zdjęcie Autora

24 października 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Ezoteryczne Uduchowione BeHaPe

Kategoria: Techniki rozwoju

« Magiczna ochrona przed demonami i czarną magią Zadanie prometejskie - wykraść bryłkę lodu z piekła »
Chciałem napisać "Bez Higieny Pitolenie" ale zdecydowałem się nie obrażać uczuć estetycznych Wojtka ;) Ta uwaga jest mocno w temacie, ale o tym za chwilę. Jeśli chcemy swobodnie rozumować w tematach piekła i nieba, bogów i demonów trzeba wyrwać pewien kamień milowy na drodze do(od) świata piekielnego. Zanim wyjdą z niego demony i wbiją nóż w plecy rozumowi ;)

Aby uświadomić ci konieczność i niezbędność duchowej higieny, przestrzegania zasad BHP energii, aury i duszy twojej promienistej proponuję:
1. Idź na spotkanie duchowe, ezoteryczne.
2. Stwierdź, że ci się nie podoba: Sposób wypowiedzi i ton głosu. Arogancja prowadzących. Przekazywane idee. Zachowanie uczestników. Brak natychmiastowej ochoty na seks od większości atrakcyjnych uczestniczek(lub uczestników). Brak natychmiastowego okazywania uznania twojej osobie ze strony obecnych panów(lub pań).
3. Postanów, że z tego powodu będziesz się czuć źle, dopóki nie zmienią swojego bezmyślnego, głupiego i ignorującego ciebie postępowania.
4. W miarę możliwości w trakcie lub post factum wyraź swoje niezadowolenie w najmniej ocenny i zminimalizowany sposób: "Ojej, jakoś atmosfera się zagęściła" \"czy nie powinniśmy zapalić kadzidełka?".
5. Sprawdź co czujesz dookoła i jakie masz fantazje ;)
I dzięki temu poznasz konieczność i niezbędność duchowej higieny jaką jest nie-kupowanie bullshitu duchowej higieny i nie sprzedawanie go sobie. I nie uczestniczenie w tej wymianie głasków za pośrednictwem kopnięć w jądra owiniętych w jedwabne buty eufemizmu:-)
Tymczasem ta okazja daje mi możliwość uruchomienia jasnowidzenia. Chwila, użyję potężnej oczyszczającej atmosferę mantry:
OM AJSII AJSII SZAJNING SZAJNING BUŁSZIT MAHA BUŁSHIT SHAJNING AJSIII HUNG
Złapałem właściwą falę na jasnowidzenie, to potężna mantra! Jednego możesz być w 200% pewien, pewna. Osoba mówiąca o konieczności, niezbędności zachowania duchowego, ezoterycznego BHP za moment wyskoczy właśnie z takim szantażem emocjonalnym (3).  Postanowiłem, że z twojego powodu będę się czuć źle, dopóki nie zmienią swojego bezmyślnego, głupiego i ignorującego mnie postępowania.
Tą wersję zachowań znamy powszechnie z relacji: "Hej dziewczyno, będę cię traktował jak ściereczkę, dopóki się ze mną nie prześpisz" "Hej chłopaku, będę strzelać focha i się dąsać, dopóki mnie nie przeprosisz, nie wiem za co, ale należy się prezent, zakupy, kolacja i ubieganie się o moje przebaczenie na kolanach"
Tą pewność możesz nabyć zastanawiając się czym jest stwierdzenie "Należy przestrzegać zasad duchowego BHP".
W prostej linii to powiedzenie: "Przekazuję ci zasady, ogólnie obowiązujące prawo, higiena jest ważna, ważne jest, żebyś postępował bezpiecznie. Jeśli nie będziesz postępował zgodnie z zasadami zostaniesz ukarany. Ja ciebie nie ukarzę, bo to nie w moim stylu jestem na to zbyt łagodnym baraneczkiem dbającym o świetlistość i duszę, rozwój. Ja złoszcząc się na ciebie, okazując niezadowolenie jedynie, pamiętaj jedynie ratuję ciebie przed strasznymi, ale to strasznymi piekielnymi skutkami twoich grzesznych i niecnych występków".
W dodatku od strony tej osoby późniejsze reakcje i zachowania są wewnętrznie usprawiedliwione : Zostałeś przecież ostrzeżony? ostrzeżona ? Flaga na maszcie była? Była!Czerwone światło było? Było! Czego się czepiasz? Ja jestem ok, to z tobą coś nie tak, że się czepiasz.. z dużym prawdopodobieństwem też mogę powiedzieć, że jeżeli jesteś w relacjach nieformalnych np. luźnej rozmowie, to można się spodziewać owej emocjonalnej zaczepki w ciągu 5-10 min. Ta treść i to zachowanie jest już gotowe i osoba ma je na podorędziu.  Sygnalizuje przygotowania do niego. (Dodam radośnie: słyszysz taką tezę przypominającą "Behape" to sygnał oznaczający konieczność decyzji "Wciągasz Wesołego Rogera na maszt i ładujesz armaty", lub(i) "idziesz po colę, popcorn i usadawiasz się w kinie/teatrze, za moment będzie przedstawienie")
Ten społeczny fragment jest oczywisty, jeśli słuchasz, co mówią i widzisz, co ludzie robią, a nie jesteś zaprzątnięty swoimi pomysłami na o co robią czy tym co mówią, że robią :)
Drugi aspekt BE HA PE to indukcja transu. Tu już obserwacja nie wystarczy, potrzeba trochę hipnotycznej wiedzy i indoktrynacji. Dokładnie ten sam pomysł funkcjonuje w hipnotycznych nagraniach:
Pamiętaj nagranie to zawiera treści hipnotyczne, nie słuchaj tego podczas prowadzenia pojazdów.
Ta wypowiedź pozornie ma sens tj. nie jest sensowne zawężanie uwagi, czy często relaksacja i zamykanie oczu kiedy prowadzisz jakiś pojazd. Drugą warstwą jest jednak komunikat \"To nagranie hipnotyczne! Przypominaj sobie różne rzeczy gdy go słuchasz. Zareaguj! Oczekuj, że za moment stanie się coś niesamowitego: Wejdziesz w trans"
W podobny sposób "zasady ezoterycznego uduchowionego behape" brzmią
"Pamiętaj na świecie jest wiele niesamowitych spraw, możesz mieć niezwykłe uczucia nie rób tego jeśli x y z, zrób tylko jeśli a b c"
I drugą warstwą tego jest komunikat: Sprawdzaj swoje odczucia. Pamiętaj aby wejść w trans. Wyczekuj niesamowitych przeżyć, one są, rozważ to. Pamiętaj, że ja tu ustalam zasady. a b c x y z są tego dowodem. Uruchom wyobraźnię, za moment stanie się coś niesamowitego".
Stara dobra stopa w drzwi. Piekła nie kupisz całego jeśli ktoś będzie je sprzedawał, za to kupisz je kawałek po kawałku. Świeczka po świeczce ;)

Trzeci aspekt. To właśnie to, że jest to szczególna forma "magicznej ochrony przed demonami i czarną magią". Właśnie malutki kawałeczek do kupienia i łatwego przełknięcia. A przecież zależy Ci na bezpieczeństwie i higiena jest ważna prawda?

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Magiczna ochrona przed demonami i czarną magią Zadanie prometejskie - wykraść bryłkę lodu z piekła »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)