zdjęcie Autora

16 sierpnia 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Eksploracje świata i ciała

Kategoria: Projekt Taraka

« Szałas potu, jak to się nazywa? Postęp w AstroAkademii! »

Polecam artykuły dwojga nowych autorów: Ewa Korczak-Bobula w tekście „Przez Perú do siebie” opisuje swoje magiczno-inicjacyjne wędrówki po peruwiańskich Andach z Doñą Marią Apaza Machaca, wysoką szamanką z tamtejszego ludu Q'ero. (Doña Maria z warsztatami odwiedzi Polskę już we wrześniu!) I drugi autor, Roman Kam przedstawia swoją „Relację z głodówki 21-dniowej przeprowadzonej wg Małachowa”. Tematy niby całkiem rozbieżne, tu eksploracja świata, w podwójnym sensie, egzotycznych Andów i szamańskiej wewnętrznej przestrzeni – tam eksploracja ciała. Ale jedno i drugie należy do koniecznych etapów na drodze samopoznania i przemiany.

Tematy te łączy jeszcze coś: oba dotąd rzadko pojawiały się w Tarace. Zbyt mało jest zarówno relacji z podróży, szczególnie tych szamańskich i mistycznych, jak i opowieści o eksperymentowaniu z ciałem, fizjologią i towarzyszącymi stanami umysłu. A przecież na szałasie potu i płukaniu jelit świat (...doświadczeń z ciałem) się nie kończy!

Więc zachęcam do pisania i przysyłania – do Taraki – waszych podróży, waszych spotkań z Mistrzami i waszych prób przezwyciężenia nawykowej dyktatury własnego organizmu.

I w ogóle zachęcam do pisania do Taraki.

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Szałas potu, jak to się nazywa? Postęp w AstroAkademii! »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)