zdjęcie Autora

01 lipca 2013

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Dodanie przez odjęcie


« Umysł nie-zmącony Paryż może zdarzyć się wszędzie »

Tak dobrze słyszysz, aby osiągnąć Mistrzostwo Świata Symptomów (tzn. tego świata w którym żyjesz i gdzie objawy problemów są często mylone z przyczynami)  będziemy odejmować, aby dodać.

Co można dodać? Jakość życia przede wszystkim, mierzoną wewnętrzną radością, spokojem umysłu, dobrostanem finansowym, harmonijnymi związkami i świetnym zdrowiem.

Jak szybko nastąpi zmiana, pytasz? Dodanie przez odjęcie przypomina pracę w kopalni. Najpierw powinniśmy zorientować się jak głębokie są złoża, ile mają warstw i w którym kierunku biegnie żyła. Następnie przystępujemy do wydobycia i urobek wydobywamy na powierzchnię świadomości.

Zmiana może nastąpić w ciągu 15 minut lub 15 lat w zależności od wielkości złóż i tego jakimi maszynami będziesz kopał i z jaką samodyscypliną.

Co dokładnie będziemy odejmować? Punkty odniesienia umysłu, czasem zwane też blokadami.

Cóż to jest ten tajemniczy i pełen niezwykłej mocy punkt odniesienia umysłu?

Całe nasze życie opiera się na punktach odniesienia. Mama i Tata to dwa najważniejsze obiekty, używając języka psychoanalizy, w naszym życiu. Najpierw zaczynamy rozpoznawać twarze, tworzymy punkty odniesienia: znajomy, nieznajomy. Znajomy znaczy, zazwyczaj, bezpieczeństwo. Nieznajomy, nie wiadomo. Nieznajomy sprawił nam ból. Już wiadomo, nieznajomy to niebezpieczeństwo. I punkt odniesienia, automatyczny i nieświadomy został ustanowiony w naszym umyśle. Od tej chwili ze względu na ten punk odniesienia wszystkich nieznajomych będziemy traktować z rezerwą i niepokojem.

Automatyczne, nieświadome punkty odniesienia kierują naszym życiem i niejednokrotnie sprawiają nam wiele problemów. Nie musi tak być. Maszyny służące wydobywaniu, uwalnianiu i oczyszczaniu umysłu z punktów odniesienia są w zasięgu twojej ręki. Należą do nich:

- Hoo-Pono-Pono w połączeniu z Ustawieniami Hellingerowskim

- Regresja hipnotyczna, wiekowa i regresja w tzw. poprzednie życia (Czyli reinkarnacyjna, tu należy pamiętać że ty jako Jan Kowalski żyjesz tylko raz. Twój duch, Atman, Źródło mogło „posiadać” inne osobowości.) Niestety jesteś odpowiedzialny za punkty odniesienia stworze przez te inne osobowości.

- Podróż przez emocje i fizyczna podróż przez emocje

- Skanowanie ciała – Vippassana – autorska metoda Buddy!

- Świadome oddychanie

- Odczuwanie momentu teraz i dużo więcej…

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Umysł nie-zmącony Paryż może zdarzyć się wszędzie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)