zdjęcie Autora

19 kwietnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Dobre vs Ślepe wyrównanie


« Życie jest równaniem Dobre vs Ślepe wyrównanie - cd »

Równania naszego indywidualnego i zbiorowego życia realizujemy na różne sposoby. Wojny to przykłady ślepych wyrównań, gdzie walczące strony mordując się nawzajem i wprowadzając niewiadome w stare równania jednocześnie otwierają nowy rachunek. Potrzebne jest dobre wyrównanie takie np. jakie zachodzi podczas Ustawień Hellingerowskich. Równania, jakkolwiek są osadzone w sytuacjach, słowach i myślach, to jednak ich fundamentem są emocje. Niewiadoma powstaje tylko kiedy są obecne emocje.

Ślepe wyrównania zdarzają się nam bez przerwy. Następująca historia dobrze ilustruje tą procedurę. Kabalistycznie zorientowany Rabin wysłał swojego ucznia w pewne miejsce, aby ukrył się i tylko obserwował sytuację, nie ingerując w nią.

Najpierw pojawił się człowiek nr. 1 niosąc worek pieniędzy. Był zmęczony, położył się i zasnął pod wielkim dębem. Po odpoczynku zerwał się i poszedł w dalszą drogę zostawiając pod dębem nabitą sakiewkę. Wtedy pojawił się wędrowiec nr. 2. Ucieszył się na widok pieniędzy zabrał je i poszedł swoją drogą. Wkrótce nadszedł człowiek nr. 3. Zmęczony położył się i zasnął pod dębem. Wtedy nadbiegł człowiek nr 1, obudził go i zażądał oddania pieniędzy. Wywiązała się kłótnia w efekcie, której człowiek nr.3 został dotkliwie pobity.

Uczeń wrócił do Rabina i opowiedział, czego był świadkiem. Rabin zapytał: Co o tym myślisz? Pierwszy człowiek niewinienie stracił pieniądze, odpowiedział uczeń, drugi niezasłużenie się wzbogacił, a trzeci został niesłusznie został pobity.

Na to Rabin wyjaśnił: musisz wiedzieć, że oni już się spotkali w poprzednich wcieleniach (w poprzednich manifestacjach ich Ducha). Ludzie nr. 1 i nr 2 mieli sprawę o dokładnie taką sumę pieniędzy, która znajdowała się w sakiewce. Człowiek nr. 3 był sędzią rozpatrującym sprawę. Sędzia niezbyt dogłębnie rozpatrzył sprawę i przyznał pieniądze człowiekowi nr.1, pomimo że należały się człowiekowi nr. 2. Teraz więc zaszło wyrównanie: Człowiek nr 2 odzyskał pieniądze, człowiek nr.1 oddał je, a niedbały sędzia otrzymał swoje właściwe wynagrodzenie czyli guzy.

Guzy to może być oznaka uproszczenia naszego równania:) Powodzenia!

 

 

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Życie jest równaniem Dobre vs Ślepe wyrównanie - cd »

komentarze

[foto]

1. Warto się zapoznać • autor: Piotr Jaczewski2012-04-19 09:40:31

2. dlaczego drugiemu? • autor: Nierozpoznany#33372012-04-23 19:03:13

dlaczego należały sie pieniądze drugiemu?, czy dlatego, że je znalazł pomimo iż zgubił (zapomniał) pierwszy ? Troche sie pogubiłam.

3. ach.. • autor: Nierozpoznany#33372012-04-23 19:10:37

chodzi o wyrok z poprzedniego żywota zapewne, no tak. Biorąc pod uwage ten stan rzeczy, to nie moge sie upominać o swoje, bo w poprzednim żywocie byłam to coś komus dłużna? Ciekawe podejście.Znaczy zarobiłam słusznie w dziub :) (ewentualnie), bo ktoś z poprzedniego żywota dostał po gębie ode mnie "gdzieś" w innym życiu? To, jak powinnam sie zachować? Nadstawić drugi policzek, czy oddać, rozmawiać, czy narazić się na drwiny ze strony obserwatorów? Czy jakas wizualizacja sceny pomoże?

4. * * * • autor: Nierozpoznany#61032012-04-23 19:32:43

kochana nie mogłaś nikomu dać w dzioba:) ponieważ masz tylko jedno życie. Jakaś inna osobowość twojego ducha za której program jesteś odpowiedzialna mogła to uczynić.

Co do zachowania to jeśli jesteś obecna i pozwolisz swojej głębszej inteligencji kierować twoim zachowaniem to na pewno zrobisz to co jest właściwe.

Radziłbym zarobić na dobre wyrównania a nie polegać na ślepych. Powodzenia:)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)