05 sierpnia 2014
Marcin Michalik
z cyklu: Czytamy, polecamy (odcinków: 20)
Hipnoza dla początkujących, William W. Hewitt
« Do konkursu wkracza Virgo i „Nowa biologia” Sheldrake`a | „Projekcja astralna” Edain McCoy. » |
Dziś pragnę wam przedstawić książkę „Hipnoza dla początkujących” Williama W. Hewitta. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, podręcznik dla osób chcących rozpocząć przygodę z hipnozą.
Autor niniejszego dzieła jest bardzo doświadczonym hipnoterapeutą. Od lat prowadzi swój gabinet, gdzie jako sekretarka pracuje jego własna żona. Zatrudnienie własnej małżonki nie wzięło się bynajmniej z powodu chęci częstszego przebywania ze sobą, czy też niemożności znalezienia pracy przez wybrankę jego serca. Przyczyną zaistniałego stanu rzeczy jest kwestia związana z dużą możliwością zakochania się przez klienta w hipnotyzerze. Związane jest to oczywiście z dość intymnymi relacjami, jakie często wynikają z problemów osoby przychodzących po pomoc.
Twórca książki szczegółowo opisuje, w jaki sposób skutecznie hipnotyzować drugą osobę lub samego siebie (autohipnoza). Co można zrozumieć w tym kontekście przez słowo „skutecznie”? Nie chodzi tylko o to, aby łatwo i możliwie szybko potrafić wprowadzić daną osobę w stan hipnozy, ale także istotne jest, aby osoba ta po danej ilości wykonanych sesji tak zmieniła swój sposób myślenia, by zaistniały problem się skończył. A problemów, jakie nas trapią, jest naprawdę wiele. William W. Hewitt opisuje szczegółowo, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić za pomocą metod hipnotycznych. Przedstawia sposoby przeprowadzania konkretnych sesji związanych z poszczególnymi problemami zarówno w pracy z klientem, jak i z samym sobą. Objaśnia nawet, jak zorganizować swój własny gabinet. Oczywiście, żeby czerpać korzyści z tejże praktyki, nie musimy być zawodowymi hipnotyzerami. Wystarczy, że zaczniemy systematycznie ćwiczyć, a osiągniemy z pewnością satysfakcjonujące nas efekty.
Polecam niniejszy przewodnik. Jest napisany prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, opisującym idealne techniki dla początkującego adepta, pomagające pozbyć się wielu niechcianych problemów.
Czytamy, polecamy: wstęp na końcu
Recenzje książek. Blog może pisać każdy, kto ma swój profil w Tarace. (Profil, jeśli nie masz, założysz tu: profile.edit.)Korekta przez: Radek Ziemic (2014-08-06)
« Do konkursu wkracza Virgo i „Nowa biologia” Sheldrake`a | „Projekcja astralna” Edain McCoy. » |
Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.
