zdjęcie Autora

05 marca 2020

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Głęboki wykop

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: drzewoprzewodnikziemia

« Sen o piciu alkoholu. Sen o Zmarłym Ojcu. »

Zjazd starych znajomych, ludzie których dawno nie widziałem, ruch, prowizorka, wiele się dzieje, zamieszanie. Jeden z kolegów, tych którzy przyjechali, wyciąga mnie, żeby pójść za nim. Idziemy, on pierwszy, zna drogę, ja za nim. Jest ciemno i wilgotno, odbijają się światła na jezdni. Przechodzimy przez ruchliwą szosę w miejscu, gdzie przechodzenie jest widocznie zabronione, ale właśnie dlatego wielu ludzi tamtędy przechodzi. Dalej zaczyna się las (prócz tego na tę szosę też wyszliśmy z lasu) i droga lub ścieżka idzie pod górę. On wyprowadza mnie na dziwny „punkt widokowy” (tu jest dzień, jasno i szeroki widok) – i w międzyczasie objaśnia, co zobaczę. „Buduję kanał dla Turków”, mówi. Okazuje się, że on za pieniądze, które bierze od Turków, buduje dla nich kanał. Żeby pływały nim statki. Tylko po co to? W ogóle dziwi mnie sens tej inwestycji, wydaje mi się, że to nie ma sensu. Kolega w jakimś niemożliwie krótkim czasie zbiega (albo inaczej „teleportuje się”) na dno tego wykopu i stamtąd mówi do mnie. Teraz wszystko widzę. Wykop jest niemożliwie wielki i głęboki. Chaotycznie przepruwa ziemię na głębokość... geologiczną. Ma głębokość kilkuset metrów. Widzę geologiczne warstwy ziemi, na przemian ciemniejsze i jaśniejsze, w kolorze marokańskiej ochry. Kojarzą mi się z żyjącym ciałem lub mięsem. (Porównaniem może być Kanion Colorado.) Nie próbuję nawet schodzić na dno za kolegą, właścicielem i sprawcą tego wykopu – za głęboko, za wysoko. Stoję przy wielkiej bryle gruntu, która oderwała się od ściany wykopu, właściwie jest to pionowo stojąca skała. Jest uwarstwiona, warstwy skały idą pionowo, ponieważ oberwawszy się obróciła się o 90 stopni – pierwotnie te warstwy były poziome, jak na całym tym obszarze. Myślę: nic nie wiedziałem o tym wykopie i budowie tego kanału dla Turków. Jeśli takie rzeczy dzieją się w Polsce i nie są nagłaśniane, są robione po cichu, poza publiczną świadomością – a zapewne jest ich więcej, może coś podobnego dzieje się w każdej gminie? – to jak ten kraj wkrótce będzie wyglądał?

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Sen o piciu alkoholu. Sen o Zmarłym Ojcu. »

komentarze

1. Wykop • autor: Katarzyna2020-03-05 15:41:02

Głęboko jest wiedza, mądrość. Wykop to odkrycie tej wiedzy, czyli możliwe że Turcy ujawnią coś w Polsce a ten kolega będzie jakimś pośrednikiem w tym. Ujawnią coś warstwowego albo coś co ma jakieś dwa aspekty lub dwie strony przeplatające się raz po raz. Statki może jako symbol przymierza, zgody... Z drugiej strony głęboki kanał i Turcja kojarzy mi się z granicą płyt tektonicznych tam.
[foto]

2. Rana Ziemi, Turcy, itd. • autor: Wojciech Jóźwiak2020-03-05 20:24:32

Ten sen, jego obrazy i kody odebrałem jako znane. To są rzeczy, które znam w snach i które mnie nie zaskakują, nie odbieram ich jako obcych czy dziwnych. Otwarcie (się) ziemi, poruszenie ziemi, widok wnętrza (wnętrzności) ziemi, wykopy, odkrywki, roboty ziemne w których wychodzi na wierzch i na jaw ziemia jako surowa "geologiczna" materia rozumiem jako (senny) przekaz, że oto -- gdzieś, w moim zasięgu -- ukazuje się prawdziwa natura spraw, dotąd nie uświadamiania.
Po drugie, ten obraz przekopywania ziemi informuje, że oto są dokonywane "roboty" na moim umyśle: umysł jest jakoś przebudowywany, zapewne na przyjęcie nowych treści. Do kompletu powinien pojawić się tutaj motyw "ludzi", którzy to robią, tych "kopaczy" -- jednak tu ich nie ma, przynajmniej w jawnym obrazie. Do pewnego stopnia w tę rolę wchodzi mój "kolega przewodnik", a także tę rolę mogą obsadzać enigmatyczni "Turcy", którzy jednak nie pojawiają się jako obraz, a zaledwie jako pojęcie w komentarzu.
W śnie ci "Turcy" byli powodem niepokoju, tzn. w śnie myśl o tym, że sponsorami tego monstrualnego przekopywania Polski są Turcy, była niepokojąca. Zapewne była to reakcja na "news", że Turcy wysyłają migrantów z Syrii do Europy. W śnie Turcy budują mega-kanał, poprzez który chcą wykonywać jakąś krecią robotę przeciw Europie. Tak można było się domyślić.
Być może ten sen jest obrazowym myślowym skrótem pokazującym głębokie przemiany, jakie przechodzi "materia mentalna" w skali kontynentalnej.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)