zdjęcie Autora

13 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Jak dziennikarz sprowokował media i polityków..

Kategoria: Techniki rozwoju

« Neurologia Junga - o mocy wyobraźni cd Światy równoległe - o mocy wyobraźni »
Przesłuchałem uchem hipnotyzera słynną prowokację.


I padłem ze śmiechu. Świetny kawałek hipnozy - głównie tej dokonywanej na...słuchaczu.. Mówię o świetnym kawałku, bo jak widać wstrzelił się w media, polityków i spowokował reakcje... reakcje prezesa sądu mieszczą się w normie hipnotycznych reakcji w zwykłej rozmowie (automatycznego reagowania na rozmówcę).
Jedyne co można powiedzieć na podstawie tego kawałka(może były jakieś inne), to to, że prezes sądu, myśli i postrzega jak prezes sądu. Do zadań prezesów należy wyznaczanie terminów i składów sędziowskich.  Podobnie umówienie się PO terminie rozprawy (czytaj: możliwość ponarzekania na sytuacje)  z premierem prawdopodobnie dla każdego byłaby atrakcyjna czy przynajmniej ciekawa. Umawianie się na spotkanie to zresztą wręcz rutynowa, nawykowa procedura u wielu osób często to robiących - coś jest ważnego - umawiamy się na spotkanie.
I tu słychać, jak do prezesa sądu lecą komunikaty: czy wykonuje pan swoją pracę- wyznacza terminy? TAK. czy wykonuje pan swoją pracę - wyznacza skład ? TAK
czy ufa pan sędziom których wyznacza - podwładnym i kolegom? TAK. Czy chciałby pan ponarzekać na resort i ministra? TAK.
Czy jest pan zdezorientowany tą sprawą z Amber Gold? TAK.

A cała sugestia zaangażowania rządu, nacisku i gotowości jego samego do czegoś strasznego, wielkiego płynie z dziennikarza i kontekstu prezentacji owej wypowiedzi. Włącznie z fragmentem bulwersującym:
Kwestia jest do rozmowy, czy bardzo przyspieszać, czy nie przyspieszać? Muszę powiedzieć, żeby siedzieli, czytali, czy to na spokojnie, chciałem o tym porozmawiać właśnie
Tu faktycznie się można zbulwersować, że prezes sam nie wie co z taką sprawą ma robić, cisnąć na tempo czy nie ... z tym, że tu okiem hipnotyzera - właśnie TU wykazał się hipnotyczną reakcją tj. odzwierciedlił wszelkie dawane mu sugestie:
Właśnie o tym rozmawia!
Ale sugestia dokonana na mediach i politykach pt. sędzia, prezes sądu ochoczo wskakuje premierowi w łapy....  :)  W I E L K A  P R O W O K A C J A. mediów i polityków do długich wypowiedzi

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Neurologia Junga - o mocy wyobraźni cd Światy równoległe - o mocy wyobraźni »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)