zdjęcie Autora

11 lipca 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Twarda Ścieżka i podobne sposoby (odcinków: 66)

Czym się różni Twarda Ścieżka?

Kategoria: Twarda Ścieżka

« Powołanie przez duchy. Jak się bronić przed szamanizmem? Praca z ogniem, ziemią, powietrzem i wodą »

...od podobnych rzeczy, zwykle nazywanych „New Age'em”?

Różni się tym, że jest dla tych, którzy trzeźwo myślą, mają z natury sceptyczne umysły, nie popadają w cielęcy zachwyt, a napotkanych mistrzów – guru – pytają o szczegóły ich biografii: skąd niby oni tacy oświeceni?

Twarda Ścieżka jest dla niewierzących – jest dla tych, którzy sprawdzają i testują, i łatwo nie dają się nawrócić.

Podczas naszych działań i warsztatów w każdej chwili możemy odwołać się do skutecznych środków otrzeźwiających, takich jak kontakt z (twardą) ziemią, głęboki oddech, ruch, wysiłek, praca lub wyjście na otwartą przestrzeń. Naszymi sprzymierzeńcami są ziemia pod stopami i niebo nad głową. Przestrzeń i tlen.

Nasze warsztaty odbywają się w miejscach, skąd zawsze można wyjść i pójść przed siebie, poczuć się wolnym. (Działania, które „oszałamiają” uczestników zawsze (!) prowadzone są w zamkniętych pomieszczeniach, na ogrodzonym terenie i w stanie psychicznego, a często i fizycznego uwięzienia w małej przestrzeni. Nasze podejście jest przeciwne!)

Twarda Ścieżka jest ANTY-HIPNOTYCZNA.

To nieprawda, że stany odmiennej świadomości zawsze i jakby z definicji zawężają świadomość i zawieszają ostro-widzący umysł. Nieprawda, że wszystkie polegają na hipnotycznym oszołomieniu.

Działania Twardej Ścieżki przekierowują twoją świadomość w przeciwną stronę: ku jasności umysłu, ku ostremu widzeniu i całościowemu postrzeganiu. A ostre widzenie ogromnie podnosi energię. Wszystko to dzieje się poprzez ciało i jego zmysły, a nie poprzez oczarowanie, uwierzenie, nawrócenie. Nie poprzez oczarowujące słowa i ideologie. Na Twardej Ścieżce nie jesteś usypiany – przeciwnie, jesteś budzony.

Dodam jeszcze, na podstawie własnych doświadczeń, że działania które nazwałem Twardą Ścieżką są dobrym, skutecznym wstępem i treningiem do bardziej zaawansowanych technik i faz pracy z umysłem, także do tych, które już bez żadnych „ale...” można zaliczyć do szamanizmu.


Warsztaty Twardej Ścieżki, inaczej Warsztaty Przemiany, będę prowadzić – wraz z Marią „Kojottą” i Krzysztofem Wirpszą – w dniach 1 – 8 sierpnia (2012) na Dolnym Śląsku. Więcej tu: (1) Wejść na Twardą Ścieżkę - inicjacyjne Warsztaty Przemiany, (2) Warsztaty Przemiany 1 - 8 sierpnia.

Twarda Ścieżka i podobne sposoby: wstęp na końcu

O tej ścieżce rozwoju, którą sam praktykuję, blog trochę autopromocyjny. ( -- Wojciech Jóźwiak)

Uwaga: Ten blog jest multi-blogiem, czyli każdy praktyk Twardej Ścieżce może tu pisać, jeśli chce.


« Powołanie przez duchy. Jak się bronić przed szamanizmem? Praca z ogniem, ziemią, powietrzem i wodą »

komentarze

[foto]

1. Guru • autor: Jan Szeliga2012-07-13 21:56:18

Dodam, że na Twardej Ścieżce nie ma żadnych guru mających "jedynie słuszne" zdanie. Zamiast guru jest prowadzący, który zamiast wbijać do głowy uczestnikom warsztatów swój punkt widzenia, stwarza takie warunki aby każdy mógł sam dostrzec niezakłócony przez czyjeś poglądy obraz rzeczywistości.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)