zdjęcie Autora

10 września 2018

Monika Sylwestrowicz

Czym jest refleksologia?

Kategoria: Zdrowie i medycyna

Refleksologia to nauka o refleksach, które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała i nie tylko. To wyjątkowa metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach. To nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku i zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe i „chore”.

W przypadku zdrowego organizmu, stopa podczas zabiegu nie boli i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany, tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) jak po prostu bolesność miejsca, ciało sygnalizuje nam występowanie problemu w tym obszarze ciała.

Refleksolog nie jest lekarzem: nie diagnozuje i nie przepisuje leków – jednak umiejąc odczytać mowę stóp zauważa anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie: nawet na około dwa lata wcześniej.

Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu:

  • doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego
  • usprawnienie cyrkulacji krwi
  • wyciszenie układu nerwowego
  • likwidowanie bólów
  • odblokowanie zatorów w organizmie

– poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.

Praktykując zabiegi refleksologii analizuję z pacjentem jego dotychczasowy styl życia łącznie z emocjami i relacjami. Wspólnie szukamy zdrowia w chorującym ciele. Planujemy sukcesywne wprowadzenie zmian, które pozwolą uwolnić się od starych przyzwyczajeń, które doprowadziły do stanu w jakim jest.

Niestety jak stare przysłowie mówi: „Możesz przyprowadzić konia do wodopoju, ale napić się on musi sam…” – bez pomocy i samozaparcia osoby pragnącej naprawić swoje zdrowie, zabiegi cudów nie zdziałają… Pomogą na chwilę, dwie, uśmierzą ból, przywrócą na trochę równowagę.

Refleksologia to terapia holistyczna. Nie traktuje schorzenia wybiórczo: podczas zabiegu przepracowuje się całe ciało, milimetr po milimetrze. Refleksolog nie nazywa chorób, przynajmniej stara się nie operować terminami medycyny akademickiej, gdyż nie o to chodzi aby dany objaw zaszeregować, zaszufladkować. Nam refleksologom zależy na tym, aby człowiek nie reprezentował sobą jednostki chorobowej, a człowieka w ogóle – z całym jego bagażem doświadczeń, przeżyć i stanów umysłu, które mają niebagatelny wpływ na nasze ciało.

Jestem uważna, analizuję, słucham i pracuje na stopach, ale też na innych mikrokosmosach wpisanych w nasze ciało. Chińczycy mówią: „Gdy trzymasz czyjeś stopy w dłoniach, to jakbyś trzymał jego całą Duszę”. Coś w tym jest… To wielki zaszczyt dla mnie móc ucałować Twoje stopy, mentalnie i dosłownie :) – pracuję z uwagą i miłością, bo człowiek to CUD, który składa się z ciała, umysłu i ducha.

Zapraszam na warsztaty refleksologii dla kobiet, gdzie pokażę, jak z miłością można poprzez stopy dotrzeć do siebie i swojej kobiecości ;) a tymczasem zapraszam na stronę www.bosenogi.pl.


Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)