zdjęcie Autora

07 grudnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Ezoteryczne koło życia - wtajemniczenie spontaniczne

Kategoria: Techniki rozwoju

« Dobra i zła karma statusowa - koło życia Moc w relacjach - HMM - o sprawach damsko-męskich »
Jak już zaczełem wątek statusowy, to bezpośrednio od razu widać: duchowość jest próbą czerpania statusu z wnętrza. I tam gdzie to się przekształca w szersze ruchy parareligijne jest odzwierciedleniem społecznych wzorców w tym względzie:
eg. Mam rodzicielski autorytet boga, boskie prawo mówi, że...słuchajcie niedojrzałe dzieci!
To wyolbrzymienie, amplifikacja statusu wysokiego: Jestem bogiem, macie mnie słuchać! Jeśli nie słuchacie mnie, posłuchajcie przynajmniej mojego wyobrażonego przyjaciela! Moja prawda jest wieczna, byłem tutaj 20000 wcieleń! Wiem lepiej.
lub gloryfikacja statusu niskiego: Może jestem pyłem, ale to niebiański pył, krew boga, którego jestem świętą hemoglobiną. Tak na prawdę jestem całym wszechświatem, najistotniejszą częścią kosmosu! tym ważniejszą i istotniejszą im bardziej siebie poniżam..
Podobnie można ezo-idee uporządkować wg sześciu światów.
Są idee odnoszące się do świata bogów(duma/błogie rozproszenie):
Życzenia się spełniają. Umysł jest wszechmocny. Pstryk, mówisz i masz. Jeszcze nie wiesz, a już jesteś uzdrowiony, zbawiony, oświecony. Armia pomocników, aniołów, doradców i żołnierzy walczy za ciebie w grze o boskie życie.
Są idee odnoszące się do świata półbogów(złość):
Musisz zdobyć psychiczną i parapsychiczną moc. Wyegzorcyzmować zło z tego świata, udowodnić swoją przydatność w walce o prawdę. Pokonaj negatywne wzorce przeszłości! Wyzbądź się strachu i lęku! Dorwij sprzymierzeńca i zmuś go do oddania sił.
Są idee odnoszące się do świata ludzi(zazdrość):
Naucz się jak żyć lepiej. Mówiąc asertywnie, komunikując się NVC, prowadząc sesje NLP osiągniesz to samo, co wielcy mędrcy X Y Z. Jak krasnoludek z bajki, możesz też uzdrawiać, jeśli się nauczysz...
Są idee odnoszące się do świata zwierząt(ignorancja):
My w naszym stadzie robimy to i to, a później osiągamy jedność i zbawienie w miejscu wielkiej kaźni. Jedz kaszkę x i pij ziółka y będziesz zdrowszy w  momencie zgonu. Tak naprawdę na rzeź prowadzą nas iluminaci, masoni i ktoś tam jeszcze od jak mu było Jahweh?!
Są idee odnoszące się do świata pretów(pragnienie):
Chcij mocniej! Wyobrażaj mocniej! pragnij więcej! Afirmuj częściej!Już za moment, już za momencik tuż tuż osiągniesz upragniony efekt, musisz zrobić jeszcze jeden stopień kursu Z i zaraz będziesz latać..
Są idee odnoszące się do świata piekielnego(nienawiść):
Gnostyckie, jesteśmy tu za karę. A jak nadejdzie nowa era, nowy świat, nowy kalendarz i te całe oceany absurdu rozp....przą się same w drobny mak, to może po takiej champokalipsie zapanuje normalność! Do diabła, czorta i siedmiu piorunów z takim światem.

FASCYNUJĄCE!
I aż się prosi, aby przepuścić to przez enneagram. - 9 pozycji, a nie sześć.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Dobra i zła karma statusowa - koło życia Moc w relacjach - HMM - o sprawach damsko-męskich »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)