zdjęcie Autora

01 lutego 2017

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Droga Tarota (odcinków: 32)

Czy kontakt z kosmitami grozi ludzkości śmiercią?

Kategoria: Tarot
Tematy/tagi: alieni, UFOtarot

« Czym TEN tarot różni się od innych? Słońce, Cesarzowa, Kochankowie »

Na webinarium 30 stycznia (2017) zadaliśmy pytanie kartom tarota o kontakt z obcymi cywilizacjami, w skrócie Alienami. Pytanie, formalnie zapisane, brzmiało:

Czy obce cywilizacje wpływają na życie ludzkie (świadomość, wydarzenia itd.) na Ziemi, a jeśli, to jak i jakie są skutki?

Użyta była talia „Tarot Español”, obiatę złożono z whiskey Woodford Reserve, po dywinacji podziękowano Kartom odtwarzając „Agreement” Kitaro.

Oto rozkład:


1) 13-Śmierć
2) 1-Magik
3) Królowa Kijów
4) 16-Wieża
5) Król Pucharów
6) 10 Monet
7) 5 Kijów
8) 6 Mieczy
9) 2 Kijów
10) 2 Pucharów
11) 5-Papież
12) 4 Kijów
13) Królowa Pucharów.

A oto próba jego zrozumienia:

1-sza karta, ogólny sens odpowiedzi: 13-Śmierć. Dosłowne znaczenie narzuca się takie: kontakt ludzi (ludzkiej cywilizacji, ludzkiej rasy) z kosmitami grozi nam śmiercią. Albo jeśli wziąć pod uwagę szerszy sens tej karty, grozi dekompozycją, „rozbiórką”, tzn. zachowane zostają pewne elementy wiedzy, technologii i kultury, ale one przestają działać jako całość. Sypiemy się! Zapewne dobrą analogią jest posypanie się nie-europejskich kultur, społeczności, pod wpływem kontaktu z Europejczykami, przykład Azteków, Inków, Hawajczyków, Aborygenów, w końcu nawet muzułmańskich Arabów. Trzeba brać pod uwagę, że cywilizacje, które są w stanie przebywać odległości najmniej 100 lat świetlnych lub zginać przestrzeń na taką samą galaktyczną skalę, przewyższają nas nieporównanie bardziej niż renesansowi Hiszpanie Indian. Rozbiórka, dekompozycja, grozi nawet jeśli Alieni nie będą agresywni: tu przykładem jest dekompozycja, często ruina, ekosystemów na wyspach odwiedzanych przez żeglarzy.

Przeskakuję do karty na pozycji 4, która ma sens: „Co będzie jeśli nie będę działać?” – lub: „na czym polega moja lub systemowa bezwładność?” – Tu jest równie straszna karta 16-Wieża. Czyli: ruina-dekompozycja grozi ludzkiej rasie również bez kontaktu z Alienami.

Odczytując ten układ kart musimy brać pod uwagę fakty i musimy zakładać, że karty odpowiadając również te fakty znają. Fakty są takie, że Alienów nie ma, przynajmniej nie ma ich jawnie, ich ślady są niepewne, a jeśli oni na Ziemi jednak są, lub inaczej są z nią skontaktowani, to są bardzo skutecznie ukryci. Nieobecność lub niejawność Alienów również powinna być wyjaśniona przez ten rozkład kart.

Z tych dwóch kart: 13-Śmierć na 1-szym miejscu i 16-Wieża na 4-tym miejscu wynika, że, po pierwsze, wystawienie ludzkości na kontakt z Alienami spowodowałoby jej dekompozycję, rozkład lub ruinę; po drugie, sama ludzka rasa ma silne skłonności destrukcyjne; i dlatego, po trzecie, Alieni, wiedząc o tym, i zarówno chroniąc nas przed kontaktem z sobą, jak i zważając na nasze nienadawanie się do kontaktu, wynikające z naszego gatunkowego osadzenia w destrukcji, trzymają nas na dystans.

Zapisane to jest w karcie na 5-tej pozycji: Król Pucharów. Karta nr 5 przedstawia zewnętrznych partnerów. W kontekście zadanego pytania zewnętrznymi partnerami są sami Alieni. A więc „zewnętrzny partner” występuje jako Król Pucharów, czyli jako potężny opiekun! Jesteśmy wzięci pod dyskretny rezerwat. Oni nie chcą nas ulepszać, bo nie chcą w nas ingerować. Chronią nas, a raczej pozostawiają samym sobie, takimi jacy jesteśmy.

Tu uwaga ode mnie, nie od Kart: Dla zewnętrznego obserwatora, kogoś z galaktyki, jesteśmy takimi samymi godnymi współczucia istotami, jak te świnie i kury, które miliardami trzymamy w łagrach, by je w mękach zabić i pożreć. Od tamtych istot różnimy się tylko mówieniem. Co by było, gdyby nas dopuścić do hiper-wysokich technologii? Praktykowalibyśmy swoje gatunkowe dziedziczne bęcwalstwa z tym większym hiper-rozmachem. (Tu dobry przykład podobnego bęcwalstwa: "80 sokołów...", uprawianego przez pustynnych watażków, którzy się obżarli miliardami z nafty.)

Zagadkę tego, że Alieni są i ich nie ma, wyjaśnia karta, która w rozkładach służy do tego, żeby kwestię ostatecznie wyjaśnić, która mówi „do czego to prowadzi”, karta na szóstej pozycji: Dziesiątka Monet, która ma sens znikania i rozpraszania się tego, co materialne. Materialne ślady i dowody Alienów uporczywie się rozpraszają i zanikają.

Pozostały dwie pominięte karty na pozycji 2 („to, co negatywne”) i na pozycji 3 („co robić?”). Karta „co robić” oczywiście ma tu inny sens, ponieważ nikt z pytających wyrocznię dokładnie nic w tej sprawie nie zrobi. Karta może więc znaczyć tylko: Co ludzkość przez swoich przedstawicieli (także znawców, ekspertów) robi lub robić może w sprawie ewentualnego kontaktu? O tym dalej.

Najpierw karta negatywna na pozycji nr 2: 1-Magik. Tym co przeszkadza w kontakcie z Alienami, jest nasza ludzka sprawność w budowaniu iluzji. (Tu pamiętamy, że ta karta nie przedstawia maga-kapłana tylko jarmarcznego kuglarza.) Nasza intelektualna zręczność uniemożliwia nam zrozumienie całej sprawy. Zamiast chcieć zrozumieć, my-ludzkość bawimy się w dowcipy. Co podkreśla następna karta...

...Na 3 miejscu: Królowa Kijów („gwiazda, celebryta, ktoś żądny sławny”). Co robimy, my-ludzkość? – Pozwalamy, by sprawę kontaktu przechwytywali łowcy sensacji, budujący na tym swoje tanie sławy. Rzecz poszła w estradę.

Podobnie jak karta 1-Magik na 2-im miejscu mówi: rzecz idzie w mnożenie wykluczających się wzajemnie iluzyjnych gier intelektu.

Dlatego Oni nałożyli klosz (Król Pucharów na 5-tym) i zaciągnęli kurtynę (10 Monet na 6-tym).

Pozostałe karty na pozycjach od 7 do 13 mają mniejsze znaczenie, chociaż można je odczytywać i sekwencja ta wygląda sensownie. Chociaż 10 Monet na 6-tym miejscu można też czytać jako przekaz od Kart: „Na tym wystarczy”.

Droga Tarota: wstęp na końcu

O kartach tarota, pracy z nimi i o tym, jak poszerzają widzenie świata.


« Czym TEN tarot różni się od innych? Słońce, Cesarzowa, Kochankowie »

komentarze

1. Śmierć na pierwszej... • autor: Nierozpoznany#2082017-02-01 18:55:00

Śmierć na pierwszej pozycji to także... żniwiarz. Trochę mroczny, ale jednak : ) A skoro żniwiarz, to musi być też uprawa. No i tu dochodzimy do zakazanych teorii. Polecam film Jupiter Ascending, nienajlepszy, ale waśnie o tym.
Należałoby zapytać Tarota KIM są obcy. Bo że jacyś są, to raczej oczywiste. Pytanie - co to w ogóle jest? Odpowiedź na pewno byłaby ciekawa, po tych obiatach duchy kart chodzą non stop nawalone : )
[foto]

2. Kim są? • autor: Wojciech Jóźwiak2017-02-01 19:56:22

Być może, Inqbusie, odpowiedź na pytanie już jest w tym samym rozkładzie. Język Kart bywa bardzo polifoniczny, bardziej niż potrafimy to przyjąć.
[foto]

3. Są dla nas... • autor: Jarosław Bzoma2017-02-01 22:17:41

Są dla nas niewidzialni :) Spolaryzowani do naszej płaszczyzny percepcji o 90stopni i czternastokrotnie szybsi, obecni pośród nas od zawsze . Kiedy zwalniają daje się ich zaobserwować. To jest to słynne UCHO :) Niektórzy są współlokatorami naszych umysłów.Oczywiście część z nich nam sprzyja a część  ma nas za zwierzęta i chce nas zdziesiątkować.W snach są stale obecni ale nie mają sprężynek na głowach :) 
[foto]

4. Death, Tarot and Aliens • autor: Arthur Zielinski2017-02-07 02:43:17

I can only see these things as two separate issues - "Death" in the Tarot and Alien visitation. In Anglo-Saxon Tarot tradition  "Death" is not a threat, but a challenge - to quote Eileen Connoly, "Release your fears, and look ahead - you must try and leave the past behind you; if you hang on, you will lose the opportunities coming into your life".
My intuition tells me that the existence of self-aware life in the Universe is a rarity, but only in the sense of perhaps one such species in each galaxy. True, there are billions of galaxies in the observable Universe, which is a lot of potential civilizations, but these are so separate from each other in Space and Time as to be, I suspect, incommunicable with each other. What remains? Perhaps, if Humanity survives, maybe in hundreds, thousands or even millions of years from now a technology will be found to return to the past - perhaps as mentors, tourists or just observers - who else, except our progeny, would be interested in the lives of their ancestors? Whoever or whatever they have become we will be their mothers and fathers. They will see us as a palaeontologist sees Homo Erectus or Neanderthal Man - with empathy, curiosity, and a lack of judgment. Perhaps they are here already in our midst - how can we tell?
[foto]

5. Fascynujący rozkład... • autor: Terravis Wiktor Rumocki2017-02-13 12:59:21


Wśród wielu różnych teorii jest i taka, która głosi, że załogową eksploatację kosmosu wykraczającą poza orbitę Ziemi przerwano dlatego, bo się czegoś (lub kogoś... ) obawiano. Ile to już czasu minęło od ostatniego lądowania na Księżycu...
Trzeba brać pod uwagę, że cywilizacje, które są w stanie przebywać odległości najmniej 100 lat świetlnych lub zginać przestrzeń na taką samą galaktyczną skalę, przewyższają nas nieporównanie bardziej niż renesansowi Hiszpanie Indian

Inna teoria mówi, że pomysłów na obejście ograniczeń wynikających z teorii względności Einsteina trochę się pojawiło, ale z różnych względów badania utajniano lub skazywano autorów na naukową banicję i damnatio memoriae
Warto wspomnieć o teoriach Burkharda Heima
Teoria Heima
Heima teoria warstw rzeczywistości
[foto]

6. Gdy myślimy o kosmitach, warto... • autor: Wojciech Jóźwiak2017-02-24 09:33:45

...brać pod uwagę skalę Kosmosu, która nie liczy się z ludzką wyobraźnią.
O tym jest ten artykuł:
Our Universe is too vast for even the most imaginative sci-fi
[foto]

7. Teoria Heima • autor: Wojciech Jóźwiak2017-02-24 09:49:03

Bardzo dziwne! Niby jestem fizykiem z papierów, a o Heimie i jego teorii "super-pól" pierwsze dziś słyszę.
Na witrynę http://www.macierz.org.pl też do tej pory nie natrafiłem. (Nazwa nieco przerażąjąca:))
Dzięki Terravisie, za Hermesowe wiadomości!
Że prof. Jadczyk o Heimie pisze, to jest pewna rekomendacja.
[foto]

8. Marginalizacja przez język • autor: Terravis Wiktor Rumocki2017-02-24 20:15:49

Heim pisał tylko po niemiecku, więc skazał się tym na marginalizację nie tylko w kręgach naukowego mainstream’u ale i w kręgach dopuszczających istnienie alternatywnych wyjaśnień otaczającej nas rzeczywistości.
[foto]

9. Smutne to, zwłaszcza • autor: Wojciech Jóźwiak2017-02-24 22:24:11

...dla nas, użytkowników jeszcze bardziej marginalnego języka niż niemiecki.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)