zdjęcie Autora

07 czerwca 2010

Ela Bazgier

z cyklu: O czym mruczą i szczekają (odcinków: 21)

Dwie urocze suczki do wzięcia

Kategoria: Ekologia

« I stał się cud Tuja i Kropka »

[ Jak łatwo zauważyć, tekst jest archiwalny i historyczny. Dla ciekawych: Kropka została naszym psem. -- Wydawca Taraki, czerwiec 2018 ]

Uwaga wszyscy miłośnicy psów wielorasowych!

2suczki_01.jpg
Tuja, a zza jej pyska wygląda Kropka

Mamy do oddania dwie urocze suczki. Ich historia jest wzruszająca: biszkoptowa Tuja to młoda matka, która urodziła pięcioro szczeniąt podczas tegorocznej ostrej zimy w opustoszałej stodole za wsią i sama je wykarmiła. Musiała polować, bo nie wiem, skąd miałaby znajdować jedzenie pod śniegiem. W każdym razie dała radę! Potem zaczęli dokarmiać ją ludzie. W tej chwili wraz z córką, Kropką, która ma już pięć miesięcy, i jest wesołym urwisem, przebywają na naszym podwórku. Mieszkają w budzie, są pięknie odżywione, mają błyszcząca sierść, żywy temperament i coś takiego w oczach, że ... człowiek mięknie. Są niezwykle towarzyskie, garną się, patrzą czule, merdają - mają cały psi repertuar, żeby zmiękczyć nasze serca. Ale warto dać się omotać tym spojrzeniom, bo są bardzo łagodne, przyjacielskie, a jednocześnie pełne temperamentu. Mogą być zarówno towarzyszkami zabaw i mieszkać w mieszkaniu, jak i zamieszkać w budzie i stróżować. Tuja powinna raczej zamieszkać w miejscu, gdzie nie ma innych psów, bo w stosunku do psów nie jest zbyt przyjacielska. Pieski opanowały już komendę "siad" - zwłaszcza jak widzą, że mam w torebce przysmaki, siadają natychmiast, jak prymuski w psiej szkole :))

Tuja w przyszłym tygodniu zostanie wysterylizowana. Kropka na sterylizację musi poczekać do pierwszej cieczki. Jeśli dla ewentualnych chętnych sterylka byłaby problemem finansowym (kosztuje około 400 - 500 zł), możemy pokryć jej koszty.

2suczki_02.jpg
Tuja sama

2suczki_03.jpg
Kropka rozmarzona

2suczki_04.jpg
Kropka dziarska

O czym mruczą i szczekają: wstęp na końcu

- behawiorystka fachowym uchem nasłuchuje i donosi...


« I stał się cud Tuja i Kropka »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)