zdjęcie Autora

23 marca 2017

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Czy istnieją szkoły astrologii z certyfikatami i superwizją?

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiapsychoanaliza

« Goethe, Faust i 12 stopień Ryb Jak narysować poziomice, najlepiej metodą Monte Carlo »

Czy istnieją szkoły astrologii z certyfikatami i superwizją? – Zapewne tak. Zdziwiłbym się, gdyby takich nie było. Właściwie powinienem dowiedzieć się tego w Googlach. Ale nie robię tego, zamiast tego zadaję to pytanie tutaj. Być może w odpowiedziach-komentarzach dowiem się więcej w tej kwestii niż z Googli.

Przez „szkoły” rozumiem nie tylko i tyle formalne uczelnie, co raczej szkoły w sensie takim, jakimi były lub są, w psychologii lub w psychoanalizie, „szkoły” Freuda lub Mindella. Czyli takie, które kontrolują swoich członków, ustalają ich hierarchię, i gdzie obowiązują ustalone kryteria, czy ktoś do tej szkoły należy lub nie. Takie praktyki z psychologii lub psychoanalizy łatwo przenieść na astrologię – tzn. wyobrazić sobie, że są tam stosowane. Również w ramach takiej „szkoły certyfikującej” adept na wstępie przechodziłby zrobienie horoskopu (astroanalizy), podobnie jak psychoanalityk musi być prze-psycho-analizowany przez kogoś ze starszyzny. A później musiałby zaliczyć ileś seansów pracy z astro-klientem pod superwizją. To byłoby jednym z warunków uzyskania certyfikatu.

I tu pytania:

Czy wiesz coś o takich szkołach?

Jesteś jej członkiem lub znasz osobę, która jest?

Masz jakieś doświadczenia z taką szkołą/szkołami?

Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi. Lub ich braku.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Goethe, Faust i 12 stopień Ryb Jak narysować poziomice, najlepiej metodą Monte Carlo »

komentarze

1. http://www.kepler.edu/home/index.php/about/who-we-are/graduates • autor: Nierozpoznany#81082017-03-31 15:27:04

[foto]

2. Mocne certyfikowanie czyli udzielanie przekazu • autor: Wojciech Jóźwiak2017-03-31 21:01:37

Dzięki, Trener, za link -- ciekawe. Ale mnie chodziło o coś więcej. Nie zwykły dyplom skończenia kursu lub studiów, ale udzielanie przekazu. Czyli coś, co zastosował Freud, i jego wzorem Mindell (w POP), a Freud wzorował się na okultystach, być może na samym Złotym Brzasku. A okultyści ideę "przekazu" -- nie tylko wiedzy, ale także mocy, podpatrzyli u buddystów. Albo wszyscy wzorowali się na średniowiecznych cechach rzemiosł.
Więc chodziło mi nie tylko o dyplomy na koniec kursu lub iluś lat studiów, ale o przekaz mocy, albo w świeckim wydaniu, o przekaz skuteczności. Gdzie są pewni "uznani mistrzowie", którzy zaświadczają, że uczniowi (oto wyzwolonemu) została przekazana ich wiedza.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)