zdjęcie Autora

25 października 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Demoniczny łańcuch pokarmowy polityki piekła normalności

Kategoria: Techniki rozwoju

« Zadanie prometejskie - wykraść bryłkę lodu z piekła Etyka podpisywania cyrografów i budowania arki »
Po co ludziom piekło? Po co czarna magia? Po co chronienie się przed nią? Po co złe duchy i odpędzanie demonów?

Część odpowiedzi się wyłania, gdy zaczniemy segregować ezoteryczno-magiczne-duchowe fantazje i wyobrażenia(lepsze słowa by się zdały, to sugeruje coś nieistniejącego, a nie "jednocześnie istniejącego i nieistniejącego"). O dziwo pomoże nam w tym polityka !
O to część idei ezoteryczno-magiczno-duchowych (w tym religijnych) fantazji jest skrajnie lewicowa.  Jesteśmy wszyscy dziećmi bożymi, zbawienie należy się po równo, posiadamy wszyscy równą moc uzdrawiania i samouzdrawiania, łączmy się ponadnarodowo jako ludzie-duchowe istoty, klasa robotniczo-ludzka ma moc myśli sprawczych, słowa żywego i czynu istotnego, czego przykładem był mesjasz Marks, wódz Stalin i jedynie słuszny przekaz channelingowy pana X oraz mówiąca głowa Lenina znad pianina..kwantowo-lewicowe pole jednoczy nas wszystkich w misji zbawienia i odtworzenia wszechświata za pomocą rewolucji ludu duchowego i rozpłynięcia się w błogości powszechnej utopii gdzie na pstryknięcie chorzy wracają do zdrowia, a zmarli do życia.
Siłą rzeczy to pogląd potępianej mniejszości czy uciskanej większości, ofiar, niezadowolonych, innych - tam gdzie obiecany raj wydaje się atrakcyjny.
Po drugiej stronie mamy prawicę.  Zmienię definicjię z wiki: podejście charakteryzuje szacunek dla historii i mitów osobistych i społeczności, autorytetu własnego, duchowości  oraz wstrzemięźliwość w dokonywaniu zmian percepcji otaczającej rzeczywistości i owej rzeczywistości..ceńmy ziemię,doceńmy rdzenne kultury, badajmy sens tego, co jest,  róbmy to co słuszne, right?. 
Tak streszczając, dwa kierunki myśli i fantazji: Z lewicy: dążenie wy indwywidualizowanego ja do społecznego kolektywu . Z prawicy: dążenie do tego, żeby kolektyw pomagał w indywidualizacji ja i wręcz ją wymuszał. Obu kierunkom w zależności od sytuacji można zarzucać regresję(powrót do dziecięcej niewinności, błogiej regresji lewicy, powstrzymywanie współpracy i ograniczanie efektywności zyskiwanej dzięki kolektywowi, nastoletni bunt prawicy) czy progresję(konieczność współpracy i działania symbiotycznego lewicy, potrzeba silnych jednostek prawicy). Jak w wielu dualizmach można tu dostrzec wiele paradoksów. Ale nie o tym mowa.
Przyglądając się temu układowi, tym światom można miłość przypisać lewicy, a moc prawicy. Wracając dalej do natury mocy i na powrót do początku tych rozważań: piekło, demony i wroga magia są naturalnym wytworem mocy. W podobny sposób niebo-"niebo", utopia i iluzja raju z cenzurą w tle  są naturalnym wytworem miłości.
Moc sama w sobie, ograbiona z miłości i humoru będzie miała właśnie taki psychotyczny czy paranoidalny wpływ. Szamani wchodzą do świata piekielnego, świata podziemnego, świata wyzwań, po moc lub legitymizację mocy. Podobnie z tego zyskujemy wskazówki "dlaczego ludzie wytwarzają diabły, demony i wrogą magię?" . Podobnie jak i z tych okolic mocy, że w chwilach gdy ludzie będą skupieni na osobistej życiowej efektywności, awansują, odniosą większy sukces czy dostaną nowy zakres odpowiedzialności z dużym prawdopodobieństwem będą mieli piekielne sny, fantazje o cięciu, kawałkowaniu, krwi, trupach, zabijaniu, byciu zabijanym, wrogich demonicznych postaciach.  Sny  dziejące się też w warstwie odczuciowej, słuchowej-mowy(np. po spotkaniach komentarze lub autokomentarze: dorwiemy tego gnoja, zatłuczemy i  będzie musiał x y z) czy relacyjnej(np. drażnienie otoczenia czy prowokowanie wybuchów złości). Echa inicjacji szamańskiej.
Postaram się również przy okazji-niedługo-w kolejnych odcinkach przeanalizować skąd i dlaczego, jakie są mechanizmy takowych snów. W tym układzie zarzuty fundamentalistów kościelnych mają grunt na który mogą trafiać! Nawet jeśli chodzi o niezwiązane zajęcia typu organizacja czasu, zarządzanie projektami etc. O to diabeł nie śpi:
Prawicowe diabły, krwiopijczy kapitaliści, wyzysk prowadzą na klasie duchowej, rekiny biznesu..wykrwawiają narod ziemi, lud boży łamią od jedności odrywają i trzeba przywrócić masom ludu robotniczego i pracującego duchowo władzę..
Tu też możemy wrócić do ezoterycznego uduchowionego BeHaPe jako świetlistego przedsionka do krain piekielnych:

Mamy tu do czynienia z bardzo starą praktyką: nadmuchiwania żaby, lub też nadymania się żaby. Stwór w istocie nieszkodliwy i bezradny, raczej śmieszny niż poważny, nisko w łańcuchu pokarmowym lub zagrożony konkurencją nadyma się, by wydać się wielkim i groźnym:
Mam wielką moc! Dowodem mojej mocy jest to, że jej nie używam. Gdybym nie był ostrożny mógłbym zgasić was jedną myślą, zabić skinieniem palca, wykończyć do 10tego pokolenia nieostrożnym słowem głupi... ups! nie powiem. Jeśli mnie zignorujecie będą was prześladować piekło i demony. ARGHHH! Jaki jestem potężny! ARGH! To ja. Samo źródło potęgi, miłości i mocy wszechobecne, wszystkowiedzące. W momencie gdy przez moment nim nie byłem, samo mi powiedziało moim głosem, jako i ja przemawiam do was. Czy chcesz uczestniczyć w mej potędze, chwale i podniosłej mocy stopić się z nią w duchową jedność i dzięki temu odnowić ten świat nowej ery?


C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Zadanie prometejskie - wykraść bryłkę lodu z piekła Etyka podpisywania cyrografów i budowania arki »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)