zdjęcie Autora

10 stycznia 2015

Marcin Michalik

z cyklu: Tarot i inne doświadczenia (odcinków: 29)

Dorota Terakowska a ezoteryka

Kategoria: Twórczość
Tematy/tagi: jasny senpowieśćsenzioła

« Sny a życie realne Kariera wróżbity »

http://terakowska.art.plDziś chciałbym napisać trochę o znanej polskiej pisarce Dorocie Terakowskiej. Jak powszechnie wiadomo, nawiązywała ona w swoich książkach do tematyki snów itp., itd. Moim zdaniem z pewnością można sądzić, że kobieta ta była oneironautką.

Przeczytałem jej dwie powieści. Pierwsza to "W krainie kota". Jest to powieść o młodej pisarce, mającej niebawem urodzić dziecko. Pewnej nocy pod wpływem tajemniczego impulsu zjada ona korzeń nieznanej rośliny. Przez dłuższy czas nie dzieje się kompletnie nic dziwnego. Jednak w pewnym momencie noworodek zwraca się do matki całym zdaniem, a w domu pojawia się kot, nazwany przez rodzinę Kotykiem. Bohaterka doznaje serii niezwykłych snów, w których odwiedza krainę wspomnianego przed chwilą zwierzaka. Świat ten pochłonięty jest licznymi intrygami, związanymi z walką o władzę w królestwie. W utworze jest także wiele nawiązań do kart Tarota. Niestety książkę przeczytałem wiele lat temu. Nie interesowałem się w tamtym czasie wróżbiarstwem. Moją uwagę zwraca też ów magiczny korzeń, który kojarzy mi się z african dream root (Silene undulata ). Osobiście polecam tą pozycję. Jest bardzo klimatyczna. Pozytywnie nastraja do zapamiętywania i kształtowania ciekawych, barwnych snów.

Druga książka pod tytułem "Poczwarka" zajmuje się tematem dziewczynki z zespołem downa. Osoba ta przeżywa różnego rodzaju wizje odbywające się na granicy snu i jawy. Powieść jeszcze bardziej przeze mnie polecana. Głęboki przekaz pokazujący sytuację życiową "dzieci gorszego Boga".

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-01-11)« Sny a życie realne Kariera wróżbity »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)