zdjęcie Autora

19 kwietnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Dobre vs Ślepe wyrównanie - cd


« Dobre vs Ślepe wyrównanie Zbieraj swoje skarby (punkty) w niebie »
 

Inny przykład dobrego wyrównania można znaleźć w książce Paramahansy Yoganandy Autobiografia Jogina (polecam!).

Yogananda opisuje sytuację, kiedy guru Babaji siedząc gdzieś w sercu Tybetu z grupą swoich uczniów przy ognisku, niespodziewanie wkłada rękę w ogień, wyciąga rozżarzoną głownię i przykłada ją do ramienia jednego z uczniów siedzącego obok. Przypalony krzyczy z bólu, uczniowie są oburzeni zachowaniem mistrza, który uzdrawia ranę a potem mówi: Co byście raczej wybrali; ten człowiek za chwilę miał stanąć w płomieniach (samozapalenie), przypaliłem go głownią tym samym zaspakajając prawo Karmy i on będzie żył.

A warto jest żyć i to żyć dobrze! Bo tylko żywi możemy coś zmienić w swoim oprogramowaniu. Powyższa historia może być wyjaśniona następująco: Zgodnie z prawem Karmy ten człowiek miał przeznaczone aby ponieść śmierć w płomieniach, ponieważ znajdował się na bezdrożach Tybetu i właściwej ścieżce swojego życia, więc otrzymał przez akcję Babaji karmiczne zastępstwo w miejsce oryginalnego wydarzenia.

Zastępstwa zdarzają się często i są dobrą formą wyrównywania. Życzę korzystnych zastępstw. Powodzenia!

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Dobre vs Ślepe wyrównanie Zbieraj swoje skarby (punkty) w niebie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)