Hospicjum w Chojnicach , 6 stycznia przed 3 nad ranem.Z kronikarskiego obowiązku .
[foto]

5. Pożar hospicjum w Chojnicach • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-06 11:18:16

Zobacz kosmogram na str. AstroAkademii: Pożar hospicjum w Chojnicach
Pożar hospicjum w Chojnicach

Kumulacja planet w Koziorożcu zagęszcza się.
Wydarzenie prócz tego, że tragiczne, to znaczące. Andrzej Gąsiorowski nazwał Ziemię w obecnych czasach "naszym wielkim wspólnym hospicjum". Znaczeniowa paralela do pożarów w Australii oczywista.
[foto]

6. Dobry artykuł o Iranie po zabójstwie Sulejmaniego • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-06 19:06:08

[foto]

7. Iran zaatakował Amerykanów w Iraku • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-08 08:43:56

https://www.polskieradio.pl/5/1223/Artykul/2432285,Iran-zaatakowal-amerykanskie-bazy-lotnicze-w-miastach-Hit-i-Irbil

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-51028954
Zaatakowano dwie bazy irackie, w których przebywały wojska amerykańskie i koalicyjne - jedna w Al Asad i druga w Irbil około 2:00 czasu lokalnego (22.30 czasu GMT), zaledwie kilka godzin po pogrzebie Sulejmaniego.
Baza lotnicza Al Asad - znajdująca się w prowincji Anbar w zachodnim Iraku - została trafiona przez co najmniej sześć pocisków.
--- Tłumaczenie Google.

Do tego katastrofa ukraińskiego samolotu w Iranie:
https://www.polskieradio.pl/5/1223/Artykul/2432292,W-Iranie-rozbil-sie-ukrainski-samolot-pasazerski-Nikt-nie-przezyl
176 zabitych, tzn. wszyscy.
Horoskopów na razie nie mam czasu rysować.

[foto]

8. Jeszcze trzęsienie ziemi w Borazjan w Iranie • autor: Arkadiusz2020-01-08 11:42:41

Dziś o godz. 3:19 UTC w pobliżu elektrowni atomowej. Sporo tego jak na jeden kraj w tak krótkim czasie.

9. Wypadek autokaru w Iranie. 19 osób nie żyje • autor: Weider2020-01-09 10:23:42

[foto]

10. Katastrofa ukraińskiego Boeinga w Iranie, kosmogram • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-10 09:45:15

Katastrofa ukraińskiego Boeinga w Iranie
-- zob. w Astroakademii.
W zasadzie głównym czynnikiem jest dalsze zaciskanie się koniunkcji Słońce-Merkury z Saturn-Pluton.
Teraz czytam, jakoby coraz więcej danych, w tym zdjęcia satelitarne, wskazują, że samolot został zestrzelony przez Irańczyków. Zapewne wypadek przy pracy.
Jeszcze odnotujmy z kronikarskiego obowiązku, że podczas pogrzebu Sulejmaniego kilkadziesiąt osób zmarło skutkiem stratowania się. Muzułmanie bardzo śpieszą się przy pogrzebach.
[foto]

11. z kronikarskiego obowiązku cz2 • autor: Tomasz Ehecatl23 Sagara2020-01-11 13:41:08


W piątek tj. 10.01.2020 umiera sułtan Omanu Kabus ibn Said as-Said, nadmieniam ze względu na czas i geopolityczne położenie Omanu. 
Potencjalna zmiana polityki tego kraju może mocno wpłynąć na politykę regonu ( oman z drugiej strony zatoki vis a vis jest  Iran - dzieli ich kluczowa zatoka omańska).
To też w kontekście tego co może dziać się w przyszłości.
[foto]

12. Terroryzm państwowy • autor: Edward Kirejczyk2020-01-11 16:31:29

Jest kilka krajów które jawnie przyznają się do terroryzmu (nie terroru - to coś innego). Są to co najmniej (w kolejności alfabetycznej): Izrael, Rosja (i osobno Czeczenia), USA. Zapewne kiedyś będą tłumaczyć się: "w mojej wiosce nikt nie wiedział o obozach koncentracyjnych" tj. przepraszam: "nie wiedziałem, że nasze państwo jest zbiorowym terrorystą". Ale patrząc na tę listę, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że bez poparcia zdecydowanej większości społeczeństwa terroryzm państwowy byłby niemożliwy. 

13. Nowy Papież • autor: Agata2020-01-11 16:58:33

Wczorajsza premiera serialu "Nowy Papież" w reżyserii Paolo Sorrentino. 

14. Przyszłość chyba jest już określona • autor: Weider2020-01-13 19:03:20

Obecne zdarzenia w Iranie były owszem przy śmiertelnej koniunkcji Saturn-Pluton. Jednak miesiąc temu obawiałem się mocniejszych pie… Może sytuacje ’uratowała’ koniunkcja Słońca z Jowiszem(luzna ale jednak). Ciekawe, że te incydenty mogą być znamienne (trzęsienie ziemi, tąpnięcie, pośpieszne zestrzelenie samolotu nie swojego rywala gdzie większość ofiar stanowili tutejsi, awaria hamulców w autobusie) Moim zdaniem czeka nas eskalacja konfliktu USA-Iran i wojna w tym roku. Zaś kryzys finansowy w styczniu tuż po boomie świątecznym byłby alogiczny. Wbrew wszystkim zgadzam się ze Zbigniewem Dylewskim który twierdzi, że żadnego kryzysu nie będzie. Zastanawiam się czy podobnego sprzężenia Saturn-Pluton + Jowisz należy oczekiwać w odniesieniu do zmieniających świadomość katastrof klimatycznych. Marcin Popkiewicz twierdzi, że do 2050 roku jesteśmy względnie bezpieczni jednak obawiam się, że nie. Sądze, że czeka nas dekada dobrobytu a w 2030, 2033 zacznie się pożoga
[foto]

15. Z obowiązku kronikarskiego cz3 • autor: Tomasz Ehecatl23 Sagara2020-01-22 21:55:17

Koronawirus 2019-nCoV - pojawia się pod koniec grudnia 2019 , pierwsze ofiary w styczniu 2020, od 23 stycznia Chiny zapowiadają blokadę Wuhan - 11 milionowego miasta - przypomina mi Dżumę Camus’a 

[foto]

16. W Polsce trwa mania zabijania • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-22 22:34:50

Wprawdzie "tylko" zwierząt, ale to jest wyraźnie ubój zastępczy. Najpierw dzików, teraz bobrów. Ponieważ akcja idzie z góry, ze strony władzy, ma tym większy sens symboliczny. A na taśmie produkcyjnej sejmu&senatu jedzie ustawa o "ochronie praw hodowców zwierząt" która zablokuje możliwość humanitarnego interweniowania w obronie zwierząt gospodarskich i innych. Ubój zastępczy: ponieważ naprawdę ma zostać "odstrzelony" ruch ekologiczny i pro-zwierzęcy.

17. Koronawirus się rozprzestrzenia • autor: Weider2020-01-24 18:02:51

Odnotowano przypadki zachorowań w Tajlandii, Japonii, USA. Podejrzewają i sprawdzają obecność w Szkocji i na Białorusi. Jest kilka przypuszczeń skąd doszło na pierwszego zarażenia człowieka. Jest nawet zamieszczony filmik w sieci gdzie młoda Chinka spożywa zupę z ugotowanym nietoperzem na targu w Wuhan.
[foto]

18. Koronawirus c.d. • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-24 22:19:29

Ja czytałem (gdzie?), że wirus z Wuhanu przeskoczył na ludzi z węży, które tam są sprzedawane na targach i jadane.
Film z jedzonym nietoperzem widziałem, tamten nietoperz nie wygląda na ugotowana potrawę, być może to jest plastikowa zabawka.
Byś może wszystko to legendy. Infekcja jednak pozostaje faktem.
Podczas poprzedniej koniunkcji Saturna i Plutona w latach ze środkiem 1982-3 szerzyło się AIDS. To dopiero była epidemia!
[foto]

19. Jeśli to węże były przyczyną to byłoby dziwnie • autor: Arkadiusz2020-01-24 23:20:31

Według chińskiej astrologii kończy się rok Świni. Oglądałem rok temu filmik, ze w takim roku największym zagrożeniem jest Wąż, bo jest w Zodiaku w opozycji do Świni. Dziwne, może celowa legenda z tą przyczyną wirusa.

20. Coś dla krytyków astrologii • autor: Weider2020-01-25 11:58:40

Obecnie Neptun - planeta wolnobieżna dochodzi do 17’ Ryb ( Punkt siedmiokrotny wodny) podobny do Marsa w Rybach: duże zaangażowanie, skłonność do przesady i fanatyzmu, uleganie silnym emocjom. Przeciwieństwo spokoju i równowagi ale również nieuzasadniony strach czyli lęk, neurotyzm.

Bieżąca Wenus też się zbliża do tego punktu, jest obecnie w 14’05  stopnia Ryb

I rzeczywiście w połączeniu z bieżącym Jowiszem, który jest już w punkcie 12’53 Koziorożca (punkt siedmiokrotny powietrzny) odpowiadającym za pewność i plan, który pilnie trzeba zrealizować ’Zburzę, zrównam i zaraz coś wybuduję. Przez związki z Jowiszem i Merkurym punkt może mieć związek z rozgłosem, sławą, reklamą i nadawaniem pewnych treści tak, żeby były znane’ ( Przytaczam z książki Astrologia Samopoznania) 
Chińczycy właśnie postawili za cel (albo zostali postawieni do konieczności) zbudowanie w przeciągu tygodnia szpitala w Wuhan
[foto]

21. Astro i szpital w tydzień • autor: Wojciech Jóźwiak2020-01-25 12:10:51

Weiderze, astro faktycznie się dziwnie zgadza.
Co do chińskiego szpitala w tydzień, to coś takiego w psychologii (psychoanalizie?) nazywa się "rozegranie przez działanie". (Albo jakoś podobnie, Fachowcy niech mnie poprawią.)
Czyli: "Coś źle się dzieje, tracimy kontrolę, wobec tego coś szybko zróbmy, coś spektakularnego i robiącego wrażenie."

22. Coś źle się dzieje......... • autor: Nierozpoznany#108592020-01-28 14:26:21

1- …........Wuhanu przeskoczył na ludzi z węży ------

2- …....... Podczas poprzedniej koniunkcji Saturna i Plutona w latach ze środkiem 1982-3 szerzyło się AIDS. To dopiero była epidemia! -------------------------

…... Mam na imię Eugeniusz ….. a słowo to stoi w opozycji do słowa Eugenika …......

…... „Eugenika” . ….. program regulacji i rozwoju populacji ludzkiej powstały ponad sto lat temu.....

  • Wuhanu … od jedzenia węży …..

  • AIDS … od małp którym znudziło się być królikami doświadczalnym i uciekły z klatek.

  • Ebola … podobno od ludożerców ….

  • i co tam jeszcze ….. ?????

  • EIDS i EBOLA …. Na szczęście nieudane próby ….obie da się leczyć prostymi środkami naturalnymi.

Kilka lat temu miałem sen (informacje).

…... że … Populacja ludzka na ziemi osiągnie pułap 100(%) a następnie w gwałtowny sposób spadnie do 60(%). I że nastąpi to za mojego życia. ….....

Zapewne niektórzy z obecnych na tej stronie orientują się w jakim kierunku płynie nasza szalupa (ziemia). I kto siedzi za jej sterem. …........ .. .. ..

Tak że w tym przypadku przesuną bym te wszystkie koniunkcje, akscydenty i opozycyjne-incydenty...... na dalszy plan a sam zastanowił bym się nad tym „KTO NA TYM ZAROBI”....

…..Tym bardziej że gdzieś tam za oceanem u „dobrego wujka” leżą przygotowane setki tysięcy plastykowych pojemników. MA WYPADEK PANDEMII. …..

…..... teorie spiskowe może tak a może nie …

23. Jeszcze jeden temat • autor: Weider2020-02-21 14:01:57

To plaga szarańczy z jaką zmagają się państwa Afryki Wschodniej. Złożyły jaja owady będą się wykluwać od marca do kwietnia.

24. A moze ta koniunkcja dotyczyla nadciagajacej pandemii? • autor: Clairegainsborough2020-04-12 01:18:52

Panie Wojtku prosze jeszcze raz przeanalizowac, bo byc moze Panska prognoza zapowiadala nadciagajaca pandemie?
[foto]

25. Odpo. Clairegainsborough • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-12 18:07:26

Już się tłumaczę. Ten tekst napisałem 11 stycznia, czyli już po wypadkach w Iraku i Iranie, ale wtedy jeszcze epidemia "wirusa z Wuhanu" wydawała się lokalnym chińskim przypadkiem, podobnie jak zamieszki w Hongkongu lub ruch Żółtych Kamizelek we Francji. Nie wyobrażałem sobie, że tamta epidemia wyjdzie poza Chiny i że największy impakt będzie mieć na Europę i USA. I że stanie się światowym kryzysem.
Tak jak pamiętam moje myślenie z tamtego czasu, to przewidywałem, że po pożarach w Australii, starciach Iran-USA i niepokojach społecznych w paru krajach, w następnych miesiącach przyjdzie jeszcze "coś gorszego" -- ale to "coś gorszego" wyobrażałem sobie w pierwszej kolejności jako kryzys gospodarczy. Czym spowodowany? -- Zapewne jakimś przekroczeniem pojemności środowiska Ziemi. Ale dalej nie miałem pomysłu. Astrologia dobrze pokazuje czas, moment, kiedy coś się wydarzy, ale żeby odgadnąć co to będzie, to już trudniej. Oczywiście, po fakcie, kiedy już wiemy, że koniunkcja Saturn Pluton na początku roku 2020 zrealizowała się jako epidemia i lockdown, to widzimy, że jest to bardzo trafna realizacja tej koniunkcji.

26. Merkury w czerwcu • autor: Clairegainsborough2020-04-23 18:20:52

A czy pozycja Merkurego w czerwcu ( jego pozorna retrogradacja) moglaby zwiastowac koniec badz poluzowanie lockdownu?
[foto]

27. Merkury w czerwcu • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-23 19:30:21

"Na niebie" czyli w układach planet nie ma żadnych dużych bodźców aż do grudnia 2020 -- no może do listopada. Wcześniej trudno o sygnał planetarny, który by mówił, że coś się istotnie zmienia. Oceniam, że rygory będą dość chaotycznie luzowane i na nowo zaostrzane i to jeszcze zależnie od kraju; jak w Polsce, trudno cokolwiek orzec. Najbliższe półrocze, do grudnia, to jest taka "szara plama", pod którą trudno planować jakieś ruchy ani zmiany.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)