zdjęcie Autora

01 października 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Granice Wyobraźni czyli mentalna naprawa skrzyni biegów


« Czym jest jasnowidzenie, gdzie je stosować? – Karol Żelazny Wielki Sekret »
.

Kilka lat temu kupiliśmy samochód-cytrynę. Nie był to Citroen, tylko zwykły lemon. Lemon to angielski synonim określający coś łatwo psującego się.

Wkrótce potem jak skończyła się gwarancja na ten amerykański sen (a raczej zmorę) samochód zaczął rozpadać się na części trzecie. Tzn. psuła się prawie, co trzecia główniejsza część w tym samochodzie. Aż w końcu nadeszła kolej na automatyczną skrzynię biegów.

Do przodu samochód jeździł zupełnie dobrze, problem pojawiał się, kiedy potrzeba było użyć wsteczny bieg. Na płaskim, do tyłu jeszcze toczył się z niewielkim trudem, pod górę już nie dawał rady, ale kiedyś stracił i tą umiejętność


.Któregoś dnia zastrajkował zupełnie. Moja żona czekała na parkingu dłuższy czas aż ktoś przed nią wyjedzie, aby wrócić do domu

 

Naprawa skrzyni biegów to 3000 – 4000 tyś. dolarów. Moja motywacja uniknięcia tego wydatku była dość silna. Wyszedłem przed dom, otworzyłem maskę, umieściłem dłonie ponad gorącym jeszcze silnikiem i wszedłem w Alfa.

 

Po chwili na moim ekranie wyobraźni ukazał się obraz, w 3D i kolorze, skrzyni biegów, tak jak wygląda ona od środka. Zobaczyłem metal z wydrążonymi kanałami i płyn krążący przez te kanały. Nigdy przedtem nie widziałem wnętrza skrzyni biegów. Jak się potem okazało, tak właśnie wygląda ona od środka.

 

Jeden kanał, zauważyłem, był zapchany, niedrożny. Mentalnie zacząłem przepychać ten kanał, trwało to może 30 sekund, po prostu wyobraziłem sobie, że, płyn swobodnie przepływa przez ten kanał. I tak się stało w mojej wyobraźni. Zostawiłem skrzynię biegów w dobrym zdrowiu i w znakomitym nastroju i otworzyłem oczy.

 

Zamknąłem maskę, przekręciłem klucz w stacyjce i wrzuciłem wsteczny bieg… Kopnął jak muł, tak myślę, choć nie wiem dokładnie jak silnie muł może kopnąć i nie chcę się dowiedzieć, i samochód swobodnie potoczył się do tyłu.

 

Moja żona, nie ufając w takie cudowne uzdrowienie, wzięła samochód do mechanika następnego dnia, który nie odkrył żadnego problemu ze skrzynią biegów. Skrzynia biegów pracowała bezbłędnie przez następne 1.5 roku, kiedy to sprzedaliśmy ten pojazd.

 

A Ty, jakie nieprawidłowości odkryłeś i naprawiłeś swoim umysłem?:)  

 

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Czym jest jasnowidzenie, gdzie je stosować? – Karol Żelazny Wielki Sekret »

komentarze

1. brum... brum • autor: Nierozpoznany#66342012-10-02 10:50:07

Dobry rezultat! :)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)