zdjęcie Autora

18 czerwca 2014

Nes W. Kruk

z cyklu: Łaźnia Ceremonialna (odcinków: 15)

Dziewiąta Łaźnia Ceremonialna, Pełnia

Kategoria: Techniki rozwoju

« Ósma Łaźnia Ceremonialna, Umiarkowanie i Zaślubiny Dziesiąta i Jedenasta Łaźnia Ceremonialna, Łowy »

Pełnia

14-05-2014

 

 

  1. Drewno: sosna (papierówka) orientacyjnie 0,30-0,35 m
  2. Kamienie: 20 (9-5-6)
  3. Woda: ok. 9 l (3-3-3)
  4. Czas rozpalania: 2 godziny
  5. Czas w Łaźni: 2 godziny
  6. Uczestnicy: 1
  7. Narzędzia: widły, róg jeleni, kubek i słój, kociołek, miotełka wierzbowa, rękawice
  8. Pogoda: pochmurno, po ceremonii wyjrzał Księżyc
  9. Pora: noc, do Łaźni wszedłem o godz. 22:00


Dziewięć

Jest taki film – The Number 23. Co prawda 23 to nie 9, ale zasada ta sama. Jakkolwiek by postrzegać (sic!) percepcję, potrafi wychwycić to, na co nastawione są anteny umysłu. W tym konkretnym przypadku anteny wyszukiwały cyfry 9. Zaczęło się od grupy dyskusyjnej, dotyczącej tematyki okołoswetlodżowej, gdzie pojawił się cytat:

"Potrójna triada, a więc trzykrotność świętej liczby trzy, jest liczbą doskonałości, a także spełnienia - dziewięć miesięcy od poczęcia do narodzin (rośnie kolejne dziecko w łonie mojej żony, w październiku się wykluje), dziewięć chórów anielskich, darów Ducha Świętego. Dziewięciopiętrowa pagoda w Chinach uchodziła za symbol nieba. W starożytności dziewięć Muz było personifikacją pełni ludzkich nauk i sztuk. Numerologicznie liczba ta oznacza szczyt umysłowego i duchowego rozwoju. Dynamiczność działania dziewiątek zapewnia Mars. Są one pełne pasji, impulsywne, wrażliwe i pomysłowe. Jako potrojenie trójki są istnym wcieleniem pełni. Ich osobliwość wiąże się z faktem, że suma cyfr składających się na wielokrotność dziewiątki, zawsze wynosi dziewięć.”*

Potem był sen w noc poprzedzającą ceremonię:

Wędrówka z KK, który urodził się dziewiątego dnia, dziewiątego miesiąca; opowiadałem mu o planach pielgrzymki do Grecji przez Rumunię.

I jeszcze Eremita - karta tarota nr 9 wraz z kwarcem na ołtarzu.

Na koniec Dziewięć Kruków - membrana bębna powieszona nad ziemianką na żerdziach.


Ceremonia

W trakcie pierwszego kręgu po raz pierwszy zastosowałem wezwanie przez Formułę Powitania. Wezwałem też przeciwieństwa, które uzupełniając się wzajemnie, tworzą Pełnię:

Światło i Ciemność

Ogień i Woda

Agni i Soma

Wiatr i Ziemia

Młodość i Starość

Siła i Słabość

Życie i Śmierć**

Narodziny i Umieranie

Pełnia i Pustka

Ceremonię po raz trzeci z rzędu przeszedłem samotnie. Samotny Sweatlodge nie jest ani gorszy, ani lepszy od grupowego. Jest inny. Bardzo lubię i cenię sobie te samotne ceremonie, tak samo zresztą jak grupowe. Są jedyne w swoim rodzaju. Przy grupowych działaniach ważna jest równowaga energii. Czasem ktoś komuś przeszkadza, czasem elementy wzajemnie się uzupełniają, tworząc wspaniałą harmonię. W zasadzie można by rzec, że nawet samotna ceremonia nie jest samotna, w końcu nie przypadkiem wchodząc i wychodząc z kręgu wypowiada się formułkę „wszyscy co ze mną” (lub podobną, ale o tym samym znaczeniu). Tyle że technicznie część ceremonii, która ma miejsce wewnątrz szałasu, jest łatwiejsza. Zwłaszcza, jeśli jest się prowadzącym. Każdy ma różne granice wytrzymałości, zależne od wielu czynników. Gdy pocę się sam, dobieram liczbę kamieni i ilość wody podług własnego upodobania. Tak samo zresztą wygląda to w przypadku pieszej wędrówki. Tutaj byłem pełen, ja sam. A wszelkie brakujące elementy przychodziły nie z zewnątrz, lecz z wnętrza mojej istoty. Na co dzień zdarza mi się o tym zapomnieć…

___

* Vademecum Wiedzy Tajemnej, Cedar, wydawnictwo AKIA, wyd. pierwsze, Gdańsk 2000

** Przy śmierci miałem wątpliwości, jako że nie powinno się przywoływać  negatywnych energii. Jakkolwiek by postrzegać śmierć, jest ona integralną częścią życia i tylko żywe stworzenie nadaje jej negatywne znaczenie.

Łaźnia Ceremonialna: wstęp na końcu

Cykl raportów. Ceremonie Szałasu Potów (Sweatlodge), eksperymenty i badania przeprowadzane w ziemiance rytualnej w Kruczyborze.

Korekta przez: ()« Ósma Łaźnia Ceremonialna, Umiarkowanie i Zaślubiny Dziesiąta i Jedenasta Łaźnia Ceremonialna, Łowy »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)