zdjęcie Autora

14 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Granice Niewiedzy - o mocy wyobraźni.

Kategoria: Techniki rozwoju

« Światy równoległe - o mocy wyobraźni Kundalini blues - mocy wyobraźni THE END »
I jest jedną wielką niewiadomą jak te światy się splatają...
Natychmiastowe uzdrawianie, cuda, latanie niezwykłe są możliwe.
Ostro pojechałem. Tymczasem chodzi właśnie o to. Granice Niewiedzy za którymi otwierają się wrota innego świata, mocy wyobraźni. Niezbyt dziwnym trafem owe granice są powiązane z relacjami (uczymy się świata również przez ludzi) i owym drażliwym miękkim punktem wrażliwości.
Rozróżniania światów - kontekstów - idei, a nie wrzucania ich do jednego worka: "Ja wiem jak wygląda świat - ja definiuję twój świat, ty zdefiniuj mój".
Innym słowem: nie wiemy czy uzdrawianie, cuda, latanie i inne są możliwe.
Nie wiemy też, czy są niemożliwe.
Nie wiemy też czy nie wiemy czy wiemy- żeby być w kontakcie z drażliwym czułym punktem i naszą niewiedzą
Tymczasem w zasadzie na każdym kroku można się spotkać z telepatią(wiem, co masz na myśli), prorokowaniem (szanse na wyleczenie tego są niewielkie), bilokacją (ten pan napewno zrobił to i to - widziałem to z za ściany), chanelingiem (rynki mówią - miejsca do pana mówią? w którym mieście), wróżeniem z kości(jesteś reformatorem  buachachacha) ... w każdym razie z naruszaniem granic niewiedzy skłaniających do pustego fantazjowania czy próby narzucenia innym swoich fantazji. Patrz: różne szkoły duchowego i bioenergetycznego uzdrawiania - horror w tym względzie ze względu na eternalizm "uczyńmy swoją wyobraźnię realną"
Tymczasem niewiedza pożywką wyobraźni, czy raczej mocy wyobraźni, jeśli skupiamy się na jej uruchomieniu. I z wielu próba zastępowania wyobraźni wiarą lub wiarą nazywaną wiedzą - wyrywania wyobraźni jej pola jest wręcz zabójcza.
Podróż po multiświecie rozpoczynamy od wojny światów.
Sugeruję tu też, że niepewność niewiedzy wiedzy, drażliwego czułego punktu jest jedną z podstaw mocy wyobraźni tj. doświadczenia efektów jej działania.

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Światy równoległe - o mocy wyobraźni Kundalini blues - mocy wyobraźni THE END »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)