zdjęcie Autora

21 września 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Elon Musk, geniusz z piątą harmoniczną

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: cykl Saturnakosmogram

« Czy od astrologii można zwariować? Jakich programów potrzebują astrologowie? »

Kim jest Elon Musk? Jeśli przelewasz pieniądze w Internecie, korzystasz z systemu Paypal – a to jest jeden z wynalazków Elona Muska. Prócz tego zasłynął on prywatnym programem podróży w kosmos – tym zajmuje się jego firma SpaceX, oraz produkcją szybkich i ekologicznych samochodów eelektrycznych – firma Tesla Motors. A w ostatnich tygodniach rozeszła się po świecie wiadomość, że chce zbudować w Kalifornii super-szybką kolej... Właściwie nie kolej, tylko system wagoników poruszających się w próżniowych rurach z prędkością dźwięku, napędzanych polem magnetycznym. Rury będą stać na słupach 30 metrów nad ziemią, najlepiej wzdłuż istniejących autostrad, żeby nie marnować ziemi. Ten futurystyczny środek komunikacji ma się nazywać Hyperloop („hiper-pętla”). Z San Francisco do Los Angeles jest 600 km, tę drogę Hyperloop pokona w pół godziny. Obie te metropolie staną się bliskie jak dzielnice jednego miasta połączone linią metra.

Elon Musk: geniusz, wizjoner, wynalazca, błyskotliwy menedżer i w końcu – miliarder. Jeden z tych nielicznych, którzy sami, nie czekając na rządowe dotacje i ministerialne programy, „tymi rękami” biorą się za zmienianie świata...

Co mówi o nim jego horoskop? I tu kłopot, bo nigdzie nie jest podana godzina jego urodzenia. Największy astro-portal, szwajcarski „Astrotheme” rysuje jego kosmogram na umowną godzinę 12 w południe. Czytałem dyskusje w Internecie, niektórym astrologom nawet ta godzina się podoba, bo wtedy ascendent Muska wypada w Wadze (co zgadzałoby się z jego dużą męską urodą!), na ascendencie jest Uran (planeta wynalazców!) i w pobliżu Pluton – który tłumaczyłby niezwykłość tej postaci. Jednak dziwne by było, gdyby Musk urodził się akurat w to umowne południe.

Narysowałem jego horoskop inaczej. Daje do myślenia, że pierwszy sukces w biznesie „nasz bohater” osiągnął mając zaledwie 13 lat – wtedy sprzedał napisany przez siebie program komputerowy. Takie sukcesy zwykle przychodzą wtedy, gdy Saturn mija urodzeniowe medium coeli. Taka sytuacja zaistniałaby, gdyby Musk urodził się wieczorem, o godzinie 20:30. Oto kosmogram na ten moment: 28 czerwca 1971, godz. 20:30, strefa czasu +2 godz., w Pretorii w Republice Południowej Afryki:

Ascendent wypada wtedy w znaku Wodnika – słynnym znaku wynalazców i ludzi niekonwencjonalnych; do tego Mars wschodzi (czyli przebywa na ascendencie), a Mars w Wodniku to oznaka śmiałego i niekonwencjonalnego działania. Mars na ascendencie znamionuje też ludzi, którzy działają sami, pod własną firmą i nie czekają na okazje, łaskę rządów ani na innych bogatych wujków. Pamiętajmy, że Musk, który tyle zdziałał, ma zaledwie 42 lata. A swoje wielkie przedsięwzięcia zaczynał jako trzydziestolatek.

Ciekawie się robi, gdy w kosmogramie dorysować aspekty. Wszystkich nie zamieszczam, bo rysunek byłby zbyt zawiły. Pokazuję tylko kwintyle – aspekty pięciokrotne:

Na widok takiego kosmogramu każdy astrolog zawoła: „łał!”. Bo kwintyle oznaczają dar inspirowania ludzi, budzenia w nich entuzjazmu i skupiania ich do wielkich czynów. (Wśród wielkich Polaków podobny układ planet miał papież Karol Wojtyła - Jan Paweł II.) Gdyby ktoś Muska nazwał „papieżem nowoczesnej technologii”, niewiele by się mylił.

Tamta odgadnięta godzina urodzenia, 20:30, wydaje się prawdopodobna jeszcze z jednego powodu: oto mija 29 lat, cały cykl Saturna, Saturn jest znów w Skorpionie i powtórnie zbliża się do MC naszego bohatera. I dlatego znowu o nim jest głośno w świecie – i pewnie będzie jeszcze głośniej.

O horoskopie Elona Muska wspominam także w wykładzie w AstroAkademii: Aspekty.


(Wersja tego tekstu zamieszczona w tygodniku „Gwiazdy Mówią”.)

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Czy od astrologii można zwariować? Jakich programów potrzebują astrologowie? »

komentarze

1. Nie na temat • autor: Nierozpoznany#35082013-09-22 19:27:02

Szanowny Panie Wojciechu,
przepraszam że nie na temat, mam jednak problem.
Otóż newsletter taraki  który do mnie przychodzi z nieznanych powodów wciął mi mój ulubiony blog tzn; Ezoteryczną Babcię. Pokazuje napis "taka strona nie istnieje" 
Co się stało?
Pozdrawiam serdecznie-
-Rewizjonista
[foto]

2. Niemożliwe. • autor: Wojciech Jóźwiak2013-09-22 23:24:10

Drogi Utahu8888,
niemożliwe. Cała treść Taraka wyświetla się normalnie. As usual.
Pozdrawiam

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)