zdjęcie Autora

16 maja 2016

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Fata Morgana
Wróżka Morgana

Kategoria: Nowy szamanizm

« Meru-wingowe szczytowanie Aletheiometr »


Poruszając się z Przewodnikiem tropem szczególnych, ważnych i znaczących(™) obrazów katatymicznych, metafor podstawowych, naładowanych wizji wchodzimy do świata mirażu, projekcji zdania i dyskretnych chrząknięć. To relacja osobista, grupowa, kultura(™) z luźno powiązanych treści, podstawowych dźwięków, powtarzanych gestów i póz czyni twardy, bolesny dotyk narracji.

Wkraczanie w świat wewnętrznych obrazów i samopowstających narracji jest tożsame z uczeniem się reagowania na mikro i makro-ekspresje grupowe.

Czy reakcja dzieje się w polu uwagi, czy poza nim; czy jest to bezpośrednie czy triangulacyjne, okrężne; czy spójne znaczenie czy przeciwstawne... to, jak dokładnie poplątane są sznurki i gdzie umocowanie, to drugorzędne. Nasz mózg jest społeczny. 

Nie jest tu trudno ulec treściom życzeniowym, szczególności, ważności wyjątkowością przedstawienia łechtać spragnioną tego widownię. Nie jest trudno rzucić spragnionym inności, odmienności, dziwności czerwonym karpiem w twarz, grzęznąć w nijakiej niedookreślonej przez swoją przesadność meta-pozycji budującej relację z otoczeniem. Być może dlatego w świecie wewnętrznym trzeba(*) przebyć pustynię (osamotnienia?) i zorientować się, co się dzieje na mokradłach, trzęsawisku (rozpaczy?).

* Tak, trzeba, mamy pustynie i trzęsawiska w życiu. Uczymy się, co jest dla nas szczególne, ważne i znaczące tak, że halucynujemy na ten temat. Uczymy się też, co jest paliwem, cuchnącą łatwopalną mazią kręcącą naszym światem, zawsze innym, dziwnym i odmiennym życiem...

I nigdy na to nie jesteśmy przygotowani...

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!

Korekta przez: Radek Ziemic (2016-05-17)« Meru-wingowe szczytowanie Aletheiometr »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)