zdjęcie Autora

16 stycznia 2018

Andrzej Gąsiorowski

z cyklu: Dlaczego ludzie wycinają drzewa? (odcinków: 38)

Exignorant nas potrzebuje

Kategoria: Ekologia

« ... i nieszczęśliwego nowego roku! Wojna postu z karnawałem »

Oryginalnie w blogu Autora pt. "Dlaczego ludzie wycinają drzewa", 15 stycznia 2018. W Tarace za uprzejma zgodą.

Stali czytelnicy bloga wiedzą, że czasami proszę o wsparcie różnych przedsięwzięć tyleż słusznych, co szalonych. Tę sprawę trochę przeoczyłem, bo autor najważniejszego w kraju bloga klimatyczno-apokaliptycznego, to znaczy Bloga exignoranta, prosił o pomoc już we wrześniu ubiegłego roku.

Znam już na tyle dobrze środowisko osób piszących o zmianach klimatycznych, szóstym wymieraniu, końcu świata wzrostu etc., że wiem, iż w większości są to osoby działające z potrzeby duszy i najczęściej dokładające do tego specyficznego „interesu”, który powinien być interesem wszystkich, ale który pewnie nigdy się nim nie stanie.

Autor Bloga exignoranta jest osobą nieco tajemniczą, a sam, prowadzony z niezwykłą konsekwencją blog, wydaje mi się być daleko chłodniejszy od tego, co sam próbuję tu pisać, ale przez to może nawet bardziej przerażający. Jest do tego niezwykle szczegółowy, skrupulatny i pełen twardych danych o tym, jak mamy przechlapane. To czyni go prawdziwą skarbnicą kłopotliwiej i trudnej wiedzy.
Oddajmy na chwilę głos Exignorantowi:

Drogie Czytelniczki / Drodzy Czytelnicy,
Po raz pierwszy od 7 lat zwracam się do Was z prośbą o pieniężne wsparcie. Przyczyną jest pogorszenie stanu zdrowia. Przede mną długa pooperacyjna rehabilitacja. Nie czerpię korzyści z reklam pojawiających się na blogu. Używam bezpłatnej wersji platformy wordpress. Będę wdzięczny za przekazanie nawet symbolicznej kwoty. Osobom, które wpłacą min. 200 zł, chciałbym zaoferować opcjonalny prezent w postaci autorskiej grafiki/fotografii [wybrana z poniższej galerii pozycja trafi do ofiarodawcy jako wydruk na płótnie w formacie 50 cm x 70 cm].
Wszystkich zainteresowanych udzieleniem pomocy proszę o kontakt mailowy – ex_ignorant@op.pl. Dziękuję.
Exignorant

LINK DO BLOGA: Exignorant

LINK DO WSPARCIA: Prośba

Dodam jeszcze tylko, że za każdym razem, kiedy na „Dlaczego ludzie wycinają drzewa” poproszę po pomoc dla jakiegoś człowieka czy przedsięwzięcia, widać, że ta pomoc się pojawia. To naprawdę ważne chwile. Z góry dziękuję. Warto wspierać skromnych, wyjątkowych ludzi.

PS Na stronie głównej bloga dodałem również zakładkę Warto czytać. Czytelnik znajdzie tam różne cenione przeze mnie i zaprzyjaźnione strony i blogi, które naprawdę warto czytać w zalewie informacji, że „wszystko będzie dobrze”. Póki co to tyle. Pamiętajcie o Exignorancie!

Dlaczego ludzie wycinają drzewa?: wstęp na końcu

Teksty re-publikowane z bloga Autora pod tym samym tytułem. W Tarace za uprzejmą zgodą.


« ... i nieszczęśliwego nowego roku! Wojna postu z karnawałem »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)