zdjęcie Autora

07 listopada 2017

Jan Krabat

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Ewakuacja i dekapitacja

Kategoria: Sny i wizje

« W białej grocie Po linie na górę »
Jestem na imprezie radiowej, dyskutuję z panią redaktor o doborze muzyki, która zdecydowanie mi się nie podoba. Zauważam niebieskie drzwi z napisem "Wyjście ewakuacyjne" - po otwarciu ukazują prowadzące w dół schody. Zbiegam nimi - prowadzą na jakiś plac, na ścianie jednego z budynków widzę troje niebieskich drzwi. Wybieram środkowe, za nimi kolejne schody. Drzwi i schodów jest więcej, prowadzą przez zaułki, stacje metra, centra handlowe.
Ostatnimi schodami zbiegam szybko, z poczuciem bycia ściganym. Wypadam z nich jak lądujący skoczek - telemark z poślizgiem po parkiecie pustej sali balowej.  Na zewnątrz w ogrodzie trwa impreza, pytam wyfraczonych młodzieńców (Anglików) o wyjście - kierują mnie z powrotem do budynku. Przechodzę przez kuchnię na podwórze - wygląda raczej na dziedziniec gospodarstwa rolnego niż oczekiwany podjazd pałacu. Na fotelu siedzi milczący ponury mężczyzna, za nim po lewej widzę otwartą bramę. Chcę spytać, czy nie ma tam psa, ale moją uwagę odwraca kłótnia. Ktoś odcina głowę wołu zaprzęgniętemu do wozu. Korpus wołu stoi nadal obok korpusów innych bezgłowych zwierząt (jeleń, koń).

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« W białej grocie Po linie na górę »

komentarze

1. Przypomniała mi się... • autor: Nierozpoznany#94442017-11-07 20:29:09

Przypomniała mi się pewna historia z dzieciństwa,a mianowicie mój wujek miał psa.Pies był wielki ,podobny do owczarka niemieckiego i pewnego razu pies rzucił się na dziecko,a wujek niewiele myśląc ,był też pod wpływem alkoholu,odrąbał psu głowę siekierą.

2. W moim śnie... • autor: Krabat2017-11-08 10:23:22

W moim śnie było to czyste cięcie piłą elektryczną.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)